Rzeszów - Wtorek, 12.05.2026
Reklama

Ponad 700-metrowy odcinek ul. Załęskiej zostanie przebudowany

Dodano: 19.01.2024 r.

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
RZESZÓW. Urząd Miasta Rzeszowa ogłosił przetarg na przebudowę ponad 700-metrowego odcinka ulicy Załęskiej. Częścią tego zadania będzie budowa chodnika. 

Wykonawcę inwestycji poznamy najprawdopodobniej jeszcze tej zimy. Zgodnie z zapisami przetargu zadanie będzie gotowe w ciągu siedmiu miesięcy od daty podpisania umowy. Zakres prac będzie spory – obejmie przebudowę odcinka ulicy Załęskiej na długości ok. 730 metrów – od Zakładu Karnego do ul. Spichlerzowej. Droga zostanie tam poszerzona, powstanie przy niej także chodnik, o budowę którego wnioskowali mieszkańcy. Prace obejmą także przebudowę i budowę kanalizacji deszczowej, oświetlenia oraz remont przejazdu kolejowego.

Realizacja tego zadania została wpisana na listę inwestycji osiedlowych, do wykonania których Konrad Fijołek zobowiązał się w czasie trwania kampanii przed wyborami prezydenckimi.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kolejne rekordy na lotnisku w Jasionce

 RZESZÓW/JASIONKA. W sierpniu z usług podrzeszowskiego lotniska skorzystało blisko 92 tysiące pasażerów. 

Rzeszów

Pierwsze opaski bezpieczeństwa dla rzeszowskich seniorów

RZESZÓW. W Rzeszowie rozdano pierwsze, specjalne opaski, które mają pomóc starszym osobom w nagłych przypadkach.

Rzeszów

Na Bulwarach powstaje nowy odcinek ścieżki biegowej

RZESZÓW. Będzie on połączony z już istniejącą ścieżką tworząc pętlę o długości ponad kilometra. Inwestycja ma być gotowa na przełomie września i października.

Rzeszów

Trwa rozbudowa ulicy Warszawskiej. Będą cztery pasy ruchu do autostrady

RZESZÓW. Wykonano już m.in. przebudowę sieci wodociągowej i gazowej a także część konstrukcji poszerzenia drogi. 

Rzeszów

W sobotę Marsz Równości w Rzeszowie. Będą utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Marsz odbędszie się pod hasłem "Idziemy po równość i pokój".

Rzeszów

Bezpłatne badania profilaktyczne. Autobus „Medyka” odwiedzi rzeszowskie osiedla [Harmonogram wizyt]

RZESZÓW. Dzisiaj na osiedlu Matysówka zainaugurowano wspólną akcję Rzeszowa i Centrum Medycznego Medyk pod hasłem „Jazda profilaktyczna”.

Rzeszów

Trwa budowa Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego i przebudowa dworca kolejowego

RZESZÓW. Prace realizowane są zarówno przy parkingu podziemnym, jak również w budynku dworca.

Rzeszów

Sukces rakiety zbudowanej przez studentów z Politechniki Rzeszowskiej

RZESZÓW. Na ponad 600 metrów wzbiła się rakieta skonstruowana przez studentów z Koła Naukowego Kosmonautyki PRz. Debiutancki lot odbył się podczas Festiwalu Meteora 2022.

Reklama