Rzeszów - Czwartek, 09.04.2026
Reklama

Ponad 1000 nowych drzew w Rzeszowie

Dodano: 20.11.2023 r.

Na zdj. zielona strefa rekreacyjna przy ul. Sportowej, fot. ViC / RESinet.pl
Na zdj. zielona strefa rekreacyjna przy ul. Sportowej, fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Już ponad 500 drzew posadzono tej jesieni w Rzeszowie. Do końca listopada przybędzie prawie drugie tyle. Drzewa sadzone są m.in. przy ulicach: Krogulskiego, Podkarpackiej, Rejtana, Krajobrazowej.

Podobnie jak w dwóch ubiegłych latach także i w tym Rzeszów ozdobi ponad tysiąc nowych drzew. Część z nich została już posadzona w ramach tegorocznych zielonych inwestycji takich jak np. budowa zielonej strefy rekreacyjnej przy ul. Sportowej  czy też mini parku przy Dębickiej oraz kolejnego etapu tworzenia parku w rejonie ulicy Błogosławionej Karoliny. Rośnie już także 200 jabłoni, które w październiku posadzone zostały przy al. Kopisto, ul. Grabskiego, ul. Jazowej i ul. Zimowit w ramach akcji Jabłonki Swawole. Tej jesieni na zlecenie Zarządu Zieleni Miejskiej w Rzeszowie posadzonych zostało już kolejnych blisko pół tysiąca drzew i 1,6 tys. krzewów.
Reklama
Obecnie trwa ostatni etap tegorocznych nasadzeń – drzew dużych, których obwód pnia ma od 18 do 30 cm. Wśród nich są m.in. brzozy brodawkowate, graby pospolite, dęby szypułkowe, buki zwyczajne, klony jawory, lipy drobnolistne oraz mniej pospolite gatunki jak świdośliwa lamarcka, grujecznik japoński czy ambrowiec amerykański. Dużych drzew posadzonych zostanie blisko pół tysiąca. Najwięcej z nich pojawi się na rzeszowskim Staromieściu – w rejonie ul. Krogulskiego. Inne lokalizacje to m.in. al. Rejtana, ul. Podkarpacka, ul. Myśliwska, ul. Krajobrazowa, ul. Styki, ul. Lubelska. Zakończenie nasadzeń dużych drzew planowane jest na koniec listopada.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na os. Staroniwa powstanie Zielona Promenada

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która stworzy Zieloną Promenadę na Staroniwie, czyli przestrzeń rekreacyjną dla mieszkańców osiedla. Zadanie będzie realizowane w ramach ubiegłorocznego Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Rzeszów

Skrzyżowanie ulic Ciepłowniczej i Rzecha oraz rondo Kuronia do rozbudowy

RZESZÓW. Miasto zamierza rozbudować skrzyżowanie ulic Ciepłowniczej i Rzecha oraz przekształcić rondo Kuronia w turbinowe. Przetarg na wybór firmy, która zaprojektuje obydwie inwestycje już trwa. Inwestycja ma na celu poprawę płynności ruchu...

Rzeszów

W niedzielę Półmaraton Rzeszowski. Będą utrudnienia w ruchu [TRASA]

RZESZÓW. Aż 2,5 tysiąca osób pobiegnie w 19. PKO Półmaratonie Rzeszowskim. Będą to zawodnicy zarówno z Rzeszowa, jak również z innych polskich miast oraz z zagranicy.

Rzeszów

Poranny wypadek na ul. Dąbrowskiego. 33-letnia kobieta trafiła do szpitala

RZESZÓW. 33-letnia mieszkanka Rzeszowa została potrącona na oznakowanym przejściu dla pieszych przez samochód osobowy, którym kierował 62-latek. Piesza trafiła do szpitala.

Rzeszów

Rzeszowska Straż Miejska rozpoczyna znakowanie rowerów

RZESZÓW. Straż Miejska w Rzeszowie jak co roku zachęca mieszkańców do udziału w akcji znakowania rowerów, która ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa jednośladów i ograniczenie ryzyka ich kradzieży.

Rzeszów

7 firm zainteresowanych budową połączenia ul. Wołyńskiej z Potokową

RZESZÓW. Wiosną poznamy wykonawcę drogi, która połączy osiedla Kotuli i Staroniwa. Oferty w postępowaniu przetargowym złożyło 7 firm.

Rzeszów

Mieszkańcy Rzeszowa zgłosili 173 projekty w RBO

RZESZÓW. Minął termin składania projektów do najnowszej edycji RBO. Rzeszowianie złożyli aż 173 projekty inwestycji i działań społecznych, kulturalnych i sportowych.

Reklama