Rzeszów - Czwartek, 09.07.2026
Reklama

Ponad 50 kolizji, 3 wypadki, 7 osób rannych - podsumowanie weekendu na drogach Rzeszowa i powiatu

Dodano: 16.02.2026 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Policjanci podsumowali miniony weekend na drogach Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego. Odnotowano 3 wypadki, w których rannych zostało 7 osób. Mundurowi w ciągu trzech dni interweniowali przy 51 kolizjach drogowych.

Pierwszy z wypadków miał miejsce w piątek około godz. 16:30 w Malawie. Z ustaleń policji wynika, że 78-letnia kobieta, wyjeżdżając volkswagenem na drogę krajową nr 94 od Strażowa w kierunku Łańcuta, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do zderzenia z Oplem. W wypadku poszkodowana została dwójka pasażerów VW – zostali zabrani do szpitala.

Do kolejnego wypadku, w rym razem z udziałem radiowozu policyjnego, doszło w sobotę, przed godz. 23:00 na Al. Armii Krajowej w Rzeszowie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 22-letnia funkcjonariuszka kierują oznakowanym radiowozem, używając sygnałów uprzywilejowanych świetlnych i dźwiękowych, na skrzyżowaniu ul. Krzyżanowskiego z Al. Armii Krajowej nie zastosowała się do sygnalizatora S1, który nadawał sygnał czerwony i zderzyła się z Audi. W wypadku ucierpiało 4 osoby: dwoje funkcjonariuszy oraz 27-letni kierujący audi i jego pasażerka. Wszyscy poszkodowani wymagali pomocy medycznej.

Reklama

W niedzielę przed godz. 10:00 w Głogowie Małopolskim doszło do zderzenia Audi z Nissanem. W wyniku zdarzenia pomocy medycznej wymagał pasażer Nissana, który trafił do szpitala.

Podczas minionych trzech dni, mundurowi interweniowali również na miejscu 51 kolizji drogowych.


Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Gospodarka w obliczu pandemii. Debata online ekspertów WSIiZ

RZESZÓW. 15 kwietnia o godz. 17:00 eksperci Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie będą dyskutowali na temat sytuacji gospodarczej w obliczu pandemii koronawirusa. Debatę będzie można śledzić w internecie.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska drukuje przyłbice ochronne dla medyków

RZESZÓW. Politechnika Rzeszowska włączyła się w pomoc w walce z koronawirusem i rozpoczęła drukowanie przyłbic dla medyków.

Rzeszów

3 rzeszowskie inwestycje biorą udział w konkursie "Modernizacja Roku & Budowa XXI w."

Do 11 maja można oddawać głos na 3 rzeszowskie inwestycje, które biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie Modernizacja Roku & Budowa XXI w. 

Rzeszów

Tragiczny wypadek na ul. Piłsudskiego. Zginął młody kierowca

RZESZÓW. Trwa ustalanie przyczyn nocnego wypadku do jakiego doszło w Rzeszowie, na ul. Piłsudskiego. Kierujący mercedesem uderzył w słup sygnalizacji świetlnej. Zginął na miejscu.

Rzeszów

Korekty w świątecznych kursach autobusów MPK

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego wprowadził korekty do okołoświątecznego rozkładu jazdy autobusów komunikacji miejskiej. 

Rzeszów

Do Rzeszowa dotarł pierwszy autobus na gaz

RZESZÓW. 60 autobusów gazowych Autosan zasili tabor MPK w Rzeszowie. Pierwszy z nich już został dostarczony.

Rzeszów

W święta zmiany terminu odbioru odpadów

RZESZÓW. MPGK Rzeszów poinformowało o zmianach terminów odbioru odpadów komunalnych w okresie Świąt Wielkanocnych.

Rzeszów

Pędził 208 km/h na rzeszowskim odcinku DK97

RZESZÓW. Rzeszowska grupa SPEED ponownie w akcji.

Reklama