Rzeszów - Wtorek, 23.06.2026
Reklama

Poranne wypadki na drogach Rzeszowa i powiatu. 3 osoby w szpitalu

Dodano: 08.05.2026 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. W ciągu zaledwie dwóch godzin na drogach Rzeszowa i powiatu doszło do dwóch wypadków z udziałem niechronionych uczestników ruchu. W Rzeszowie kierująca Toyotą potrąciła rowerzystkę, a w Kamieniu nastolatka jadąca na hulajnodze elektrycznej wjechała w rowerzystę. Wszyscy poszkodowani trafili do szpitali.

Do pierwszego zdarzenia doszło około godz. 8.00 w Rzeszowie. Ze wstępnych ustaleń ekipy wypadkowej ruchu drogowego rzeszowskiej komendy wynika, że kierująca Toyotą 35-letnia mieszkanka powiatu leskiego, skręcając w lewo z ul. Z. Chrzanowskiej w ul. Langiewicza, najprawdopodobniej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącej drogą rowerową 42-letniej rowerzystce. W wyniku zderzenia kierująca jednośladem doznała obrażeń i karetką pogotowia została przewieziona do szpitala.

Niespełna dwie godziny później, po godz. 10.00, policjanci otrzymali zgłoszenie o kolejnym wypadku — tym razem na drodze wojewódzkiej nr 878 w Kamieniu. Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy z komisariatu w Sokołowie Małopolskim, 15-latka kierująca hulajnogą elektryczną, jadąc w kierunku Niska, najechała na tył roweru prowadzonego przez 78-letniego mieszkańca gminy. Zarówno nastolatka, jak i senior z obrażeniami trafili do szpitala.

Funkcjonariusze ustalają dokładne okoliczności obu zdarzeń.

Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Tragedia w Głogowie Małopolskim. 37-latek ofiarą czadu

GŁOGÓW MAŁOPOLSKI. Najprawdopodobniej zaczadzenie było przyczyną śmierci 37-letniego mieszkańca Głogowa Małopolskiego. Mężczyznę znalazł w łazience najbliższy członek rodziny. Interweniujący na miejscu strażacy stwierdzili podwyższone stężenie tlenku węgla w pomieszczeniu.

Rzeszów

Alert IMGW! Mroźny weekend na Podkarpaciu, w nocy nawet -23 stopnie

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczące silnego mrozu jaki spodziewany jest na terenie całego województwa podkarpackiego.

Rzeszów

Od lutego ważne zmiany w centrum Rzeszowa. Powiększy się strefa spacerowa

RZESZÓW. Ratusz wprowadza kolejne zmiany w Śródmieściu. Dzięki nim centrum miasta ma być bezpieczniejsze i bardziej przyjazne dla spacerowiczów. Z jednych z najbardziej klimatycznych ulic znikną samochody.

Rzeszów

Firma z Głogowa Młp. zaprojektuje zmiany na rondzie Pobitno

RZESZÓW. Miasto wybrało firmę, która zaprojektuje zmiany na rondzie Pobitno. To Projekt Consaulting z Głogowa Małopolskiego, która jako jedyna zgłosiła swoją ofertę w przetargu na realizację tego zadania.

Rzeszów

Podpisano porozumienie ws. budowy północno-wschodniej obwodnicy Rzeszowa

RZESZÓW. Dzisiaj w rzeszowskim ratuszu podpisano porozumienie dotyczące wspólnej realizacji północno-wschodniej obwodnicy Rzeszowa, przez Miasto i Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Dokument pozwala rozpocząć prace przygotowawcze dla nowej inwestycji. Obwodnica połączy...

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa spotka się z mieszkańcami trzech osiedli

RZESZÓW. W lutym odbędzie się kolejne spotkanie Prezydenta Miasta Rzeszowa Konrada Fijołka z cyklu "Rzeszów To My". Tym razem włodarz miasta porozmawia z mieszkańcami osiedli Matysówka, Słocina i Zalesie.

Rzeszów

Nazistowska flaga w oknie jednego z bloków na Nowym Mieście. Zatrzymano 42-latka

RZESZÓW. 42-letni mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy policji w związku z podejrzeniem o propagowanie ustroju totalitarnego. 42-latek wywiesił w oknie nazistowską flagę. Zgodnie prawem, za ten czyn grozi mu do 3 lat...

Rzeszów

Rozpoczął się obrót „Karpatki” na S19 Rzeszów Południe - Babica. Zobacz FILM

RZESZÓW. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad opublikowała nagranie z operacji obracania tarczy maszyny TBM „Karpatki”, która drąży tunel na odcinku S19 Rzeszów Płd. – Babica.

Reklama