Rzeszów - Czwartek, 28.08.2025
Reklama

Ponad milion pasażerów - historyczny rekord lotniska w Jasionce

Dodano:

Fot. port lotniczy Rzeszów-Jasionka
Fot. port lotniczy Rzeszów-Jasionka
RZESZÓW/JASIONKA. W najbliższy czwartek, 28 grudnia w port lotniczy Rzeszów-Jasionka celebrował będzie milionowego pasażera lotniska w 2023 r.  Z tej okazji w terminalu odbędzie się specjalna uroczystość oraz muzyczna niespodzianka.

– To będzie przełomowy moment w historii lotniska, na który pracowaliśmy intensywnie w ostatnim czasie – zapewnia Adam Hamryszczak, prezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka. – Z liczby obsłużonych dotąd osób oraz systemów rezerwacyjnych przewoźników wynika, że milionowego pasażera w tym roku będziemy mieć 28 grudnia i w tym dniu planowane jest wiele atrakcji dla tych, którzy odwiedzą nasz terminal.

W czwartek, od godziny 9 rano, rozpocznie się w terminalu pasażerskim specjalne wydarzenie, którego kulminacyjnym momentem będzie powitanie szczęśliwego pasażera. Nie zabraknie także dodatkowych atrakcji w postaci konkursów z nagrodami oraz wystąpień zaproszonych gości. Na zakończenie tego wyjątkowego spotkania zaplanowany jest recital gwiazdy, której nazwisko utrzymywane jest w tajemnicy.
Reklama
W szczycie sezonu letniego kończącego się roku lotnisko oferowało rekordową liczbę połączeń i można było skorzystać z oferty 24 kierunków do 13 krajów. Najwięcej pasażerów, ponad 300 tys., przewiózł w tym roku irlandzki Ryanair, a później w kolejności PLL LOT oraz przewoźnicy czarterowi. W tym roku pojawiło się też kilka nowości, na czele z bardzo popularnym kierunkiem do Rzymu operowanym przez Wizz Air, trasą do Mediolanu na pokładach PLL LOT oraz sezonowymi kierunkami do Podgoricy i Kefalonii. Lufthansa wróciła z oczekiwanym i obleganym połączeniem do Monachium, a w ofercie zimowych czarterów pojawiło się połączenie do Marsa Alam.

Do tej pory najlepszy wynik lotnisko osiągnęło w 2019 roku, gdy odprawiono 772 tys. osób.



 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Hala targowa, "Balcerek" i park w centrum Rzeszowa okiem młodych architektów [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Studenci Politechniki Rzeszowskiej zaproponowali nowoczesną wizję zagospodarowania okolic hali targowej, placu Balcerowicza i parku im. prof. Józefa Szajny. 

Rzeszów

Ul. Welca na Staromieściu do przebudowy

RZESZÓW. Prawie półkilometrowy odcinek ul. Welca - od skrzyżowania z ul. Niecia w kierunku północnym - zostanie przebudowany i rozbudowany.

Rzeszów

Źle się poczuł i uderzył autem w metalowy garaż. Trafił do szpitala

RZESZÓW. 36-letni kierowca opla stracił panowanie nad autem i uderzył w metalowy garaż. Mężczyznę przewieziono do szpitala.

Rzeszów

W Rzeszowie trwa kolejny etap modernizacji przystanków autobusowych

RZESZÓW. Wymieniane są wiaty, a na zatokach w miejsce asfaltu wylewany jest specjalny beton odporny na powstawanie kolein.

Rzeszów

Poranny wypadek na ul. Okulickiego. 1 osoba ranna

RZESZÓW. W miejscu zdarzenia występują utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Niewybuchy z czasów II wojny światowej odnalezione w Jasionce

RZESZÓW. Podczas prac ziemnych w Jasionce, odnaleziono pociski z czasów II wojny światowej. Niewybuchy zostały zabezpieczone i wywiezione przez saperów do miejsca neutralizacji.

Rzeszów

E-hulajnogi Lime wracają na ulice Rzeszowa

RZESZÓW. Dla użytkowników przygotowano specjalną promocję na drugi przejazd.

Rzeszów

W Rzeszowie ma powstać nowa klasa sportowa o profilu "Sporty wodne"

RZESZÓW. Jej uczniowie trenowaliby skoki do wody i pływanie. Warunek powstania takiej klasy jest jeden: zainteresowanie dzieci i rodziców.

Reklama