Rzeszów - Poniedziałek, 10.11.2025
Reklama

Ponad 15 tys. osób uczestniczyło w 7. edycji Orszaku Trzech Króli w Rzeszowie

Dodano: 07.01.2019 r.

fot. Strona internetowa Fundacji "Orszak Trzech Króli"
fot. Strona internetowa Fundacji "Orszak Trzech Króli"
RZESZÓW. W niedziele ulicami Rzeszowa przeszedł Orszak Trzech Króli. Do tegorocznej organizacji wydarzenia zaangażowano ok. 2 tys. osób.

Ponad 15 tys. uczestników OTK przeszło z parkingu przy hali Podpromie przez ulice Szopena, aleją Kasztanową, ul. 3 Maja aż do rzeszowskiego Rynku, gdzie na uczestników czekała żywa szkopka. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji były słowa, jakie Papież Jan Paweł II wypowiedział podczas 1. pielgrzymki do Polski: „Odnowi oblicze ziemi”.

Wzorem poprzednich lat w Orszaku pojawił się wielbłąd, a aktorami i głównymi uczestnikami wydarzenia byli dzieci z rzeszowskich szkół. W tegorocznej edycji Królem Kacprem zastał Paweł Komorowski (42 lata), magister inżynier pracujący w branży samochodowej; Królem Melchiorem został 24-latek Dawid Al.-Sulwi, natomiast Damian Spukniewicz był Królem Baltazarem.
Reklama
Jak informują organizatorzy wydarzenia w 7. edycji Orszaku Trzech Króli uczestniczyło ponad 15 tys. osób. Łączna liczba osób zaangażowanych w organizacje OTK to prawie 2 tys. osób, przygotowano 20 tys. koron w Rzeszowie oraz 10 tys. śpiewników. Dodatkowo upieczono 5 tys. piernikowych koron.

Jerzy Jezuit, reżyser OTK zapewniał, że: „w sferze artystycznej staramy się nie udziwniać, nie szukamy taniej rozrywki. Jest pewna klasyka gatunku, której staramy się trzymać, zależy nam szczególnie na atmosferze, która towarzyszy Orszakowi”. Czy tak było w istocie, oceńcie sami!

fot. Strona internetowa Fundacji "Orszak Trzech Króli"
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

13 kierowców ukaranych za prędkość. Rekordzista pędził 200 km/h

RZESZÓW. 126 kierowców skontrolowała podczas minionego weekendu rzeszowska drogówka. 13 z nich zatrzymano prawo jazdy.

Rzeszów

Środki ochrony osobistej dla rzeszowskich żłobków i przedszkoli

​RZESZÓW. 15 tysięcy maseczek, 10 tysięcy par rękawiczek ochronnych oraz 600 litów płynu do dezynfekcji trafi do rzeszowskich żłobków oraz przedszkoli.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska otwiera się na studentów z niepełnosprawnościami. Powołano specjalne biuro

RZESZÓW. Na Politechnice Rzeszowskiej otwarto Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnościami. Będzie pomagało tym osobom, które same zgłoszą taką potrzebę.

Rzeszów

Przy al. Rejtana trwa montaż gigantycznego zegara z herbem Rzeszowa

RZESZÓW. 10-metrowy zegar z herbem Rzeszowa powstaje na budynku biurowca Resovia Office.

Rzeszów

Kolizja na ścieżce rowerowej przy al. Powstańców Warszawy. Pijany 62-latek wjechał w 16-latkę

​RZESZÓW. Ponad 2 promile alkoholu miał 62-letni kierowca jednośladu, który spowodował kolizję z 16-letnią rowerzystką.

Rzeszów

W tym sezonie nie skorzystamy z rowerów miejskich w Rzeszowie?

RZESZÓW. „W trosce o zdrowie Podróżnych miejska wypożyczalnia rowerów w Rzeszowie na chwilę obecną nie będzie uruchamiana.” 

Rzeszów

Pierwszy "elektryk" Autosan na ulicach Rzeszowa. Trwają testy

RZESZÓW. Do końca maja potrwają testy elektrycznego autobusu Autosan SANCITY 12LFE.

Rzeszów

Rzeszowski WORD wznawia działalność. 11 maja ruszają zapisy

​RZESZÓW. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Rzeszowie znów będzie egzaminował kursantów. Od kiedy będzie można zdawać na prawo jazdy?

Reklama