Rzeszów - Niedziela, 14.12.2025
Reklama

Prezydent Rzeszowa odwołuje wszystkie imprezy masowe. Powód: koronawirus

Dodano: 27.02.2020 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Tadeusz Ferenc podejmuje profilaktyczne działania ws. koronawirusa i odwołuje wszystkie imprezy masowe, organizowane przez Urzędu Miasta Rzeszowa.

Wszystko wskazuje na to, że musimy przygotować się na globalną pandemie koronawirusa. Choć na dzień dzisiejszy w Polsce nie zanotowano żadnego przypadku, to działań mających charakter profilaktyczny nie brakuje. Rzeszów i prezydent miasta nie pozostają na to obojętni i decydują o odwołaniu imprez masowych.

„W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa i realnym zagrożeniem pojawienia się przypadków zachorowań w Polsce, Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc odwołuje wszystkie imprezy o charakterze masowym organizowane przez Urząd Miasta Rzeszowa” – informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

Jak podaje Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny aktualnie pod nadzorem epidemiologicznym na Podkarpaciu znajduje się 28 osób. Wszystkie osoby są zdrowe: „Dotychczas na Podkarpaciu nie stwierdziliśmy żadnego przypadku osoby zarażonej koronowirusem SARS-CoV-2.” – wyjaśnia dr Adam Sidor.

Co więcej, poza rezygnacją z imprez masowych organizowanych przez władze miasta, prezydent zwraca się z prośbą o odwołanie wszystkich innych imprez: „Prezydent prosi również wszystkich organizatorów imprez w Rzeszowie o ich odwołanie. Decyzja ta ma charakter profilaktyczny w celu zminimalizowania skutków ewentualnego pojawienia się wirusa w Polsce” – dodaje Agnieszka Siwak-Krzywonos.
Reklama
Aktualnie na świecie odnotowano ponad 82 tys. przypadków zarażenia koronawirusem. Dotychczas zmarło 2,8 tys. zarażonych, natomiast blisko 33 tys. osób wyzdrowiało. Wystąpienie wirusa odnotowano na wszystkich kontynentach z wyjątkiem Antarktydy. W Europie najdramatyczniej przedstawia się sytuacja we Włoszech, gdzie spośród 424 osób zarażonych zmarło 12 osób. We Francji spośród 18 zarażonych, dwie osoby zmarły. Wystąpienie wirusa potwierdziły dzisiaj m.in. władze Danii i Estonii.

W Polsce dotychczas nie wykryto przypadku zarażenia koronawirusem. Informacje nt. wirusa możemy uzyskać pod numerem 800 190 590. Linia została uruchomiona przez Ministerstwo Zdrowia i działa przez całą dobę.

"Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby, w szczególności przewlekłe. Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok.15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2-3% osób chorych. Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem" - czytamy na stronie internetowej ministerstwa zdrowia.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Konrad Fijołek spotka się z mieszkańcami kolejnych dwóch osiedli

RZESZÓW. W przyszłym tygodniu odbędzie się kolejne spotkanie prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka z mieszkańcami w ramach cyklu RzeszówToMy.

Rzeszów

Studenci Politechniki Rzeszowskiej zaprojektują przestrzeń wspólną Millenium Hall

RZESZÓW.  Zwycięskie projekty mają stanowić materiał pomocniczy dla dalszych rozważań projektowanych.

Rzeszów

Pierwszy gazowy Solaris dotarł do Rzeszowa

RZESZÓW. Pierwszy z dwóch nowych autobusów przegubowych marki Solaris dotarł już do Rzeszowa. Drugi przyjedzie w najbliższych dniach. Oba pojazdy wyjadą na ulice w maju. 

Rzeszów

5 maja ulicami Rzeszowa przejdzie marsz godności osób z niepełnosprawnościami

RZESZÓW. Pomysłodawcą pochodu jest Niepubliczna Szkoła Kraina Uśmiechu w Rzeszowie, która zorganizuje go wspólnie z psycholog Joanną Szczerbaty.

Rzeszów

W sobotę w Rzeszowie czasowe utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. W najbliższą sobotę (29.04) Rzeszowska Masa Krytyczna symbolicznie zainauguruje nowy sezon rowerowy. Trasa przejazdu przebiegać będzie głównymi ulicami miasta, w związku z tym w godz. 12:00 – 14:00 mogą wystąpić czasowe...

Rzeszów

Nowa droga połączy dwa duże rzeszowskie osiedla

RZESZÓW. Ruszył przetarg na wybór firmy, która wybuduje drogą łączącą ulicę Wołyńską na osiedlu Kotuli z ulicą Potokową na osiedlu Staroniwa.

Rzeszów

Rodzinny mini park na osiedlu Przybyszówka

RZESZÓW. W ciągu trzech miesięcy ma powstać rodzinny mini park na osiedlu Przybyszówka. Koszt zadania realizowanego w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego wynosi nieco ponad 370 tys. zł.

Rzeszów

Majowe uroczystości patriotyczne w Rzeszowie

RZESZÓW. W dniach 2, 3 i 8 maja 2023 r. w Rzeszowie odbędą się majowe uroczystości patriotyczne, do udziału w których zapraszają Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Prezydent Miasta Rzeszowa.

Reklama