Rzeszów - Sobota, 14.03.2026
Reklama

Ponad 70 tysięcy pasażerów w lutym w Jasionce

Dodano: 12.03.2026 r. / Redakcja

Lotnisko w Jasionce / fot. Adobe Stock
Lotnisko w Jasionce / fot. Adobe Stock

RZESZÓW. Luty to kolejny miesiąc potwierdzający rosnące zainteresowanie podróżami z Jasionki oraz stabilny rozwój lotniska. Podrzeszowskie lotnisko obsłużyło 70 784 pasażerów – to o 3% więcej w porównaniu z analogicznym miesiącem ubiegłego roku.

Od początku roku z usług lotniska skorzystało już łącznie 140 327 podróżnych. Zarząd portu ostrożnie prognozuje, że do końca roku liczba obsłużonych pasażerów może przekroczyć 1,3 miliona.

„Stale rosnąca liczba pasażerów to efekt pracy całego zespołu oraz atrakcyjnej oferty połączeń, którą konsekwentnie zamierzamy rozbudowywać we współpracy z przewoźnikami oraz turoperatorami - mówi Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów.

Lato 2026: ponad 20 kierunków i nowe destynacje

W ofercie na sezon letni lotnisko w Jasionce przygotowało 20 kierunków wakacyjnych. Oferta obejmuje zarówno popularne kierunki idealne do tzw. plażowania, jak i propozycje dla miłośników city breaków i zwiedzania w ruchu. Wśród nowości znalazła się m.in. Podgorica w Czarnogórze, która będzie realizowana dzięki współpracy z liną Wizz Air.

Reklama

Rekordowy rozkład Ryanair - 10 tras i powrót Edynburga

Na początku roku Ryanair, największy przewoźnik w Europie ogłosił rekordowy letni rozkład lotów z podkrzeszowskiej Jasionki. W sezonie 2026 pasażerowie będą mieli do dyspozycji aż 10 tras, w tym Edynburg, który po udanym debiucie zimowym pozostaje dostępny także latem. Wśród propozycji znalazły się również powracające, popularne połączenia wakacyjne do Malty i urokliwego Zadaru.

Dalsze plany i inwestycje w komfort pasażerów

Niezależnie od rozwoju połączeń, dbając o najwyższy standard obsługi, Lotnisko Rzeszów-Jasionka inwestuje w nowoczesne i funkcjonalne rozwiązania, które zapewnią pasażerom wygodę oraz dostęp do wysokiej jakości udogodnień.

W najbliższych czasie planowane jest rozpoczęcie prac związanych z przeprowadzeniem kompleksowego remontu łazienek w terminalu, co pozwoli podnieść jakość i komfort korzystania z portu przez wszystkich podróżnych.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Makabryczne odkrycie w mieszkaniu przy ul. Miłej w Rzeszowie. Znaleziono ciała dwóch osób

RZESZÓW. W jednym z mieszkań przy ul. Miłej w Rzeszowie ujawniono zwłoki 27-letniej kobiety oraz 28-letniego mężczyzny. Rzeszowska prokuratura prowadzi działania, mające na celu wyjaśnić okoliczności śmierci tych osób.

Rzeszów

Trwa rewitalizacja parku na Słocinie w ramach projektu „Parki miejskie mają znaczenie” [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. W parku im. W. Szafera, prowadzone są prace rewitalizacyjne w ramach wspólnego projektu Rzeszowa i Iwano-Frankiwska pn. „Parki miejskie mają znaczenie – Nowe podejście do zarządzania zielenią miejską…”. Na ten cel...

Rzeszów

Z Rzeszowa do Gdańska w 75 minut. LOT wraca z bezpośrednim połączeniem

RZESZÓW. W czerwcu, Polskie Linie Lotnicze LOT ponownie uruchomią bezpośrednie połączenie z podrzeszowskiego lotniska do Gdańska. Lot trwa zaledwie 75-minut. Dzięki temu, szybko i komfortowo można dostać się nad polskie morze, a...

Rzeszów

Cała branża ślubna w jednym miejscu. W niedzielę Targi Ślubne w hali Podpromie

RZESZÓW. W niedzielę, 2 lutego w Rzeszowie odbędzie się XXII edycja Podkarpackich Targów Ślubnych. To doskonała okazja dla narzeczonych by zapoznać się z ofertą firm z branży ślubnej w jednym miejscu.

Rzeszów

Kradł rowery na terenie Rzeszowa. Jest już w rękach policji

RZESZÓW. 18-letni mieszkaniec Rzeszowa został zatrzymany w sprawie kradzieży kilku rowerów. Młody mężczyzna przyznał się do winy. Usłyszał już pierwsze zarzuty.

Rzeszów

Postępują prace przy rozbudowie rzeszowskiego „Elektronika” [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwa rozbudowa Zespołu Szkół Elektronicznych w Rzeszowie. Ratusz informuje, że roboty prowadzone są bardzo sprawnie. Nie wykluczone, że inwestycja będzie gotowa wczesnej niż zakładano.

Rzeszów

Nowość na lotnisku w Jasionce. Technologia usprawniająca punktualność

RZESZÓW/JASIONKA. Na lotnisku w Jasionce wdrożono system Digital ATC Clearance (DCL), w celu poprawy punktualności przed sezonem Lato 2025. Rzeszów jest jednym z pięciu miast w Polsce, w których zastosowano tę technologię.

Reklama