Rzeszów - Niedziela, 02.08.2026
Reklama

Pracownicy Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego przeszkoleni z obsługi nowego lądowiska dla śmigłowców LPR

Dodano: 30.07.2026 r. / Redakcja

Szkolenie z obsługi lądowiska LPR w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim w Rzeszowie / fot. Artur Cybulski
Szkolenie z obsługi lądowiska LPR w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim w Rzeszowie / fot. Artur Cybulski

RZESZÓW. Pracownicy Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie odbyli szkolenie z zakresu zasad bezpieczeństwa oraz obsługi lądowiska dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które powstało na dachu nowego parkingu wielopoziomowego.

W szkoleniu uczestniczyli pracownicy medyczni i personel pomocniczy Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, a także przedstawiciele ochrony oraz działu BHP i ochrony przeciwpożarowej.

- Szkolenie miało na celu doskonalenie współpracy wszystkich osób zaangażowanych w przyjęcie pacjentów transportowanych drogą lotniczą. Dzięki zdobytej wiedzy i praktycznym ćwiczeniom możliwe będzie jeszcze sprawniejsze, szybsze i bezpieczniejsze przekazywanie pacjentów z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego bezpośrednio do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego – czytamy w komunikacie opublikowanym przez szpital.

8 kondygnacji, 480 miejsc parkingowych, lądowisko dla LPR i Black Hawk

Reklama

Nowy parking przy szpitalu „na górce” będzie miał 8 kondygnacji i blisko 480 miejsc parkingowych, z czego 30 przeznaczono dla osób z niepełnosprawnościami. Nad jego dachem, na wysokości 28 metrów nad terenem znajdzie się lądowisko dla śmigłowców ratownictwa medycznego, które będzie również dostosowane do przyjmowania cięższych i większych statków powietrznych, w tym także śmigłowców wojskowych typu Black Hawk.

Nowy obiekt jest połączony ze Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym i Centrum Urazowym poprzez system poziomych galerii, sześciu wind oraz schodów.

Budowa parkingu wielopoziomowego przy KSW w Rzeszowie oraz lądowiska stanowi etap przygotowawczy do jeszcze większego przedsięwzięcia, jakim będzie budowa Podkarpackiego Centrum Medycyny Dziecięcej, wyspecjalizowanego szpitala pediatrycznego, który jest największą inwestycją w ochronie zdrowia realizowaną przez Samorząd Województwa Podkarpackiego.

Czytaj również

To będzie największa w historii inwestycja zdrowotna na Podkarpaciu. Podpisano umowę na budowę PCMD

RZESZÓW. Ponad 759 mln zł — tyle będzie kosztować budowa Podkarpackiego Centrum Medycyny Dziecięcej, największej inwestycji zdrowotnej w historii...

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Tadeusz Ferenc odchodzi z SLD

RZESZÓW. Tadeusz Ferenc zdecydował się na rezygnacje z członkostwa

Rzeszów

Co dalej z basenami solankowymi? Miasto nie porzuca inwestycji

RZESZÓW. Miasto poszukuje alternatywnej przestrzeni do stworzenia basenów solankowych.

Rzeszów

Możliwe burze z gradem i silny wiatr, m.in. w Rzeszowie

RZESZÓW. Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu do 40 mm oraz porywami wiatru do 100km/h, lokalnie do 115 km/h

Rzeszów

Czy w Rzeszowie zniknie Straż Miejska? Znamy stanowisko prezydenta miasta

RZESZÓW. „Bez nich miasto byłoby dużo brzydsze” – wyjaśniał prezydent.

Rzeszów

Lato w mieście, czyli jak przyjemnie spędzić wakacje w Rzeszowie

RZESZÓW. Lista atrakcji, jakie czekają na mieszkańców Rzeszowa w trakcie wakacji.

Reklama