Rzeszów - Piątek, 07.11.2025
Reklama

Postępują prace przy budowie ul. Parkowej w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

Dodano: 02.07.2024 r. / Redakcja

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Trwa realizacja drugiego etapu budowy ul. Parkowej na rzeszowskim osiedlu Miłocin. - Wykonawca zakończył już przebudowę urządzeń technicznych. Gotowy jest już także pierwszy odcinek kanalizacji deszczowej a także dolna warstwa podbudowy drogi – informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Miasta Rzeszowa. Inwestycja ma być gotowa jesienią br.

Budowa ulicy Parkowej na os. Miłocin w Rzeszowie została podzielona na dwa etapy. W ramach pierwszego z nich wybudowany został odcinek o długości ok.. 800 metrów, od strony ul. Tarnowskiej. W tym roku realizowany jest drugi i zarazem ostatni etap tej inwestycji. W ramach tego zadania, powstaje odcinek ul. Parkowej o długości blisko 300 metrów oraz odcinek ul. Miłocińskiej o długości ponad 220 metrów. Droga będzie miała 6 metrów szerokości. Częścią zadania jest także budowa chodników, ciągu pieszo-rowerowego o szerokości 2,5 m, kanalizacji deszczowej, zjazdów i oświetlenia ulicznego.

Prace ruszyły wiosną. Wykonawca zakończył już przebudowę urządzeń technicznych. Gotowy jest już pierwszy odcinek kanalizacji deszczowej, a także dolna warstwa podbudowy drogi. W najbliższym czasie rozpoczną się roboty związane z ustawianiem krawężników. Równolegle kontynuowane są roboty przy warstwach konstrukcyjnych drogi oraz prace związane z budową kanalizacji deszczowej na ulicy Miłocińskiej.

Reklama

Warta nieco ponad 3 mln zł inwestycja, ma być gotowa w październiku br.


Reklama

Komentarze

Pawel Euro 06.07.2024, godz. 07:34
Komentarz został usunięty

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zielone szaleństwo w Rzeszowie. W weekend Festiwal Roślin

RZESZÓW. Festiwal Roślin powraca do stolicy Podkarpacia. Dwudniowe święto miłośników roślin odbędzie się w hali Podpromie. W ofercie kilkaset gatunków, w tym wiele nowości.

Rzeszów

Tydzień Mobilności w Rzeszowie. Jakie atrakcje dla mieszkańców?

Powrót JelczTour, bezpłatna komunikacja miejska, pokazy artystyczne, piknik na zajezdni MPK to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowano w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności, który potrwa od poniedziałku (16.09) do niedzieli (22.09).

Rzeszów

Zderzenie trzech pojazdów w Tyczynie. Dwie osoby w szpitalu

TYCZYN. Około godz. 7:00 w Tyczynie doszło do wypadku z udziałem trzech pojazdów. W zdarzeniu ucierpiały dwie osoby, które trafiły do szpitala. Ich życia nie zagraża niebezpieczeństwo.

Rzeszów

Nowy system parkowania w rzeszowskiej Plazie

RZESZÓW. W poniedziałek, 16 września 2024 r. uruchomiony zostanie system parkometrów i dozoru parkingów w centrum handlowym Plaza. Obejmie on wszystkie strefy parkingowe Centrum. Dla zmotoryzowanych klientów dostępnych będzie 9 parkometrów.

Rzeszów

"Każdy ma swoje podium" - Narodowy Dzień Sportu w Rzeszowie

RZESZÓW. Wydarzenie będą odbywały się w różnych częściach miasta od piątku do niedzieli (13-15 września).

Rzeszów

Harley On Tour 2024 w Rzeszowie. Dwudniowa impreza dla miłośników dwóch kółek

RZESZÓW. W najbliższy weekend, 14 i 15 września, w salonie GOC Harley-Davidson przy ul. Ludwika Chmury 4 w Rzeszowie odbędzie się Harley On Tour 2024.

NIGHTSKATING

W piątek 13-ego ulicami Rzeszowa przejadą rolkarze. Możliwe utrudnienia

RZESZÓW. W piątek, 13 września 2024 r. w Rzeszowie odbędzie się nocny przejazd na rolkach. Nowością będzie przejazd przez cztery rzeszowskie mosty. Na trasie przejazdu mogą wystąpić utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Pijani kierowcy na ulicach Rzeszowa. Rekordzista miał ponad 3,7 promila

RZESZÓW. Czterech kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kółko po spożyciu alkoholu, zostało zatrzymanych przez rzeszowskich policjantów. Rekordzista wydmuchał ponad 3,7 promila. Funkcjonariusze przypominają: „Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, kodeks karny...

Reklama