Rzeszów - Piątek, 02.05.2025
Reklama

Profesorowie UR wśród najbardziej wpływowych osób w medycynie

Dodano:

Na zdj. od lewej: prof. dr hab. n. med. Artur Mazur / dr hab. n. med. Piotr Futyma, prof. UR - fot. Materiały UR
Na zdj. od lewej: prof. dr hab. n. med. Artur Mazur / dr hab. n. med. Piotr Futyma, prof. UR - fot. Materiały UR
RZESZÓW. Portal medyczny Puls Medycyny opublikował wyniki prestiżowego rankingu „Listy Stu”, czyli najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie w 2023 roku. W gronie laureatów znaleźli się profesorowie z Kolegium Nauk Medycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego: prof. dr hab. n. med. Artur Mazur oraz dr hab. n. med. Piotr Futyma, prof. UR.

Ranking „Lista Stu” powstaje we współpracy z jurorami, zaproszonymi przez "Puls Medycyny". Skład kapituły co roku się zmienia. W obecnym plebiscycie, w obu kategoriach, oceniało kandydatów 45 ekspertów. Każdy juror otrzymał proponowaną przez redakcję listę kandydatów, ale przed opracowaniem ostatecznego zestawienia mógł zgłosić inne osoby, jego zdaniem, godne wymienienia w tym gronie.

Kolejny etap to ocena kandydatów w trzech kategoriach:
  1. osiągnięcia i dokonania w 2023 r.
  2. pozytywny wpływ na rozwój polskiej medycyny / systemu ochrony zdrowia
  3. -siła publicznego oddziaływania
W każdej z powyższych kategorii przyznawane są punkty od 1 do 10. O miejscu w rankingu decyduje łączna liczba punktów.
Reklama
Na Liście Stu 2023 najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie znaleźli się profesorowie z Kolegium Nauk Medycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego:

Prof. dr hab. n. med. Artur Mazur - spec. pediatrii, endokrynologii oraz endokrynologii i diabetologii dziecięcej; prorektor ds. Kolegium Nauk Medycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego, kierownik II Kliniki Pediatrii i Endokrynologii Dziecięcej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie; członek Komitetu Rozwoju Człowieka PAN; wiceprezes zarządu głównego Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego oraz członek zarządu głównego Polskiego Towarzystwa Endokrynologii i Diabetologii Dziecięcej.

Dr hab. n. med. Piotr Futyma, prof. UR - spec. kardiologii i elektrofizjologii, wyspecjalizowany w inwazyjnym leczeniu zaburzeń rytmu serca w Ośrodku Kardiologii Zabiegowej im. św. Józefa w Rzeszowie; członek: rady Instytutu Nauk Medycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Komisji ds. Stopni i Tytułów UR.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Budowa Wisłokostrady idzie pełną parą

RZESZÓW. Prace przy realizacji jednej z największych inwestycji drogowych ostatnich lat w Rzeszowie idą pełną parą. Nie wykluczone, że budowę Wisłokostrady uda się zakończyć jeszcze w tym roku.

Rzeszów

Wzrosły ceny mieszkań w Rzeszowie. Ile zapłacimy za metr kwadratowy?

RZESZÓW. Od początku roku ceny nowych mieszkań w stolicy Podkarpacia wzrosły o 2 % - tak wynika z danych platformy BIG DATA RynekPierwotny.pl.

Rzeszów

W powiecie rzeszowskim otwarto dwa nowe mosty

W Rudnej Małej pod Rzeszowem odbudowano dwa mosty drogowe, znajdujące się w ciągu drogi powiatowej Nr 1377R.

Rzeszów

Komunikacja miejska w okresie Świąt Wielkanocnych

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego przedstawił harmonogram kursowania autobusów w okresie Świąt Wielkanocnych.

Rzeszów

Biblioteka Nowa ma być wizytówką Rzeszowa i całego Podkarpacia. Rusza konkurs architektoniczny

RZESZÓW. W Rzeszowie powstanie nowoczesna bilbioteka, wzorowana na najlepszych tego typu obiektach z całego świata. Będzie kulturalną wizytówką, nie tylko stolicy regionu, ale również całego Podkarpacia. Jej projekt zostanie wybrany w drodze...

Rzeszów

Ponad 80 tys. pasażerów. Kolejny dobry wynik lotniska w Jasionce

RZESZÓW/JASIONKA. 81 792 pasażerów skorzystało z oferty podrzeszowskiego lotniska w marcu br. To o ponad 21% więcej, niż w analogicznym miesiącu w ubiegłym roku.

Rzeszów

Dzieje się na budowie połączenia al. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. We wschodniej części Rzeszowa trwa budowa drogi, która lepiej skomunikuje osiedla Słocina i Zalesie z centrum miasta.

Rzeszów

Ruszyła sprzedaż cegieł z dawnego stadionu Resovii

RZESZÓW. Rozpoczęła się sprzedaż cegieł pochodzących z wyburzonego stadionu przy ul. Wyspiańskiego 22. Za najtańszą zapłacimy 110 zł.

Reklama