Rzeszów - Czwartek, 18.09.2025
Reklama

Prezydent Rzeszowa zaprasza na sadzenie drzew i piknik w Parku Papieskim

Dodano: 27.05.2022 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Prezydent Konrad Fijołek zaprasza mieszkańców Rzeszowa do udziału w kolejnej akcji sadzenia drzew. Tym razem w Parku Papieskim, gdzie zaplanowano pełen atrakcji piknik ekologiczny „Nasze korzenie: sprzątanie i sadzenie”.

Będzie to pierwszy z trzech pikników organizowanych pod egidą prezydenta Rzeszowa. Rozpocznie się w piątek 3 czerwca o godzinie 17 w Parku Papieskim.

- To tutaj w ubiegłym roku podczas mojej kampanii wyborczej posadziliśmy pierwsze drzewa. Obiecywałem, że jeśli zostanę prezydentem, nasadzeń zieleni będzie więcej i słowa dotrzymuję. Sadzimy właśnie w mieście kolejną partię roślin, w tym także wysokich, kilkumetrowych drzew. Kolejne z nich zasadźmy wspólnie w Parku Papieskim podczas pikniku, na który serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.
Reklama
Podczas pikniku prezydent zasadzi z mieszkańcami w parku 15 dębów. Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie przygotował także 400 różnych sadzonek, które mieszkańcy miasta będą mogli zabrać sobie do domu. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji podzieli się z rzeszowianami miodem ze swojej pasieki i rozda nasiona łąk kwietnych.

Dla najmłodszych przygotowano mnóstwo atrakcji. Będzie m.in. strefa rekreacji, gier i zabaw, warsztaty z ekologii oraz dmuchańce i stoiska z przekąskami. Piknik potrwa około 2 godziny.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Filie RDK przyjmujące dary będą zamknięte w niedziele

RZESZÓW. Wszystkie filie RDK, do których można przynosić dary dla uchodźców nie będą czynne w niedziele.

Rzeszów

Otwarto nową drogę łączącą ulice Kopisto i Wierzbową

​RZESZÓW. W końcu udało się otworzyć nową drogą, która połączyła ul. Kopisto z ul. Wierzbową. Nowy łącznik nosi nazwę Podwisłocze.

Rzeszów

Kolizja na rondzie im. Rodziny Ulmów. Sprawca był pijany

RZESZÓW. Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 46-letni kierowca, który spowodował kolizję na rondzie im. Rodziny Ulmów. Dodatkowo mężczyzna miał zakaz prowadzenia pojazdów.

Rzeszów

Rzeszowska elektrociepłownia rozpoczęła budowę kotłowni gazowej

RZESZÓW. W przyszłym roku rzeszowska elektrociepłownia zyska nowoczesną kotłownię gazową. Dzięki tej inwestycji, możliwa będzie całkowita rezygnacja z wykorzystania węgla jako paliwa.

Rzeszów

Plaza organizuje zbiórkę dla kobiet z Ukrainy

RZESZÓW. 8 marca 2022 r. z okazji Dnia Kobiet CH Plaza przeprowadzi zbiórkę dla kobiet z Ukrainy pod hasłem „Kobietom w potrzebie”. Zbierane będą środki higieniczne, kosmetyki, bielizna i wygodna odzież.

Rzeszów

W Full Markecie powstał punkt noclegowy dla uchodźców z Ukrainy

RZESZÓW. W budynku Full Marketu przy ul. Rejtana 53 przygotowano ppnad 500 miejsc noclegowych dla uchodźców z Ukrainy.

Rzeszów

WSIiZ uruchamia świetlicę dla dzieci i ich opiekunów z Ukrainy

RZESZÓW. Uczelnia chce zapewnić uchodźcom trochę spokoju i odpoczynku.

Rzeszów

Kolejny krok w kierunku budowy aquaparku w Rzeszowie

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na opracowanie studium wykonalności dla budowy parku wodnego w Rzeszowie. Będzie ono zawierało m.in. analizy dotyczące kosztów, technologii budowy oraz funkcji aquaparku.

Reklama