Rzeszów - Czwartek, 18.09.2025
Reklama

Prezydent Rzeszowa zaprasza na sadzenie drzew i piknik w Parku Papieskim

Dodano: 27.05.2022 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Prezydent Konrad Fijołek zaprasza mieszkańców Rzeszowa do udziału w kolejnej akcji sadzenia drzew. Tym razem w Parku Papieskim, gdzie zaplanowano pełen atrakcji piknik ekologiczny „Nasze korzenie: sprzątanie i sadzenie”.

Będzie to pierwszy z trzech pikników organizowanych pod egidą prezydenta Rzeszowa. Rozpocznie się w piątek 3 czerwca o godzinie 17 w Parku Papieskim.

- To tutaj w ubiegłym roku podczas mojej kampanii wyborczej posadziliśmy pierwsze drzewa. Obiecywałem, że jeśli zostanę prezydentem, nasadzeń zieleni będzie więcej i słowa dotrzymuję. Sadzimy właśnie w mieście kolejną partię roślin, w tym także wysokich, kilkumetrowych drzew. Kolejne z nich zasadźmy wspólnie w Parku Papieskim podczas pikniku, na który serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.
Reklama
Podczas pikniku prezydent zasadzi z mieszkańcami w parku 15 dębów. Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie przygotował także 400 różnych sadzonek, które mieszkańcy miasta będą mogli zabrać sobie do domu. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji podzieli się z rzeszowianami miodem ze swojej pasieki i rozda nasiona łąk kwietnych.

Dla najmłodszych przygotowano mnóstwo atrakcji. Będzie m.in. strefa rekreacji, gier i zabaw, warsztaty z ekologii oraz dmuchańce i stoiska z przekąskami. Piknik potrwa około 2 godziny.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

MPWiK realizuje dużą inwestycję w północno-zachodniej części Rzeszowa

RZESZÓW. Chodzi o nową sieć kanalizacji sanitarnej.

Rzeszów

W weekend kiermasz "Solidarni z Ukrainą" w Millenium Hall

RZESZÓW. Już w najbliższy weekend przed kawiarnią Love Bar na parterze Millenium Hall w związku z świętami na Ukrainie odbędzie się kiermasz świąteczny, z którego dochód przeznaczony zostanie na fundację Come Back Alive.

Rzeszów

Dzień Otwarty Game Over Cycles. W programie m.in. jazdy testowe, wystawa starych aut i premiera GOC Wear

RZESZÓW. W najbliższą sobotę, 23 kwietnia, w salonach firmy Game Over Cycles (GOC)  przy ul. Ludwika Chmury w Rzeszowie odbędzie się Dzień Otwarty.

Rzeszów

W sobotę sprint rowerowy w Rzeszowie. Zamkną fragment ul. Hetmańskiej

RZESZÓW. Ulica Hetmańska na odcinku od ul. Chodkiewicza do ul. Lenartowicza będzie całkowicie wyłączona z ruchu.

Rzeszów

Ulica Findysza będzie oświetlona

RZESZÓW. Jeszcze w tym roku około 360-metrowy fragment ulicy Findysza na osiedlu Słocina zostanie oświetlony. Miasto poszukuje wykonawcy.

Rzeszów

Kolizja na skrzyżowaniu ulic Batalionów Chłopskich i Dąbrowskiego. Sprawca miał ponad 3 promile

RZESZÓW. Mężczyzna został zatrzymany przez pełniących służbę żołnierzy.

Rzeszów

Wybrano zarząd Społecznej Rady Kultury. Na czele Ilona Dusza - Kowalska

RZESZÓW. Społeczna Rada Kultury działająca przy prezydencie miasta Rzeszowa rozpoczyna działalność. Wybrano 9 osobowy zarząd, na którego czele stanęła Ilona Dusza - Kowalska.

Rzeszów

Ruszyła rekrutacja na studia w WSIiZ

RZESZÓW. W Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, rozpoczęła się rekrutacja na studia I i II stopnia w roku akademickim 2022/23. Zgłoszenia potrwają do końca lipca.

Reklama