Rzeszów - Poniedziałek, 29.12.2025
Reklama

Poszerzą ulicę Ustrzycką w Rzeszowie

Dodano: 08.04.2022 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Prawie 800-metrowy odcinek ulicy Ustrzyckiej zostanie przebudowany. Droga zostanie poszerzona do minimum 6 m, powstanie chodnik oraz nowe oświetlenie.

Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek podjął decyzję o przygotowaniu dokumentacji rozbudowy ul. Ustrzyckiej, na odcinku od skrzyżowania z ul. Krakowską do skrzyżowania z ul. Dębicką. Taką potrzebę zgłosili mieszkańcy. Ulica jest bardzo wąska, nie ma tam chodnika.

Dokumentacja obejmie  rozbudowę i przebudowę dróg publicznych o łącznej długości blisko 800 metrów. Odcinek Ustrzyckiej ma być poszerzony do przynajmniej 6 metrów, z jednej jego strony ma być chodnik (szerokość - 2 metry). Ponadto przebudowane mają zostać skrzyżowania Ustrzyckiej z Krakowską i Dębicką oraz oświetlenie. Częścią zadania ma być m.in. także budowa akomodacyjnej sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Ustrzyckiej z ul. Dębicką.

Przetarg na wybór firmy, która opracuje dokumentację tej inwestycji jest już przygotowany. Projekt ma być gotowy w połowie przyszłego roku.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kolejne inwestycje w ramach Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej

RZESZÓW. Ruszyły prace na kolejowej trasie z Rzeszowa do Strzyżowa n/Wisłokiem. Nowe przystanki ułatwią dostęp do kolei, a mijanki zapewnią możliwość większej liczby połączeń.

Rzeszów

Na rzeszowskich Bulwarach powstanie nowa podłoga taneczna

RZESZÓW. Na terenie Parku Kultury i Wypoczynku nad Wisłokiem powstanie nowa, wytrzymała podłoga taneczna. Będzie wykorzystywana m.in. podczas miejskich potańcówek.

Rzeszów

Bezpłatne maseczki dla mieszkańców Rzeszowa

RZESZÓW. Rządowa Agencja Rezerw Materiałowych przekazała dla mieszkańców Rzeszowa bezpłatne maseczki. Od piątku są dostępne w wielu punktach miasta.

Rzeszów

Plaza poszerza ofertę o sklep z odzieżą dla dzieci

RZESZÓW. Nowy najemca w rzeszowskiej Plazie. Ofertę dziecięcą Centrum wzmocni marka 5.10.15. oferująca szeroki wybór odzieży dla dzieci. Otwarcie sklepu zaplanowano na początek marca.

Rzeszów

Rozbudowa szkoły przy ul. Miodowej. Wybrano projektanta

RZESZÓW. Dokumentację projektową inwestycji opracuje firma ARP Manecki Architekci z Krakowa.

Rzeszów

Rzeszowscy strażacy poszukują archiwalnych fotografii

​RZESZÓW. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie obchodzi w tym roku 150 rocznicę powstania. Z tej okazji strażacy rozpoczęli społeczną zbiórkę starych zdjęć przedstawiających ich historię.

Rzeszów

Najlepsi młodzi lekkoatleci przyjadą do Rzeszowa

RZESZÓW. W przyszły weekend w Uniwersyteckim Centrum Lekkoatletycznym odbędą się Halowe Mistrzostwa Polski juniorów do lat 18 i 20. Ze względu na sytuację epidemiczną, nie wiadomo czy zawody odbędą się przy udziale...

Rzeszów

Finał loterii meldunkowej "Rzeszów to My"

RZESZÓW. Kolejni nowi mieszkańcy Rzeszowa odebrali nagrody w loterii meldunkowej „Rzeszów to My”.  Nagrodę główną, samochód marki Hyundai, zdobyła Pani Agnieszka Prucyk, mieszkająca wcześniej w Pruchniku.

Reklama