Rzeszów - Wtorek, 24.03.2026
Reklama

Profesorowie UR wśród najbardziej wpływowych osób w medycynie

Dodano: 07.03.2024 r.

Na zdj. od lewej: prof. dr hab. n. med. Artur Mazur / dr hab. n. med. Piotr Futyma, prof. UR - fot. Materiały UR
Na zdj. od lewej: prof. dr hab. n. med. Artur Mazur / dr hab. n. med. Piotr Futyma, prof. UR - fot. Materiały UR
RZESZÓW. Portal medyczny Puls Medycyny opublikował wyniki prestiżowego rankingu „Listy Stu”, czyli najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie w 2023 roku. W gronie laureatów znaleźli się profesorowie z Kolegium Nauk Medycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego: prof. dr hab. n. med. Artur Mazur oraz dr hab. n. med. Piotr Futyma, prof. UR.

Ranking „Lista Stu” powstaje we współpracy z jurorami, zaproszonymi przez "Puls Medycyny". Skład kapituły co roku się zmienia. W obecnym plebiscycie, w obu kategoriach, oceniało kandydatów 45 ekspertów. Każdy juror otrzymał proponowaną przez redakcję listę kandydatów, ale przed opracowaniem ostatecznego zestawienia mógł zgłosić inne osoby, jego zdaniem, godne wymienienia w tym gronie.

Kolejny etap to ocena kandydatów w trzech kategoriach:
  1. osiągnięcia i dokonania w 2023 r.
  2. pozytywny wpływ na rozwój polskiej medycyny / systemu ochrony zdrowia
  3. -siła publicznego oddziaływania
W każdej z powyższych kategorii przyznawane są punkty od 1 do 10. O miejscu w rankingu decyduje łączna liczba punktów.
Reklama
Na Liście Stu 2023 najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie znaleźli się profesorowie z Kolegium Nauk Medycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego:

Prof. dr hab. n. med. Artur Mazur - spec. pediatrii, endokrynologii oraz endokrynologii i diabetologii dziecięcej; prorektor ds. Kolegium Nauk Medycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego, kierownik II Kliniki Pediatrii i Endokrynologii Dziecięcej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie; członek Komitetu Rozwoju Człowieka PAN; wiceprezes zarządu głównego Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego oraz członek zarządu głównego Polskiego Towarzystwa Endokrynologii i Diabetologii Dziecięcej.

Dr hab. n. med. Piotr Futyma, prof. UR - spec. kardiologii i elektrofizjologii, wyspecjalizowany w inwazyjnym leczeniu zaburzeń rytmu serca w Ośrodku Kardiologii Zabiegowej im. św. Józefa w Rzeszowie; członek: rady Instytutu Nauk Medycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Komisji ds. Stopni i Tytułów UR.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

14-latek porażony prądem. Wspiął się na słup wysokiego napięcia

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło wczoraj wieczorem w Racławówce. 14-latek wszedł na słup energetyczny i został porażony prądem. Chłopak z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala.

Rzeszów

99 projektów zgłoszono do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok

RZESZÓW. Głosowanie rozpocznie się 10 września i potrwa do 8 października 2021 r. 

Rzeszów

Rolnicy zakończyli protest. Nie ma już utrudnień w ruchu

RZESZÓW. Zakończył się 24-godzinny protest rolników w Rzeszowie. Jak informuje rzeszowska Policja „Mimo utrudnień w ruchu, protest przebiegał spokojnie”.

Rzeszów

Śmiertelny wypadek na ul. Krakowskiej

RZESZÓW. 73-letnia kobieta została potrącona na oznakowanym przejściu dla pieszych przy ul. Krakowskiej. Ranna piesza trafiła do szpitala, gdzie mimo wysiłków lekarzy zmarła.

Rzeszów

"Tour de Konstytucja" na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. W środę, 25 sierpnia 2021 r. na rzeszowskim Rynku odbędzie się spotkanie w ramach projektu pn. „Tour de Konstytucja PL”. Do Rzeszowa przyjadą m.in. prof. Ewa Łętowska, prof. Adam Bodnar, sędzia...

Rzeszów

Traktory na rondzie Pobitno. Ruszył protest rolników [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Kilkanaście ciągników blokuje rondo Pobitno w Rzeszowie. Ruszył 24-godzinny protest rolników.

Rzeszów

Strajk rolników w Rzeszowie. Objazdy autobusów komunikacji miejskiej

RZESZÓW. W związku ze strajkiem rolników, który odbędzie się w Rzeszowie od godz. 9.00 dnia 24 sierpnia do godz. 9.00 dnia 25 sierpnia br. część autobusów MPK pojedzie objazdami.

Rzeszów

Rzeszowscy policjanci mają nowe, specjalistyczne radiowozy

RZESZÓW. Podkarpacka Policja odebrała cztery specjalistyczne radiowozy. Dwa z nich trafiły komendy miejskiej w Rzeszowie. Samochody będą wykorzystywane przez policjantów drogówki, obsługujących zdarzenia drogowe.

Reklama