Rzeszów - Piątek, 02.01.2026
Reklama

Prawie 1000 pytań wykonawców odnoście wykonania RCK

Dodano: 29.07.2020 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Przetarg na budowę Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego, które ma kosztować ponad 90 mln zł, ruszył w czerwcu br. Wybór wykonawcy miał być w lipcu, jednak termin wydłużono ze względu na pytania wykonawców, których pojawiło się prawie tysiąc. 

Plac Dworcowy przy ul. Grottgera zmieni całkowicie swoje dotychczasowe oblicze. Powstanie jednopoziomowy parking podziemny, który pomieści 110 miejsc postojowych oraz 30 miejsc postojowych Kiss&Ride. W planach jest też budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Grottgera i Asnyka a na ul. Bardowskiego oraz Grottgera ułożona zostanie nowa nawierzchnia asfaltowa.

Co więcej, zmodernizowany zostanie Dworzec Główny. Z zewnątrz budynku wykonana zostanie nowa elewacja obiektu. Ponadto przywrócony zostanie narożny historyczny zegar oraz napis „Rzeszów Główny” a na poziomie -1 dworca rozciągać ma się zadaszony hol prowadzący na perony i w kierunku ul. Kochanowskiego.

Gdyby wszystko poszło zgodnie z planami ratuszu, to wykonawca ww. inwestycji byłby znany zapewne pod koniec lipca, jednak termin rozstrzygnięcia przetargu wydłużono, gdyż ze strony firm padło ok. tysiąca pytań odnośnie inwestycji. Miasto chce zakończyć przebudowę placu  i układu komunikacyjnego do końca sierpnia 2023 r.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

MOPS w Rzeszowie pomoże osobom objętym kwarantanną

RZESZÓW. Uruchomiono dwa numeru do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie, pod które mogą dzwonić osoby potencjalnie zarażone koronawirusem.

Rzeszów

Kuria Diecezjalna w Rzeszowie nie zamknie kościołów i nie odwoła mszy

RZESZÓW. Znamy stanowisko ws. szerzącej się pandemii koronawirusa Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie. 

Rzeszów

Nowa organizacja dojść na perony stacji Rzeszów Główny. Demontują konstrukcje kładki nad torami

RZESZÓW. Od 11 marca na stacji Rzeszów Główny wprowadzono nową organizację dojść do peronów. Podróżni skorzystają z dodatkowego tymczasowego przejścia zamiast kładki.

Rzeszów

Miasto zamyka Punkty Obsługi Mieszkańców w galeriach handlowych

RZESZÓW. Punkty Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rzeszowa mieszczące się w galeriach handlowych oraz Punkt Informacyjny UM Rzeszowa w hipermarkecie bi 1 od 12 marca 2020 r. są nieczynne do odwołania.

Rzeszów

Specjalny telefoniczny dyżur ekspercki rzeszowskiego oddziału ZUS

Telefoniczny dyżur ekspercki odbędzie się w czwartek 12.03.2020. Eksperci będą odpowiadać na pytania w godz. 11:00 – 13:00 pod numerem telefonu 17 858 61 85.

Rzeszów

Komunikat ZTM: Od 13 marca zmiany w komunikacji miejskiej w Rzeszowie

RZESZÓW. ZTM poinformowało o zawieszeniu kursów oznaczonych literką „s”.

Rzeszów

Gmach Sądu Okręgowego powstanie na os. Drabinianka

RZESZÓW. Radni przyjęli projekt uchwały mówiący o przyszłej lokalizacji Sądu Okręgowego. Za lokalizacją przy ul. Zielonej i ul. Granicznej było 24 radnych.

Rzeszów

Niecodzienne rozstrzygnięcie ws. zabezpieczenia terenów zielonych wzdłuż Wisłoka

RZESZÓW. Radni Rozwoju Rzeszowa nie wzięli udziału w głosowaniu nad przyjęciem planu zagospodarowania terenów wzdłuż Wisłoka. „Za” byli radni Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej.

Reklama