Rzeszów - Czwartek, 22.05.2025
Reklama

Pożary traw i nieużytków rolnych na Zalesiu. Dwukrotna interwencja strażaków

Dodano:

fot. OSP Rzeszów-Zalesie
fot. OSP Rzeszów-Zalesie
RZESZOW. Strażacy z PSP i OSP Rzeszów-Zalesie dwukrotnie wyjeżdżali dziś do pożarów.

Po godz. 11:00 strażacy otrzymali informacje o pożarze trawy na ul. Wieniawskiego. Z uwagi na duży zasięg pożaru oraz bliskie sąsiedztwo budynków mieszkalnych, do akcji gaśniczej skierowano cztery zastępy strażaków, 1 z PSP i 3 z OSP Rzeszów Zalesie. Pożar udało się szybko ugasić.

Niespełna dwie godziny później, strażacy dostali kolejne zgłoszenie o pożarze na os. Zalesie, tym razem na ul. Zelwerowicza. Płonęły nieużytki rolne. Ogień stanowił duże zagrożenie, ponieważ w bliskim sąsiedztwie znajduje się przepompownia gazu ziemnego. Do akcji gaśniczej skierowano dwa zastępy straży pożarnej. Na szczęście, ten pożar również udało się szybko ugasić.


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W weekend zlot foodtrucków w Rzeszowie

RZESZÓW. Kolejna edycja Street Food Festival. Przez trzy dni będziecie mogli posmakować kuchni z różnych stron świata. W programie również muzyka na żywo, zabawy dla dzieci oraz pokaz kulinarny.

Rzeszów

Przebudowa ul. Warszawskiej. Wkrótce układanie nawierzchni

RZESZÓW. Trwa przebudowa rzeszowskiego odcinka ul. Warszawskiej. W najbliższych dniach firma Strabag rozpocznie układanie warstw nowej nawierzchni. 

Rzeszów

Śmiertelny wypadek w Dynowie. Kierujący quadem uderzył w drzewo

RZESZÓW. 62-latek kierujący quadem najprawdopodobniej stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Mężczyzna zginął na miejscu.

Rzeszów

Rzeszowski Budżet Obywatelski na rok 2024. Ostatnie dni na zgłoszenie projektu

RZESZÓW. Do piątku, 21 lipca br. można zgłaszać projekty do przyszłorocznej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Tym razem pula pieniędzy przeznaczona na realizację zadań wynosi 9,4 mln zł.

Rzeszów

Nowe boisko w centrum Rzeszowa

RZESZÓW. Przy ul. Jagiellońskiej w Rzeszowie powstanie wielofunkcyjne boisko sportowe. Inwestycja będzie realizowana w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Rzeszów

W środę Święto Policji w Rzeszowie. Utrudnienia w ruchu w centrum miasta

RZESZÓW. W środę, 19 lipca 2023 r.  w Rzeszowie odbędą się Wojewódzkie Obchody Święta Policji. W trakcie trwania uroczystości będą występować utrudnienia w ruchu. Zamknięty dla będzie Plac Farny i przyległe ulice.

Rzeszów

Kolejny etap modernizacji budynku OSP Biała

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na wybór firmy, która dokończy modernizację budynku Ochotniczej Straży Pożarnej na osiedlu Biała. Oferty przyjmowane są do 1 sierpnia.

Reklama