Rzeszów - Czwartek, 14.05.2026
Reklama

Powstała Izba Pamięci Komunikacji Miejskiej. Uruchomią specjalną linie autobusową w Noc Muzeów

Dodano: 09.05.2019 r.

fot. zdjęcie z facebookowego profilu: Estrada Rzeszowska
fot. zdjęcie z facebookowego profilu: Estrada Rzeszowska
RZESZÓW. Izba Pamięci Komunikacji Miejskiej znajdzie się przy ul. Miłocińskiej 75. Z okazji otwarcia zaplanowano uruchomienie specjalnej linii autobusowej podczas Nocy Muzeów.

Podkarpackie Stowarzyszenie Miłośników Komunikacji, po niemal rocznych pracach ukończyło przygotowania do otwarcia Izby Pamięci Komunikacji Miejskiej, która swoją siedzibę będzie miała przy ul. Miłocińskiej 75.

Co czeka odwiedzających? To m.in. ekspozycja elementów z wycofanych autobusów MPK Rzeszów, wystawa stała z okazji 70-lecia komunikacji miejskiej w Rzeszowie oraz ekspozycja archiwalna ksiąg, książek, rozkładów jazdy i biletów.

„Po niemal rocznych pracach samych członków stowarzyszenia, przy pomocy finansowej wielu sponsorów prywatnych i prawnych, ukończyliśmy ważne, z punktu widzenia historii miasta Rzeszowa zadanie - Izbę Pamięci Komunikacji Miejskiej” – wyjaśnia Dominik Bąk, prezes zarządu Podkarpackie Stowarzyszenie Miłośników Komunikacji.

Ponadto z okazji Nocy Muzeów, Stowarzyszenie przygotowało coś specjalnego. Mowa o specjalnej linii autobusowej realizowanej przez zabytkowego jelcza.
Reklama
Na ul. Milocińską 75 do Izby Pamięci Komunikacji Miejskiej możemy dostać się od godziny 16:00 do 00:00. Trafimy tam wchodząc przez główną bramę ZSA,  później w lewo przez mniejszą bramę i prosto kierując się wprost na kabinę jelcza 120MM/2.

„Mamy zaszczyt zaprosić na oficjalne otwarcie obiektu i obiecany przejazd jelczem PR110U #442 z MPK Rzeszów z okazji Nocy Muzeów 2019. Ważna informacja jest też taka, że w dniu Nocy Muzeów kursować będzie specjalna linia autobusowa łącząca Rynek - Muzeum Techniki i Militariów w Rzeszowie filia przy ul. Kochanowskiego oraz filia przy ul. Miłocińskiej” dodaje prezes zarządu.

Osoby które przyjadą zabytkowym Jelczem zostaną zaprowadzone na miejsce przez Wiceprezesa Stowarzyszenia. Przejazd jest oczywiście darmowy i nie wymaga zakupu biletu.

Powrót z ul. Miłocińskiej na Rynek (pod Trasę Podziemną) zaplanowano o: 17:45, 18:45, 19:45, 20:45. Wracamy już bez przystanków.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Trwa nabór wniosków do programu "Opieka wytchnieniowa" - edycja 2023

RZESZÓW. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzeszowie prowadzi nabór wniosków do programu „Opieka wytchnieniowa” - edycja 2023 (pobyt dzienny). Wnioski można składać do 7 lipca 2023 r.

Rzeszów

Zmiany w harmonogramie pokazów fontanny multimedialnej. Sobotnie pokazy odwołane

RZESZÓW. W związku z organizacją Festiwalu Twórców Kultury, który odbędzie się w sobotę, 1 lipca na placu w sąsiedztwie al. Lubomirskich w Rzeszowie, sobotnie pokazy fontanny multimedialnej zostały odwołane. Zmiany uległ również harmonogram...

Rzeszów

W centrum Rzeszowa ma powstać nowoczesna biblioteka. Podpisano list intencyjny

RZESZÓW. Miasto Rzeszów wspólnie z województwem podkarpackim będzie ubiegać się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2029 roku. Częścią przedsięwzięcia ma być budowa w centrum miasta „Biblioteki Nowej”, czyli nowoczesnego ośrodka kultury...

Rzeszów

Ruszyły połączenia lotnicze z Rzeszowa do Czarnogóry

RZESZÓW/JASIONKA. 29 czerwca z Jasionki poleciał pierwszy samolot do Podgoricy, stolicy Czarnogóry.

Rzeszów

W Rzeszowie będą kręcić zdjęcia do nowego filmu Łukasza Roga

RZESZÓW. Film zatytułowany Rage of Stars" ma być ogromnym przedsięwzięciem, z międzynarodową obsadą i kilkumilionowym budżetem. 

Rzeszów

Zakończono budowę nowego boiska na osiedlu Przybyszówka

RZESZÓW. Trawiaste, ogólnodostępne boisko powstało przy ul. Stadionowej w Rzeszowie.

Rzeszów

Ruszają Igrzyska Europejskie 2023. Rzeszów będzie gościł skoczków do wody

RZESZÓW. W czwartek 22 czerwca na pływalni przy ul. Matuszczaka rozpoczną się zmagania uczestników tegorocznych Igrzysk Europejskich. Rzeszowski obiekt będzie gościł skoczków do wody.

Rzeszów

"Atrakcje na wakacje" w Rzeszowie. Aż 350 wydarzeń w sezonie letnim

RZESZÓW. Poznaliśmy szczegóły wakacyjnej oferty wydarzeń kulturalnych, rozrywkowych i sportowych w Rzeszowie w ramach akcji „Atrakcje na wakacje”. W tym roku przygotowano aż 350 propozycji dla mieszkańców i turystów.

Reklama