Rzeszów - Sobota, 09.05.2026
Reklama

Poranne wypadki na drogach Rzeszowa i powiatu. 3 osoby w szpitalu

Dodano: 08.05.2026 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. W ciągu zaledwie dwóch godzin na drogach Rzeszowa i powiatu doszło do dwóch wypadków z udziałem niechronionych uczestników ruchu. W Rzeszowie kierująca Toyotą potrąciła rowerzystkę, a w Kamieniu nastolatka jadąca na hulajnodze elektrycznej wjechała w rowerzystę. Wszyscy poszkodowani trafili do szpitali.

Do pierwszego zdarzenia doszło około godz. 8.00 w Rzeszowie. Ze wstępnych ustaleń ekipy wypadkowej ruchu drogowego rzeszowskiej komendy wynika, że kierująca Toyotą 35-letnia mieszkanka powiatu leskiego, skręcając w lewo z ul. Z. Chrzanowskiej w ul. Langiewicza, najprawdopodobniej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącej drogą rowerową 42-letniej rowerzystce. W wyniku zderzenia kierująca jednośladem doznała obrażeń i karetką pogotowia została przewieziona do szpitala.

Niespełna dwie godziny później, po godz. 10.00, policjanci otrzymali zgłoszenie o kolejnym wypadku — tym razem na drodze wojewódzkiej nr 878 w Kamieniu. Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy z komisariatu w Sokołowie Małopolskim, 15-latka kierująca hulajnogą elektryczną, jadąc w kierunku Niska, najechała na tył roweru prowadzonego przez 78-letniego mieszkańca gminy. Zarówno nastolatka, jak i senior z obrażeniami trafili do szpitala.

Funkcjonariusze ustalają dokładne okoliczności obu zdarzeń.

Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowe osiedle w Rzeszowie? Projekt uchwały pojawi się na najbliższej sesji

RZESZÓW. Radni o pomyśle będą debatować podczas wtorkowej sesji Rady Miasta. 

Rzeszów

Podawali się za funkcjonariuszy CBŚP. Ilu mieszkańców Rzeszowa udało im się oszukać?

RZESZÓW. Kilkadziesiąt tysięcy złotych straciło troje mieszkańców Rzeszowa.

Rzeszów

Kolejne zwycięstwo Asseco Resovii Rzeszów

RZESZÓW. Tytuł MVP powędrował w ręce Thibaulta Rossarda.

Rzeszów

Rewitalizacja Ogrodu Miejskiego im. Solidarności do 2020 r.? Ruszył przetarg

RZESZÓW. 20 lutego ruszył przetarg na roboty budowlane w celu rewitalizacji zabytkowego Ogrodu Miejskiego im. Solidarności przy ul. Dąbrowskiego.

Rzeszów

Radny wskazuje 7 zagrożeń wynikających z wprowadzenia nowego regulaminu ogródków letnich

RZESZÓW. Z nowym regulaminem nie zgadza się Witold Walawender, radny Miasta Rzeszowa. 

Rzeszów

Powstaje projekt drogi łączącej ul. Kopisto z ul. Wierzbową. Będzie sygnalizacja świetlna

RZESZÓW. Przetarg na wykonanie połączenia ul. Kopisto z ul. Wierzbową ruszy dopiero w przyszłym roku.

Rzeszów

Pracownicy PRz mają pomysł na poprawę punktualności autobusów miejskich

RZESZÓW. O szczegółach pomysłu dowiemy się w trakcie seminarium „Rozwój systemów transportowych Rzeszowa”.

Rzeszów

Brytyjska miejscowość Rushmoore kolejnym miastem partnerskim Rzeszowa? Zdecydują radni

RZESZÓW. We wtorek odbędzie się kolejna sesja Rady Miasta. Jednym z projektów uchwały traktuje o nawiązaniu współpracy partnerskiej.

Reklama