Rzeszów - Wtorek, 01.07.2025
Reklama

Prezydent Rzeszowa murem za wodnym placem zabaw. Spotkanie z mieszkańcami wciąż aktualne

Dodano:

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Choć mieszkańcy protestują i inwestycji blisko swoich bloków nie chcą, prezydent Rzeszowa mimo wszystko inwestycje chce zrealizować. Jeden z inicjatorów petycji stwierdził, że w Ratuszu uważają tą inwestycję jako rekompensatę, za to że mieszkają daleko od centrum.

Miało być szybko i sprawnie, a koniec końców może wyjść zgoła inaczej. Chodzi o wodny plac zabaw i koncepcje jaką na inwestycje opracowało miasto. Mieszkańcy osiedla Kotuli mieli zyskać ciekawą wodną atrakcję  pomiędzy ul. Bielecką i Odrzykońską.

Okazało się jednak, że z podobnym podejściem co w Ratuszu nie podchodzą do inwestycji mieszkańcy osiedla, którzy choć uważają inwestycje za ciekawą, to jednak domagają się od prezydenta zmiany lokalizacji. Podczas rozmowy z Tomaszem Czarnotą, jednym z inicjatorów powstania petycji słyszymy, że lokalizację inwestycji tłumacza im tym, że mieszkają daleko od miasta i wodny plac zabaw ma być rekompensatą.
Reklama
„Nie jesteśmy Krakowem, w którym co centrum do miasta jedzie się 40 minut,  nas trwa to 5-10 min. Ludzie wyprowadzają się na przedmieścia z jakiegoś powodu” – informuje Tomasz Czarnota.

Co więcej, choć o protestach mieszkańców było wiadomo już w ubiegłym tygodniu, to na poniedziałkowym spotkaniu prezydenta z dyrektorami instytucji miejskich, ten stwierdził że pomimo wszystko inwestycja ma być realizowana.

Jak informuje Tomasz Czarnota, inicjatorzy powstania petycji czekają na spotkanie zaplanowane w Ratuszu i wciąż zbierają podpisy. Dziwi niejako stanowisko prezydenta Rzeszowa, który choć wielokrotnie powołuje się na mieszkańców i decyzje jakie trzeba podejmować w zgodzie z ich potrzebami, tym razem postępuje wprost proporcjonalnie do wcześniejszych oświadczeń.  



Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Powraca temat możliwej zabudowy w okolicach ul. Daliowej i ul. Lawendowej na Zalesiu

RZESZÓW. Radni Platformy Obywatelskiej chcą zamiany terenu.

Rzeszów

I runda Totolotek Pucharu Polski. Resovia jedzie do Krakowa, Stal powalczy z Pogonią Szczecin

RZESZÓW. 20 sierpnia poznaliśmy wyniki losowania I rundy Totolotek Pucharu Polski. 

Rzeszów

Bezpłatny trening dla dzieci z mistrzynią świata w kickboxingu

RZESZÓW. Aby wziąć w nich udział wystarczy wysłać zgłoszenie na adres redakcja@pro-familia.pl.

Rzeszów

Wraca temat podcieni Galerii Rzeszów

RZESZÓW. O wynikach debaty będziemy informować tuż po sesji Rady Miasta 27 sierpnia.

Rzeszów

Nielegalny tytoń i papierosy przechwycone w Rzeszowie. 51-latek usłyszał zarzuty

RZESZÓW. W trakcie przeszukania zabezpieczono prawie 64 kg nielegalnego tytoniu oraz ponad 16 tys. sztuk pojedynczych papierosów.

Rzeszów

Kolejna inwestycja w rejonie hali Podpromie. Powstanie 113 lokali mieszkalnych [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Capital Towers Residence - oto nazwa ośmiokondygnacyjnego budynku mieszkalnego, który znajdzie się przy skrzyżowaniu ulicy Lenartowicza i ul. Podpromie.

Rzeszów

Na Stadionie Miejskim odbędzie się mecz Polska-Portugalia. Będą bezpłatne wejściówki

RZESZÓW. 9 września 2019 r. odbędzie się mecz towarzyski reprezentacji mężczyzn U-20 Polska – Portugalia.

Reklama