Rzeszów - Wtorek, 13.05.2025
Reklama

Projekt budżetu Rzeszowa na 2022 r. Ponad 350 mln zł na inwestycje

Dodano:

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZOW. Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne, Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki czy hala sportowa przy ul. Towarnickiego powstaną w ramach przyszłorocznego budżetu Rzeszowa. Wydatki miasta zaplanowano na ponad 1,7 mld, w tym przeszło 350 mln zarezerwowano na inwestycje.

Znamy już projekt budżetu Rzeszowa na przyszły rok. O szczegółach poinformował prezydent Konrad Fijołek.

– W zaproponowanym przeze mnie budżecie są inwestycje, które będą realizowane na każdym rzeszowskim osiedlu. Projekt przyszłorocznego budżetu jest ambitny – to kontynuacja trwających obecnie ważnych zadań oraz nowe inwestycje, bardzo potrzebne dla naszego miasta. W projekcie zapisałem m.in. pierwsze pieniądze na wiadukt, który połączy ul. Wyspiańskiego z ul. Hoffmanowej oraz inny wiadukt – w ciągu ul. Langiewicza. Z nowych inwestycji do budżetu miasta zaproponowałem także rozpoczęcie prac nad projektem budowy parkingu podziemnego pomiędzy budynkiem Urzędu Marszałkowskiego a Zespołem Szkół nr 1 przy ul. Towarnickiego, a także pierwsze pieniądze na aquapark. Sporo zainwestujemy w oświatę – na liście zadań pojawią się m.in. wyczekiwane przez mieszkańców rozbudowy szkół na osiedlach Staromieście i Matysówka – zaznaczył prezydent.

Spośród wydatków bieżących na zadania własne najwięcej, bo aż 570 mln miasto zamierza przeznaczyć na oświatę i wychowanie, gospodarkę komunalną i ochronę środowiska (125 mln) oraz transport i łączność (123 mln).
Reklama
Wśród wydatków majątkowych, z których finansuje się inwestycje 168 mln pochłonie transport i łączność, 80 mln – kultura fizyczna, zaś 50 mln – oświata i wychowanie. 

Wśród najciekawszych inwestycji w ramach przyszłorocznego budżetu są:

– budowa Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego
– budowa Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki
– budowa hali sportowej z zapleczem sanitarnym, boiskami i salami lekcyjnymi przy Zespole Szkół nr 1 przy ul. Towarnickiego,
– przebudowa krytej pływalni przy ul. Matuszczaka z przystosowaniem obiektu do treningów skoków do wody,
– budowa zespołu oświatowego na osiedlu Drabinianka.

Projekt budżetu urząd miasta i jednostki podległe prezydentowi przygotowały m.in. w oparciu o wnioski z osiedli, które na bieżąco wpływają do Ratusza. Teraz dokumentem zajmą się radni, którzy szczegóły projektu mają poznać podczas najbliższej sesji, zaplanowanej na przyszły wtorek.

Projekt budżetu będzie następnie szczegółowo omawiany na posiedzeniach właściwych komisji Rady Miasta, a po ewentualnych korektach ma zostać przedstawiony do uchwalenia podczas sesji pod koniec grudnia.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Odsłonięto tabliczkę z nazwą ulicy im. Wrzesława Romańczuka

RZESZÓW. Ulica znajduje się w rejonie Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 im. przy ul. Lwowskiej i łączy ulice Niemierskiego i Armii Krajowej.

Rzeszów

WSPiA organizuje cykl wykładów otwartych dla uczniów szkół średnich

RZESZÓW. Poruszone podczas spotkań tematy będą dotyczyć m.in. wojny, dezinformacji, kryminalistyki i kryminologii, praw człowieka, ekonomii czy psychologii. 

Rzeszów

CM Medyk otworzyło przychodnię dla uchodźców z Ukrainy

RZESZÓW. Centrum Medyczne Medyk uruchomiło przychodnię dla uchodźców z Ukrainy. Obiekt funkcjonuje na terenie Politechniki Rzeszowskiej.

Rzeszów

W weekend zmiana czasu. Jak pojadą linie nocne?

RZESZÓW. W związku ze zmianą czasu, w nocy z 26 na 27 marca 2022 r. zmianie ulegną godziny jazdy dwóch nocnych linii autobusów miejskich.

Rzeszów

Na Politechnice Rzeszowskiej powstanie mural upamiętniający Ignacego Łukasiewicza

RZESZÓW. Politechnika Rzeszowska ogłosiła konkurs na projekt muralu inspirowanego osiągnięciami Ignacego Łukasiewicza – patrona uczelni. Prace można nadsyłać do 22 kwietnia 2022 r.

Rzeszów

Na Uniwersytecie Rzeszowskim powstały pokoje wyciszeń

RZESZÓW. Pomieszczenia te służą do wewnętrznego wyciszenia się i uspokojenia. 

Rzeszów

Jest umowa na rozbudowę rzeszowskiego łącznika autostrady A4

RZESZOW. Władze Powiatu Rzeszowskiego podpisały z firmą STRABAG umowę na I etap rozbudowy rzeszowskiego łącznika autostrady A4. Prace rozpoczną się już tej wiosny. Inwestycja ma być gotowa w czerwcu 2023 roku.

Rzeszów

VI Podkarpackie Targi Edukacyjnie ponownie w Rzeszowie

RZESZÓW. Hasło tegorocznej edycji Podkarpackich Targów Edukacyjnych brzmi „Ósmoklasisto, przyszłość zaczyna się dziś, nie jutro!”.

Reklama