Rzeszów - Sobota, 13.09.2025
Reklama

Politechnika Rzeszowska rozpoczyna współprace z kurdystańską firmą

Dodano: 21.01.2019 r.

fot. Politechnika Rzeszowska
fot. Politechnika Rzeszowska
RZESZÓW. Politechnika Rzeszowska będzie współpracować z firmą Markodh Company z irackiego Kurdystanu. Umowę o współpracy podpisali prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski, rektor Politechniki Rzeszowskiej  oraz Wirya Shekh Mostafa, szejk z Sulejmani.

Strony zobowiązują się do wszechstronnej współpracy badawczej, pozyskiwania partnerów do przedsięwzięć badawczo-rozwojowych i udziału w projektach naukowych.

Podpisana umowa stwarza ponadto możliwość organizacji szkoleń studentów w zakresie pilotażu i mechaniki silników samolotowych w Ośrodku Kształcenia Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej oraz na terenie irackiego Kurdystanu.

Partnerzy podejmą się również organizacji i wspólnego prowadzenia analiz teoretycznych i badań eksperymentalnych w obszarze wspólnych zainteresowań oraz współdziałania we wzajemnym promowaniu przedsięwzięć i efektów prac w krajowych i zagranicznych środowiskach przemysłowych i naukowo-badawczych.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ok. 1000 wolontariuszy będzie kwestować na rzeszowskich cmentarzach

RZESZÓW. Kwesta na Pobitnie i Wilkowyja potrwa dwa dni.

Rzeszów

W Urban Lab rozmawiano nt. jednośladów. Blinkee wydłuży sezon?

RZESZÓW. Głównym tematem środowego spotkania w rzeszowskim Urban Lab były jednoślady.

Rzeszów

Poznaliśmy datę oficjalnego odsłonięcia pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego

RZESZÓW. Odsłonięcie pomnika Józefa Piłsudskiego odbędzie się w 101. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Rzeszów

Policjanci udaremnili ustawkę kiboli Stali Rzeszów i Stali Stalowej Woli z Lechem Poznań

RZESZÓW. W opisanych działaniach wzięło udział łącznie 69 policjantów, którzy wylegitymowali 55 osób i skontrolowali 10 pojazdów.

Rzeszów

Odwołano sobotnią zbiórkę elektrośmieci w Rzeszowie

RZESZÓW. Zbiórka elektrośmieci miała się odbyć przy Bi1 oraz E. Leclerc. 

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów otwiera sezon dwiema porażkami

RZESZÓW. MVP spotkania został Nicolas Szerszeń.

Rzeszów

Dwie mieszkanki Rzeszowa okradzione. Mężczyźni podawali się za pracowników wodociągów

RZESZÓW. Mężczyźni podawali się za pracowników sprawdzających instalację wodną.

Rzeszów

Podkarpacie jest gotowe na zimę

RZESZÓW, PODKARPACIE. Przedstawiciele poszczególnych służb informowali, że wszelkie przygotowania do zimy dobiegły końca.

Reklama