Rzeszów - Środa, 31.12.2025
Reklama

Prezydent Rzeszowa zaprasza na sadzenie drzew i piknik w Parku Papieskim

Dodano: 27.05.2022 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Prezydent Konrad Fijołek zaprasza mieszkańców Rzeszowa do udziału w kolejnej akcji sadzenia drzew. Tym razem w Parku Papieskim, gdzie zaplanowano pełen atrakcji piknik ekologiczny „Nasze korzenie: sprzątanie i sadzenie”.

Będzie to pierwszy z trzech pikników organizowanych pod egidą prezydenta Rzeszowa. Rozpocznie się w piątek 3 czerwca o godzinie 17 w Parku Papieskim.

- To tutaj w ubiegłym roku podczas mojej kampanii wyborczej posadziliśmy pierwsze drzewa. Obiecywałem, że jeśli zostanę prezydentem, nasadzeń zieleni będzie więcej i słowa dotrzymuję. Sadzimy właśnie w mieście kolejną partię roślin, w tym także wysokich, kilkumetrowych drzew. Kolejne z nich zasadźmy wspólnie w Parku Papieskim podczas pikniku, na który serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.
Reklama
Podczas pikniku prezydent zasadzi z mieszkańcami w parku 15 dębów. Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie przygotował także 400 różnych sadzonek, które mieszkańcy miasta będą mogli zabrać sobie do domu. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji podzieli się z rzeszowianami miodem ze swojej pasieki i rozda nasiona łąk kwietnych.

Dla najmłodszych przygotowano mnóstwo atrakcji. Będzie m.in. strefa rekreacji, gier i zabaw, warsztaty z ekologii oraz dmuchańce i stoiska z przekąskami. Piknik potrwa około 2 godziny.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Seniorka z Rzeszowa straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych, chciała pomóc wnukowi

RZESZÓW. 77-letnia mieszkanka Rzeszowa padła ofiarą oszusta. Kobieta straciła oszczędności i biżuterię o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Rzeszów

Nie będzie strajku MPK. Jest porozumienie

RZESZÓW. Konrad Fijołek: Chciałbym przekazać dobrą wiadomość dla mieszkańców, że strajku nie będzie, udało się osiągnąć porozumienie.

Rzeszów

Nowa apteka całodobowa w Rzeszowie

RZESZÓW. Obecnie na terenie Rzeszowa w systemie całodobowym działają trzy apteki: na ul. Podchorążych 1, al. Rejtana 65 oraz nowa, na ul. Szopena 2.

Rzeszów

Tragedia na torach w Rzeszowie. Pociąg potrącił starszą kobietę

RZESZÓW. Wczoraj, na torach przy ul. Miłocińskiej w Rzeszowie, szynobus śmiertelnie potrącił starszą kobietę. Policjanci ustalają tożsamość zmarłej i okoliczności wypadku.

Rzeszów

Był poszukiwany czerwoną notą Interpolu. Wpadł na lotnisku w Jasionce

RZESZÓW. Zatrzymany mężczyzna trafił do zakładu karnego, gdzie odbędzie karę dwóch lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

Centrum TUTU uroczyście otwarte [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. W sobotę, 8 października w rzeszowskiej Plazie odbyło się uroczyste otwarcie Centrum Rozwoju Psychofizycznego TUTU. 

Rzeszów

ZTM wznawia sprzedaż biletów łączonych "Autobus + Autobus"

RZESZÓW. Od 7 października 2022 r. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie wznawia sprzedaż biletów zintegrowanych „Autobus + Autobus”.

Rzeszów

Miał 3,2 promila, jechał całą szerokością jezdni. Zatrzymała go policjantka po służbie

RZESZÓW. 49-letniemu mieszkańcowki powiatu rzeszowskiego grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Reklama