Rzeszów - Wtorek, 16.09.2025
Reklama

Ponad 15 tys. osób uczestniczyło w 7. edycji Orszaku Trzech Króli w Rzeszowie

Dodano: 07.01.2019 r.

fot. Strona internetowa Fundacji "Orszak Trzech Króli"
fot. Strona internetowa Fundacji "Orszak Trzech Króli"
RZESZÓW. W niedziele ulicami Rzeszowa przeszedł Orszak Trzech Króli. Do tegorocznej organizacji wydarzenia zaangażowano ok. 2 tys. osób.

Ponad 15 tys. uczestników OTK przeszło z parkingu przy hali Podpromie przez ulice Szopena, aleją Kasztanową, ul. 3 Maja aż do rzeszowskiego Rynku, gdzie na uczestników czekała żywa szkopka. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji były słowa, jakie Papież Jan Paweł II wypowiedział podczas 1. pielgrzymki do Polski: „Odnowi oblicze ziemi”.

Wzorem poprzednich lat w Orszaku pojawił się wielbłąd, a aktorami i głównymi uczestnikami wydarzenia byli dzieci z rzeszowskich szkół. W tegorocznej edycji Królem Kacprem zastał Paweł Komorowski (42 lata), magister inżynier pracujący w branży samochodowej; Królem Melchiorem został 24-latek Dawid Al.-Sulwi, natomiast Damian Spukniewicz był Królem Baltazarem.
Reklama
Jak informują organizatorzy wydarzenia w 7. edycji Orszaku Trzech Króli uczestniczyło ponad 15 tys. osób. Łączna liczba osób zaangażowanych w organizacje OTK to prawie 2 tys. osób, przygotowano 20 tys. koron w Rzeszowie oraz 10 tys. śpiewników. Dodatkowo upieczono 5 tys. piernikowych koron.

Jerzy Jezuit, reżyser OTK zapewniał, że: „w sferze artystycznej staramy się nie udziwniać, nie szukamy taniej rozrywki. Jest pewna klasyka gatunku, której staramy się trzymać, zależy nam szczególnie na atmosferze, która towarzyszy Orszakowi”. Czy tak było w istocie, oceńcie sami!

fot. Strona internetowa Fundacji "Orszak Trzech Króli"
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rodząca zgłosiła się do szpitala Pro Familia z mężem objętym kwarantanną

RZESZÓW. Dużą nieodpowiedzialnością wykazała się kobieta w ciąży, która przychodząc do szpitala specjalistycznego Pro Familia wraz z mężem, zataiła fakt, że ten jest objęty kwarantanną. Szpital zamierza zgłosić sprawę do prokuratury.

Rzeszów

Maseczki ochronne w Szpitalu Miejskim na wyczerpaniu. Apel do mieszkańców

RZESZÓW. „Szyjemy maseczki dla Szpitala Miejskiego” – to akcja zorganizowana przez szpital przy ul. Rycerskiej skierowana do mieszkańców miasta i województwa, którzy mogą pomóc w dostarczeniu deficytowych produktów.

Rzeszów

Uwaga pasażerowie! Ograniczenia w autobusach komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Kierowca może nie wpuścić Cię do autobusu, na drzwiach będą wisiały kartki odnośnie maksymalnej ilości pasażerów w danym autobusie, a w środku będzie można zajmować tylko wyznaczone miejsca - oto kilka...

Rzeszów

Kwarantanna u Dominikanów. 5 zakonników zakażonych koronawirusem. Apel do wiernych

RZESZÓW. Klasztor ojców Dominikanów w Rzeszowie wydał komunikat, w związku z wystąpieniem u pięciu zakonników zakażenia koronawirusem.

Rzeszów

Firma z Rzeszowa przekaże milion złotych na walkę z koronawirusem

RZESZÓW. Podczas konferencji inwestorskiej Adam Góral, prezes zarządu Asseco Poland, mówił o przeznaczeniu 1 mln zł na wsparcie sektora zdrowia w walce z epidemią.

Rzeszów

Dodatkowy kurs ZTM dla pracowników zakładowych

RZESZÓW. ZTM uruchamia dodatkowy kurs na jednej z linii. Wszystko na życzenie pasażerów.

Rzeszów

Dwie firmy powiększyły swoje tereny na obszarze "Dworzyska"

Kolejne inwestycje w Parku Naukowo-Technologicznym „Rzeszów-Dworzysko”. 

Rzeszów

Na WSIiZ zajęcia odbywają się online

RZESZÓW. Wykładowcy przeprowadzają je z sal uczelni bądź z własnych domów.

Reklama