Rzeszów - Wtorek, 08.07.2025
Reklama

Prezydent Rzeszowa odwołuje wszystkie imprezy masowe. Powód: koronawirus

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Tadeusz Ferenc podejmuje profilaktyczne działania ws. koronawirusa i odwołuje wszystkie imprezy masowe, organizowane przez Urzędu Miasta Rzeszowa.

Wszystko wskazuje na to, że musimy przygotować się na globalną pandemie koronawirusa. Choć na dzień dzisiejszy w Polsce nie zanotowano żadnego przypadku, to działań mających charakter profilaktyczny nie brakuje. Rzeszów i prezydent miasta nie pozostają na to obojętni i decydują o odwołaniu imprez masowych.

„W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa i realnym zagrożeniem pojawienia się przypadków zachorowań w Polsce, Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc odwołuje wszystkie imprezy o charakterze masowym organizowane przez Urząd Miasta Rzeszowa” – informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

Jak podaje Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny aktualnie pod nadzorem epidemiologicznym na Podkarpaciu znajduje się 28 osób. Wszystkie osoby są zdrowe: „Dotychczas na Podkarpaciu nie stwierdziliśmy żadnego przypadku osoby zarażonej koronowirusem SARS-CoV-2.” – wyjaśnia dr Adam Sidor.

Co więcej, poza rezygnacją z imprez masowych organizowanych przez władze miasta, prezydent zwraca się z prośbą o odwołanie wszystkich innych imprez: „Prezydent prosi również wszystkich organizatorów imprez w Rzeszowie o ich odwołanie. Decyzja ta ma charakter profilaktyczny w celu zminimalizowania skutków ewentualnego pojawienia się wirusa w Polsce” – dodaje Agnieszka Siwak-Krzywonos.
Reklama
Aktualnie na świecie odnotowano ponad 82 tys. przypadków zarażenia koronawirusem. Dotychczas zmarło 2,8 tys. zarażonych, natomiast blisko 33 tys. osób wyzdrowiało. Wystąpienie wirusa odnotowano na wszystkich kontynentach z wyjątkiem Antarktydy. W Europie najdramatyczniej przedstawia się sytuacja we Włoszech, gdzie spośród 424 osób zarażonych zmarło 12 osób. We Francji spośród 18 zarażonych, dwie osoby zmarły. Wystąpienie wirusa potwierdziły dzisiaj m.in. władze Danii i Estonii.

W Polsce dotychczas nie wykryto przypadku zarażenia koronawirusem. Informacje nt. wirusa możemy uzyskać pod numerem 800 190 590. Linia została uruchomiona przez Ministerstwo Zdrowia i działa przez całą dobę.

"Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby, w szczególności przewlekłe. Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok.15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2-3% osób chorych. Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem" - czytamy na stronie internetowej ministerstwa zdrowia.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Pożar szeregówek na osiedlu Biała w Rzeszowie. Spłonęło siedem domów [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Służby cały czas pracują na miejscu pożaru budynków mieszkalnych w zabudowie szeregowej przy ul. kard. Karola Wojtyły na osiedlu Biała.

SPEED SHOW

Dwudniowy festiwal motoryzacji na miasteczku Politechniki Rzeszowskiej

RZESZÓW. Speed Show, czyli wielkie święto motoryzacyjne już w ten weekend na miasteczku akademickim Politechniki Rzeszowskiej. Organizatorzy z Mtuning, AutoDiscover i Global Motors zapewniają, że będzie to rekordowa edycja. Pojawi się na...

JelczTour

Ostatnie wakacyjne przejazdy zabytkowym Jelczem po Rzeszowie

RZESZÓW. W najbliższy weekend odbędą się ostatnie wakacyjne przejazdy czerwonym Jelczem po ulicach Rzeszowa w ramach akcji pod hasłem #JelczTOUR.

Rzeszów

Przejazd pod torami na ul. Miłocińskiej już otwarty

RZESZÓW. Zakończył się remont wiaduktu kolejowego, pod którym biegnie droga łącząca ulice Miłocińską i Warszawską.

Rzeszów

Śmiertelny wypadek w Głogowie Małopolskim

GŁOGÓW MAŁOPOLSKI. 32-letni kierowca bmw zginął w wypadku, do którego doszło wczoraj na ulicy Bursztynowej w Głogowie Małopolskim. 24-letni pasażer pojazdu trafił do szpitala.

Rzeszów

We wrześniu rozpoczną się prace przy odmulaniu Wisłoka

RZESZÓW. Trwają prace związane z przygotowaniem placu budowy pod kolejny etap odmulania Wisłoka.

Rzeszów

Nowa nazwa ulicy na osiedlu Przybyszówka

RZESZÓW. Podczas wczorajszej sesji Rady Miasta Rzeszowa, radni podjęli uchwałę dotyczącą nadania imienia ks. Stanisława Sznajdera jednej z ulic na rzeszowskim osiedlu Przybyszówka. Droga przebiega od ul. Krakowskiej w kierunku południowym.

Rzeszów

Modernizacja boiska piłkarskiego na osiedlu Biała

RZESZÓW. Blisko 395 tys. zł przeznaczone zostanie na I etap modernizacji boiska do piłki nożnej na rzeszowskim osiedlu Biała. Zadanie będzie realizowane w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2024 r.

Reklama