Rzeszów - Niedziela, 29.06.2025
Reklama

Ponad 1000 nowych drzew w Rzeszowie

Dodano:

Na zdj. zielona strefa rekreacyjna przy ul. Sportowej, fot. ViC / RESinet.pl
Na zdj. zielona strefa rekreacyjna przy ul. Sportowej, fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Już ponad 500 drzew posadzono tej jesieni w Rzeszowie. Do końca listopada przybędzie prawie drugie tyle. Drzewa sadzone są m.in. przy ulicach: Krogulskiego, Podkarpackiej, Rejtana, Krajobrazowej.

Podobnie jak w dwóch ubiegłych latach także i w tym Rzeszów ozdobi ponad tysiąc nowych drzew. Część z nich została już posadzona w ramach tegorocznych zielonych inwestycji takich jak np. budowa zielonej strefy rekreacyjnej przy ul. Sportowej  czy też mini parku przy Dębickiej oraz kolejnego etapu tworzenia parku w rejonie ulicy Błogosławionej Karoliny. Rośnie już także 200 jabłoni, które w październiku posadzone zostały przy al. Kopisto, ul. Grabskiego, ul. Jazowej i ul. Zimowit w ramach akcji Jabłonki Swawole. Tej jesieni na zlecenie Zarządu Zieleni Miejskiej w Rzeszowie posadzonych zostało już kolejnych blisko pół tysiąca drzew i 1,6 tys. krzewów.
Reklama
Obecnie trwa ostatni etap tegorocznych nasadzeń – drzew dużych, których obwód pnia ma od 18 do 30 cm. Wśród nich są m.in. brzozy brodawkowate, graby pospolite, dęby szypułkowe, buki zwyczajne, klony jawory, lipy drobnolistne oraz mniej pospolite gatunki jak świdośliwa lamarcka, grujecznik japoński czy ambrowiec amerykański. Dużych drzew posadzonych zostanie blisko pół tysiąca. Najwięcej z nich pojawi się na rzeszowskim Staromieściu – w rejonie ul. Krogulskiego. Inne lokalizacje to m.in. al. Rejtana, ul. Podkarpacka, ul. Myśliwska, ul. Krajobrazowa, ul. Styki, ul. Lubelska. Zakończenie nasadzeń dużych drzew planowane jest na koniec listopada.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowe przejazdy rowerowe na pięciu rzeszowskich skrzyżowaniach

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie przejazdów dla rowerzystów na pięciu skrzyżowaniach, w tym m.in. al. Piłsudskiego z al. Cieplińskiego i al. Powstańców Warszawy z ul. Hetmańską.

Rzeszów

Rekordowy ruch pasażerski w Jasionce. Wakacyjną ofertę uzupełnią loty do Rijeki

RZESZÓW/JASIONKA. Podrzeszowskie lotnisko odnotowuje kolejne rekordy. W wakacje będzie obsługiwać aż 23 kierunki. Nowością będzie chorwacka Rijeka.

Rzeszów

W czwartek utrudnienia w ruchu. Ulicami miasta przejdzie korowód studentów

RZESZÓW. Korowód wyruszy około godz. 18.50 z Rynku w kierunku akademików przy ul. Cichej.

Rzeszów

W sobotę rusza sezon kąpielowy w Rzeszowie

RZESZÓW. Od 11 czerwca czynne będą zarówno baseny otwarte ROSiR przy ul. Pułaskiego, jak i kąpielisko Żwirownia przy ul. Kwiatkowskiego.

Rzeszów

Ponad 740 tys. zł na wydarzenia kulturalne w Rzeszowie

RZESZÓW. Miasto dofinansuje kolejne wydarzenia kulturalne w Rzeszowie. Ponad 742 tysięcy złotych trafi do 31 fundacji i stowarzyszeń, które je zorganizują.  

Rzeszów

Zakończyła się rozbudowa ulicy Morgowej

RZESZÓW. We wtorek rozpoczęło się malowanie oznakowań na jezdni. Trwa już odbiór przebudowanego odcinka, który został już udostępniony kierowcom.

Reklama