Rzeszów - Wtorek, 24.03.2026
Reklama

Ponad 130 interwencji. Policja podsumowała drugą akcję "Przejezdne skrzyżowania"

Dodano: 08.10.2019 r.

fot. KWP Rzeszów
fot. KWP Rzeszów
39 wykroczeń, 17 mandatów, ponad 130 interwencji – tak w liczbach przedstawia się podsumowanie drugiej akcji policjantów na kluczowych skrzyżowaniach w Rzeszowie.

W miniony piątek po raz drugi rzeszowscy policjanci z wydziału ruchu drogowego nadzorowali największe rzeszowskie skrzyżowania w ramach akcji „Przejezdne skrzyżowania”. Podczas policyjnych działań w godzinach porannego i popołudniowego  szczytu komunikacyjnego ujawniono 39 wykroczeń, a w ponad 100 przypadkach funkcjonariusze korygowali błędy kierujących.

Najczęściej popełnianym wykroczeniem przez kierowców było wjeżdżanie na skrzyżowanie bez możliwości kontynuowania jazdy. Funkcjonariusze odnotowali 20 tych wykroczeń. W 6 przypadkach kierujący nie zastosowali się do sygnalizacji świetlnej, a 7 razy wykonywali nie stosując się do znaków wykonywali manewry niewłaściwych pasów ruchu. Inne wykroczenia to kierowca, który zaparkował w obrębie skrzyżowania i rowerzyści przejeżdżający po przejściach dla pieszych. Funkcjonariusze w 22 przypadkach pouczyli sprawców wykroczeń, jednak w 17 przypadkach sięgnęli po mandaty.
Reklama
Policjanci ponad 130 razy interweniowali korygując błędy kierowców. W ich opinii najczęściej popełnianymi błędami było:
  • niewykorzystywanie wolnych pasów ruchu, z których można kontynuować jazdę w zamierzonym kierunku;
  • pozostawianie dużych odległości pomiędzy pojazdami przez co inni kierujący nie mieli możliwości wjechania na skrzyżowania w tym samym, cyklu świateł;

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Bezpłatne zaproszenia na uroczystość z okazji 666-lecia Lokacji Miasta Rzeszowa. Wystąpi m.in. Urszula Dudziak

RZESZÓW. 18 stycznia 2020 o godz. 17.00 w Filharmonii Podkarpackiej odbędzie się uroczystość z okazji 666-lecia Lokacji Miasta Rzeszowa.

Rzeszów

Zmiana lokalizacji rzeszowskiego Centrum Informacji Turystycznej

RZESZÓW. Nowa lokalizacja, dla osób poszukujących informacji o rzeszowskich atrakcjach, znajdzie się przy ul. Grunwaldzkiej.

Rzeszów

O tytuł „Świetlnej Stolicy Polski” walczy już tylko 16 miast. Podkarpacie reprezentuje Rzeszów

RZESZÓW. Ruszył drugi etap Plebiscytu Miast. Rzeszów znalazł się w finałowej 16-nastce.

Rzeszów

Zamknięto Podziemną Trasę Turystyczną. Po otwarciu stanie się drugim „Hydropolis”?

RZESZÓW. Cała inwestycja kosztować będzie prawie 22 mln zł.

Rzeszów

Specjalna linia autobusowa z okazji 28. Finału WOŚP w Rzeszowie

RZESZÓW. Odjazdy autobusu spod Ratusza wykonywane będą o godzinach 13:00, 14:00, 15:00, 16:00, 17:00 i 18:00.

Rzeszów

Miasto szykuje się do rozbudowy szkoły na os. Matysówka

RZESZÓW. Ruszył przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej na budowę zespołu szkolno-przedszkolnego na os. Matysówka.

Rzeszów

Wraca temat parkingu dla samochodów przewożących niebezpieczne odpady

RZESZÓW. Urząd Marszałkowski kieruje do ratusza pismo o wydanie opinii nt. umieszczenia parkingu dla samochodów przewożących odpady niebezpieczne na terenie MPGK.

Reklama