Rzeszów - Środa, 21.05.2025
Reklama

Powstaje Społeczna Rada Sportu. To organ doradczy prezydenta

Dodano:

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Kilkudziesięciu społeczników, działaczy i sportowców wzięło udział w piątkowym spotkaniu organizacyjnym Społecznej Rady Sportu w Rzeszowie. Pierwsze posiedzenie rady planowane jest na styczeń.

Spotkanie w Urban Lab zgromadziło blisko 50 osób związanych z miejskim sportem. Wśród nich byli m.in. Rafał Wilk – mistrz paraolimpijski w kolarstwie ręcznym i były żużlowiec, Krzysztof Ignaczak – mistrz świata i Europy w siatkówce, a także sportowcy, działacze i społecznicy, reprezentujący różne dyscypliny sportu. Podczas spotkania omówiono zasady, na jakich ma działać rada.

Prezydent Konrad Fijołek podkreślił, że w jego modelu zarządzania miastem współpraca ze społecznością odgrywa ważną rolę. – Tak robi się w największych miastach na świecie, każdy zdaje sobie dzisiaj sprawę, że do procesu kierowania miastem trzeba włączyć lokalną społeczność i czerpać z jej wiedzy. Dlatego zdecydowałem się zrobić to na szeroką skalę, w wielu dziedzinach, także w sporcie – zaznaczył.

Po latach inwestycji w infrastrukturę, nadszedł czas na poprawę jakości życia w mieście.
Reklama
– Pod względem infrastruktury Rzeszów nadrobił zaległości, teraz czas, aby tę nową infrastrukturę wykorzystać dla mieszkańców. Sport w każdej formie odgrywa tutaj kluczową rolę. A więc zadania rady będą niezwykle istotne. Spraw jest bardzo dużo, począwszy właśnie od infrastruktury, po fundusze na sport – dodał prezydent.

Społeczna Rada Sportu zostanie powołana jeszcze w tym roku. Uczestnicy spotkania w Urban Lab podpisali deklaracje członkostwa w nowym organie. Następnie wybiorą spośród siebie reprezentujący ich zarząd. Decyzje mają być jednak podejmowane przez całą radę, która ma spotykać się w pełnym składzie minimum dwa razy w roku. Częściej będzie zbierał się zarząd. W razie potrzeby spotkania będą odbywały się on-line.

Działania rady mają pomóc także w aktywizacji dzieci, które w związku z pandemią zostały dodatkowo narażone na brak ruchu, a czas spędzają głównie przed ekranem komputera czy smartfona.
Rada sportu będzie kolejnym tego typu organem powołanym w tym roku przez władze miasta, po Społecznej Radzie Kultury.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Opłaty za śmieci w przyszłym roku bez zmian

RZESZÓW. Nie zmienią się opłaty za wywóz śmieci dla mieszkańców Rzeszowa. W przyszłym roku, tak jak obecnie, zapłacimy 27 zł i 32 zł od osoby.

Rzeszów

W przyszłym roku nowy duży parking na osiedlu Kotuli

RZESZÓW. Parking na ponad 50 aut powstanie przy ul. Błogosławionej Karoliny w rejonie szkoły sióstr Pijarek. Miasto właśnie ogłosiło przetarg na jego budowę.

Rzeszów

Powstanie aplikacja "klimatyczna" dla mieszkańców Rzeszowa. W ramach nagrody

RZESZOW. Klimaton dla Rzeszowa. Zespół programistów stworzy aplikację pomagającą chronić mieszkańców przed zagrożeniami klimatycznymi.

Rzeszów

I LO w Rzeszowie będzie miało nową halę sportową

RZESZÓW. I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie zyska nowe zaplecze sportowe. Na miejscu dotychczasowego obiektu powstanie hala z kilkoma boiskami, siłownią i salą treningową.

Rzeszów

Przebudują sieć oświetleniową przy Strzyżowskiej na os. Kotuli

RZESZÓW. Wzdłuż ulicy Strzyżowskiej na osiedlu Kotuli staną nowe latarnie LED. Miejski Zarząd Dróg szuka obecnie wykonawcy przebudowy sieci oświetleniowej.

Rzeszów

Nowa pracownia rezonansu magnetycznego w szpitalu przy Lwowskiej. Jedyna taka na Podkarpaciu

RZESZÓW. W Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie została oddana do użytku nowoczesna pracownia rezonansu magnetycznego dla dzieci. Przy Lwowskiej powstanie też Podkarpackie Centrum Zdrowia Dziecka.

Rzeszów

Trzy osoby podtrute tlenkiem węgla w Świlczy

RZESZÓW. Kobieta wraz z dwójką dzieci podtruły się tlenkiem węgla. Na szczęście nie doszło do tragedii.

Rzeszów

Więcej budek dla jerzyków przy rzeszowskich blokach. Ptaki niemal zniknęły z terenu miasta

RZESZÓW. Pracownicy MZBM zawiesili dwadzieścia budek dla jerzyków na elewacji bloku przy ul. Leszczyńskiego. Kolejnych 400 budek czeka na umieszczenie przy ścianach innych budynków.

Reklama