Rzeszów - Wtorek, 16.12.2025
Reklama

Poradnia Pedagogiczno-Psychologiczna w Rzeszowie świętowała 60-lecie

Dodano: 17.06.2019 r.

fot. Samorząd Województwa Podkarpackiego
fot. Samorząd Województwa Podkarpackiego
RZESZÓW. Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 1 w Rzeszowie świętowała swój jubileusz 60-lecia.

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 1 w Rzeszowie powstała 60 lat temu. Początkowo była to poradnia psychologiczna, która obejmowała swoim działaniem szkoły średnie ogólnokształcące i zawodowe na terenie województwa.

Później w 1964 r. na mocy zarządzenia Ministra Oświaty powołano do życia poradnie wychowawczo – zawodowe. Kolejna zmiana nazewnictwa spowodowała, że Poradnia Okręgowa zmieniła nazwę na Wojewódzką Poradnię Wychowawczo - Zawodową utrzymując funkcje koordynacyjne wobec poradni rejonowych.

Ostateczne zmiany wprowadziła Ustawa Oświatowa z 7 września 1991 r. oraz zarządzenie MEN w sprawie zasad udzielania uczniom pomocy psychologiczno–pedagogicznej, które zobowiązało do udzielania tej pomocy publiczne przedszkola, szkoły oraz placówki opiekuńczo–wychowawcze.

Wyspecjalizowanymi placówkami udzielającymi profesjonalnej pomocy zostały poradnie psychologiczno–pedagogiczne powołane rozporządzeniem MEN z dnia 11 czerwca 1993 r.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rozbudowa budynku głównego UR idzie zgodnie z planem

RZESZÓW. Już ponad rok trwa przebudowa budynku głównego A1 Uniwersytetu Rzeszowskiego przy al. Rejtana 16 C. Prace powoli zmierzają ku końcowi.

Rzeszów

Jest projekt uchwały w sprawie konsultacji społecznych w Rzeszowie

RZESZÓW. Gotowy jest projekt uchwały wprowadzającej konsultacje społeczne w ważnych kwestiach dla Rzeszowa.

Rzeszów

Rzeszowska elektrociepłownia gotowa na sezon grzewczy

RZESZÓW. Po serii remontów i modernizacji rzeszowska elektrociepłownia funkcjonuje w pełni sprawnie i wydajnie. Jest gwarancją bezpieczeństwa dostaw ciepła dla Rzeszowa w okresie jesienno-zimowym.

Rzeszów

Budowa drogi łączącej ul. Wierzbową z al. Kopisto zmierza ku końcowi

RZESZÓW. Inwestycja polegająca m.in. na budowie drogi łączącej ul. Wierzbową z al. Kopisto jest już bliska finalizacji. Zakończenie prac przewidziane jest na koniec tego roku.

Rzeszów

Bezrobotni mogą otrzymać dotację na założenie firmy

RZESZÓW. PUP w Rzeszowie ogłosił kolejną edycję naboru wniosków ws. dofinansowań na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Można otrzymać nawet 20 tys. zł wsparcia.

Rzeszów

Różowa sobota w Rzeszowie. Bezpłatne badania i konsultacje dla kobiet

​RZESZÓW. W sobotę 23 października w KSW nr 1 w Rzeszowie wszystkie chętne kobiety będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań piersi w ramach tzw. różowego października.

Reklama