Rzeszów - Czwartek, 11.09.2025
Reklama

Powstaje wirtualna mapa Rzeszowa. Będzie częścią gry komputerowej

Dodano: 24.09.2020 r.

Na zdj. Odwzorowana na wirtualnej mapie ul. Lisa Kuli, fot. Karol Żelazko - Projekt Rzeszów
Na zdj. Odwzorowana na wirtualnej mapie ul. Lisa Kuli, fot. Karol Żelazko - Projekt Rzeszów
RZESZÓW. Student Politechniki Rzeszowskie tworzy „Projekt Rzeszów” - mapę odwzorowującą stolicę województwa podkarpackiego, która będzie dodatkiem do gry komputerowej.

„Projekt Rzeszów” to robocza nazwa mapy odwzorowującej stolicę województwa podkarpackiego, będącej dodatkiem do symulatora autobusu OMSI 2.

„Projekt będzie półrealny. Oznacza to, że układ dróg w większości będzie pokrywał się z rzeczywistym, choć w pewnych miejscach mogą pojawić się pewne niewielkie odstępstwa bądź uproszczenia. Choć wiele terenów jest tworzone wykorzystując już gotowe obiekty stworzone przez twórców innych map, na mapie pojawią się charakterystyczne obiekty z Rzeszowa.” – czytamy na stronie Projekt Rzeszów.
W grze wcielimy się w kierowcę rzeszowskiego autobusu miejskiego, który będzie rozwoził pasażerów na trasie wybranej linii. Gracz będzie mógł, m.in. obsługiwać pulpit, zatrzymywać się na przystankach czy otwierać i zamykać drzwi pojazdu.
Reklama
Twórcą projektu jest mieszkaniec Rzeszowa, Karol Żelazko, student informatyki na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej, który do pracy nad mapą wykorzystuje darmowego programy i narzędzia takie jak: Blender, GIMP, Google Earth, Google Street View. Karol korzysta również ze zdjęć budynków i obiektów, które przesyłają mu sami mieszkańcy Rzeszowa. Całość prac wykonuje samodzielnie w wolnym czasie.

Jak na razie, nie wiadomo kiedy można spodziewać się premiery dodatku. Postęp w pracach nad projektem można obserwować na facebookowej stronie projektrzeszow.blogspot.com

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zawody robotów na Politechnice Rzeszowskiej

RZESZÓW. W Rzeszowie rusza kolejna edycja nadzwyczajnych, ogólnopolskich zawodów robotycznych. Dwudniowy turniej odbywa się na Politechnice Rzeszowskiej.

Rzeszów

65 mln zł dofinansowania na budowę Wisłokostrady

RZESZÓW. Koszt całej inwestycji miasto szacuje na około 173 mln zł. 

Rzeszów

Burzą starą halę sportową przy I LO w Rzeszowie. W jej miejsce powstanie nowa

RZESZÓW. Prace przy wyburzeniu potrwają do końca czerwca.

Rzeszów

Docieplą przedszkola i szkoły w Rzeszowie

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na termomodernizację sześciu budynków przedszkoli i szkół w Rzeszowie. Poza ociepleniem ścian zaplanowano tu także inne roboty budowlane.

Rzeszów

Nowe autobusy MKS Rzeszów

​RZESZÓW. Związek Gmin „Podkarpacka Komunikacja Samochodowa” zakupił 3 nowe, ekologiczne i niskopodłogowe autobusy od firmy Busimport.

Rzeszów

W poniedziałek zostanie uruchomiony punkt kontroli autokarów

RZESZÓW. Stałym miejscem kontroli będzie parking przy hali widowiskowo-sportowej przy ul. Podpromie w Rzeszowie.

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa zaprasza na sadzenie drzew i piknik w Parku Papieskim

RZESZÓW. Będzie to pierwszy z trzech pikników organizowanych pod egidą prezydenta Rzeszowa.

Rzeszów

W Rzeszowie rozpoczęło się nasadzanie dużych drzew

RZESZÓW. W tym roku w stolicy Podkarpacia przybędzie ponad 1300 nowych drzew. 

Reklama