Rzeszów - Wtorek, 09.09.2025
Reklama

Ponad 270 tys. pasażerów czarterów. Lotnisko w Jasionce podsumowuje sezon letni i zapowiada nowe kierunki w 2025 r.

Dodano: 17.12.2024 r. / Redakcja

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Port lotniczy Rzeszów-Jasionka przedstawił podsumowanie sezonu letniego 2024 w ruchu czarterowym. Z danych wynika, że w minionym sezonie turystycznym obsłużono rekordową liczbę pasażerów - 273 tysiące osób. W porównaniu do 2023 roku (207 tys. osób), to wzrost aż o 32 procent. Najlepsi touroperatorzy i biura podróży zostali nagrodzeni.

Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka nie kryje zadowolenia z kolejnego rekordu i zapowiada wzmocnienie siatki połączeń czarterowych w przyszłym sezonie letnim.

– Cieszy nas dynamika przyrostu liczby pasażerów czarterów, a w szczególności fakt, że z tego typu wypoczynku korzystają w dużej mierze rodziny z dziećmi, które mają priorytet na naszym lotnisku. W kolejnym roku zamierzamy w ramach bardzo dobrej współpracy z biurami podróży wzmocnić naszą siatkę połączeń czarterowych i osiągnąć kolejny progres w tym segmencie działalności spółki – mówił Adam Hamryszczak.

W ramach ruchu czarterowego, w sezonie letnim 2024 podrzeszowskie lotnisko oferowało loty na 16 kierunkach do ośmiu krajów. Prawie połowa pasażerów czarterów (dokładnie 49 procent) jako swój kierunek urlopowy, wybrała Turcję, 20 procent wypoczywało w Grecji, a 17 - w Egipcie. Zdecydowanie najpopularniejszą destynacją była Antalia - poleciało tam 120 tys. pasażerów. Kolejne kierunki, kóre najchętniej wybierali pasażerowie to: Heraklion (28 tys.) i Sharm El Sheikh (27 tys.).

Reklama

Podczas podsumowania sezonu letniego, Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka wyróżnił firmy, które przyczyniły się do sukcesu. Za największą liczbę odprawionych pasażerów w ruchu czarterowym nagrodzono Coral Travel i JoinUp!, za nowości w ofercie wakacyjnej w roku 2024 - TUI Poland (nowość Majorka) i Coral Travel (Izmir). Natomiast wśród uhonorowanych najlepszych biur podroży i salonów sprzedaży oferty wakacyjnej z wylotem z Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka znalazły się Centrum Usług Turystycznych oraz biuro Wakacje.pl w Centrum Handlowym Nowy Świat (na Podkarpaciu), a także biuro Wakacje.pl z Biłgoraja (w województwie lubelskim) i biuro Coral Travel z Tarnowa (w woj. małopolskim).

19 kierunków do 9 krajów w sezonie letnim 2025

Ponieważ przygotowania do kolejnego sezonu są już na finiszu nagrodzono także touroperatora, który podjął decyzję o wprowadzeniu nowych kierunków do oferty lato ’25, czyli Rainbow Tours. Z jego inicjatywy wiosną mają ruszyć połączenia do Maroko oraz na tunezyjską wyspę Djerba. Ogółem w sezonie letnim ’25 z lotniska w Jasionce ma być oferowane 19 kierunków do 9 krajów, a kolejnymi nowościami będą greckie Korfu i Chania. Według wstępnych prognoz w czarterach podkarpacki port lotniczy przyszłego lata odprawi ponad 360 tys. osób.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Rzeszowie powstał model Układu Słonecznego

RZESZÓW. Mieszkańcy Rzeszowa i turyści zyskali nową, „kosmiczną atrakcję”. 

Rzeszów

Rzeszów nagrodzony w plebiscycie "Wydarzenie Historyczne Roku"

RZESZÓW. Przygotowany przez Rzeszów i słowacki Stropkov projekt „Baśniowe pogranicze. W krainie legend polskich i słowackich” został doceniony w 15. edycji plebiscytu „Wydarzenie Historyczne Roku”.

Rzeszów

Dzień bez Samochodu. W czwartek bezpłatna komunikacja miejska

RZESZÓW. Trwa Tydzień Mobilności w Rzeszowie. Tradycyjnie, jego zwieńczeniem będzie Dzień bez Samochodu, który przypada w czwartek, 22 września.

Rzeszów

Piknik ekologiczny w Parku Jedności Polonii z Macierzą

RZESZÓW. Wydarzenie pod hasłem „Rzeszów bez plastiku” odbędzie się w najbliższą sobotę. W programie, m.in. szycie toreb na zakupy, konkursy z nagrodami i wspólne tworzenie obrazu z nakrętek.

Rzeszów

Zbiórka odpadów niebezpiecznych w Rzeszowie [Terminy i punkty odbioru]

RZESZÓW. W dniach od 24 do 30 września 2022 r. na terenie miasta odbędzie się obwoźna zbiórka odpadów niebezpiecznych. Odpady będzie można oddawać bezpłatnie.

Rzeszów

Zbiórka dla zwierząt ze schroniska "Kundelek"

RZESZÓW. Zbiórkę organizuje Centrum Handlowe Auchan Krasne. Najbardziej potrzebne są karma oraz środki czystości.

Rzeszów

Wypadek w Przewrotnem. Jedna osoba ranna

RZESZÓW. Około godz. 9:00 w miejscowości Przewrotne w gminie Głogów Małopolski doszło do zderzenia renault z iveco.

Rzeszów

W Rzeszowie powstaje miejski system monitoringu jakości powietrza

RZESZÓW. Od wczoraj jakość powietrza w Rzeszowie monitorowana będzie przez 38 czujników. Do końca roku będzie ich 60.

Reklama