Rzeszów - Wtorek, 01.07.2025
Reklama

Porażka Asseco w Suwałkach

Dodano:

fot. Asseco Resovia Rzeszów
fot. Asseco Resovia Rzeszów
RZESZÓW. Od przegranej 1:3 z MKS Ślepskiem Malow Suwałki rozpoczęli siatkarze Asseco Resovii rundę rewanżową w PlusLidze. Rzeszowianie zdołali wygrać z beniaminkiem ligi tylko trzeciego seta. MVP spotkania został Bartłomiej Bołądź.

Spotkanie w Suwałkach rozpoczęło się zupełnie inaczej niż pierwszy mecz tych drużyn w Rzeszowie. Od pierwszej piłki to Ślepsk dyktował warunki gry. Asseco Resovia w początkowej fazie seta popełniła kilka własnych błędów i rywale odskoczyli na cztery punkty. Tej przewagi pilnowali niemal przez całą partię. Gospodarze imponowali przyjęciem zagrywki, przez co dobrze wyglądali w ataku. Rzeszowianie z kolei mieli problemy zwłaszcza na lewym skrzydle, nie skończyli tylko jedną wystawę przez cały pierwszy set. Prowadzenie w meczu objęli więc gracze Ślepska.

Na szczęście w drugim secie coraz lepiej grało lewe skrzydło rzeszowian, ataki zaczęli kończyć Belg Tomas Rousseaux i Francuz Nicolas Marechal. Do tego doszedł blok, kilka błędów gospodarzy i resoviacy prowadzili już nawet 13:9. Niestety niemal w jednym ustawieniu stanęli. Stracili kilka punktów po kontrach rywali, za chwilę dwa punkty po zagrywkach zdobył Nicholas Szerszeń i już na prowadzeniu byli miejscowi. Rzeszowianie nie tylko stracili przewagę, ale i pewność z którą grali na początku seta. Ślepsk znów złapał swój rytm i także w drugim secie okazał się lepszy.

Asseco Resovia była pod ścianą tracąc już punkt na boisku beniaminka. Musiała postawić wszystko na jedną kartę. Na placu gry od początku pojawił się Rafał Buszek, ale to miejscowi zaczęli lepiej. Po bloku na Zbyszku Bartmanie Ślepsk prowadził już 5:3. Na szczęście rzeszowianie zaczęli odrabiać straty, a po dwóch asach Bartłomieja Lemańskiego objęli prowadzenie 9:5. Niewiele jednak brakło, by powtórzyli scenariusz z drugiej partii i roztrwonili wszystko, na co tak ciężko pracowali. Znów prowadzili 13:9, by po dwóch autowych atakach Buszka był remis po 15… Przyjmujący Asseco Resovii za chwilę na szczęście mocno zagrywał i prowadzenie znów wróciło do gości, którzy doprowadzili do czwartego seta. W tym długo trwała walka punkt za punkt, ale w decydujących momentach więcej spokoju mieli gospodarze. Oni zdecydowanie częściej wykorzystywali swoje szanse, kończyli kluczowe dla losów meczu piłki i prowadzenie, które złapali w połowie seta, dowieźli spokojnie do końca spotkania. Wygrali zasłużenie 3:1 pokonując Asseco Resovię po raz drugi w tym samym stosunku.
Reklama
Sety: 25:19, 25:21, 20:25, 25:21.
MKS Ślepsk: Tuaniga, Szerszeń, Sapiński, Bołądź, Klinkenberg, Takvam oraz Stańczak (libero), Filipowicz (libero), Szwaradzki, Siek, Rohnka.
Asseeco Resovia: Shoji, Marechal, Krulicki, Bartman, Rousseaux, Lemański oraz Mariański (libero), Schulz, Komenda, Buszu, Perry (libero), Hoag.
MVP: Bartłomiej Bołądź

Źródło: Asseco Resovia Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Śmiertelny wypadek pod Rzeszowem. Pieszy potrącony przez dwa auta

RZESZÓW. Do wypadku doszło wczoraj w nocy w Nowym Borku. 40-letni pieszy został potrącony przez dwa samochody. Mężczyzna zginął na miejscu.

Rzeszów

15-latek potrącony na przejściu dla pieszych

RZESZÓW. 15-letni chłopak został potrącony na przejściu dla pieszych na ul. Podkarpackiej. Ranny nastolatek trafił do szpitala. Sprawcy potrącenia zatrzymano prawo jazdy.

Rzeszów

Od 9 listopada zmiany w rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie wprowadza zmiany w rozkładach kilku linii autobusowych.

Rzeszów

Otwarto nowy budynek straży pożarnej w Dworzysku

RZESZÓW. Od 1 listopada 2020 r. rzeszowscy strażacy pełnią służbę na nowej jednostce Nr 3 w Rzeszowie.

Rzeszów

Student Politechniki Rzeszowskiej nagrodzony za projekt dwumiejscowego samolotu turystycznego

RZESZÓW. Grzegorz Sajdak, student kierunku lotnictwo i kosmonautyka na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej zajął trzecie miejsce w 19. edycji Studenckiego Konkursu Projektowego SOLIDWORKS, w kategorii Professional Level.

Rzeszów

Budowa nowego basenu przy ul. Matuszczaka ruszy w listopadzie?

RZESZÓW. Trwa rozbiórka dotychczasowego obiektu przy ul. Matuszczaka. Budowa nowego basenu ma ruszyć jeszcze w tym miesiącu.

Rzeszów

Mieszkańcy zdecydowali. Te projekty będą realizowane w ramach RBO 2021

RZESZÓW. Zakończyło się głosowanie na zadania w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2021 r. Dziś poznaliśmy zwycięskie projekty.

Rzeszów

Policyjna eskorta pacjentki z Łańcuta do Rzeszowa

ŁAŃCUT/RZESZÓW. Dzięki policyjnej eskorcie starsza kobieta z podejrzeniem udaru mózgu dotarła na czas do szpitala.

Reklama