Rzeszów - Sobota, 17.05.2025
Reklama

Projekt budżetu Rzeszowa na 2022 r. Ponad 350 mln zł na inwestycje

Dodano:

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZOW. Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne, Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki czy hala sportowa przy ul. Towarnickiego powstaną w ramach przyszłorocznego budżetu Rzeszowa. Wydatki miasta zaplanowano na ponad 1,7 mld, w tym przeszło 350 mln zarezerwowano na inwestycje.

Znamy już projekt budżetu Rzeszowa na przyszły rok. O szczegółach poinformował prezydent Konrad Fijołek.

– W zaproponowanym przeze mnie budżecie są inwestycje, które będą realizowane na każdym rzeszowskim osiedlu. Projekt przyszłorocznego budżetu jest ambitny – to kontynuacja trwających obecnie ważnych zadań oraz nowe inwestycje, bardzo potrzebne dla naszego miasta. W projekcie zapisałem m.in. pierwsze pieniądze na wiadukt, który połączy ul. Wyspiańskiego z ul. Hoffmanowej oraz inny wiadukt – w ciągu ul. Langiewicza. Z nowych inwestycji do budżetu miasta zaproponowałem także rozpoczęcie prac nad projektem budowy parkingu podziemnego pomiędzy budynkiem Urzędu Marszałkowskiego a Zespołem Szkół nr 1 przy ul. Towarnickiego, a także pierwsze pieniądze na aquapark. Sporo zainwestujemy w oświatę – na liście zadań pojawią się m.in. wyczekiwane przez mieszkańców rozbudowy szkół na osiedlach Staromieście i Matysówka – zaznaczył prezydent.

Spośród wydatków bieżących na zadania własne najwięcej, bo aż 570 mln miasto zamierza przeznaczyć na oświatę i wychowanie, gospodarkę komunalną i ochronę środowiska (125 mln) oraz transport i łączność (123 mln).
Reklama
Wśród wydatków majątkowych, z których finansuje się inwestycje 168 mln pochłonie transport i łączność, 80 mln – kultura fizyczna, zaś 50 mln – oświata i wychowanie. 

Wśród najciekawszych inwestycji w ramach przyszłorocznego budżetu są:

– budowa Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego
– budowa Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki
– budowa hali sportowej z zapleczem sanitarnym, boiskami i salami lekcyjnymi przy Zespole Szkół nr 1 przy ul. Towarnickiego,
– przebudowa krytej pływalni przy ul. Matuszczaka z przystosowaniem obiektu do treningów skoków do wody,
– budowa zespołu oświatowego na osiedlu Drabinianka.

Projekt budżetu urząd miasta i jednostki podległe prezydentowi przygotowały m.in. w oparciu o wnioski z osiedli, które na bieżąco wpływają do Ratusza. Teraz dokumentem zajmą się radni, którzy szczegóły projektu mają poznać podczas najbliższej sesji, zaplanowanej na przyszły wtorek.

Projekt budżetu będzie następnie szczegółowo omawiany na posiedzeniach właściwych komisji Rady Miasta, a po ewentualnych korektach ma zostać przedstawiony do uchwalenia podczas sesji pod koniec grudnia.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ewa Leniart: Rzeszowski Park Centralny może powstać dzięki środkom unijnym

RZESZÓW. Kandydatka na prezydenta Rzeszowa, Ewa Leniart przedstawiła pomysł na sfinansowanie budowy Rzeszowskiego Parku Centralnego.

Rzeszów

Wspólny bilet na autobusy MPK i MKS

RZESZÓW. Od 1 lipca, pasażerowie będą mogli korzystać z jednego biletu uprawniającego do podróżowania autobusami komunikacji miejskiej oraz podmiejskiej.  

Rzeszów

W Rzeszowie powstaną dwie nowe sygnalizacje świetlne

RZESZÓW. Pierwsza z nowych sygnalizacji powstanie na skrzyżowaniu al. Sikorskiego z ul. Nowowiejską, druga na ul. Dębickiej.

Rzeszów

Piknik rodzinny w Ogrodach Bernardyńskich

RZESZÓW. 26 maja w Ogrodach Bernardyńskich oraz na terenie parkingu Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego odbędzie się piknik rodzinny z okazji Dnia Matki.

Rzeszów

Tragedia w bloku przy ul. Kwiatkowskiego. 19-latek zabił swoją dziewczynę?

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci prowadzą śledztwo w sprawie śmierci 18-letniej kobiety. Jej ciało znaleziono w mieszkaniu przy ul. Kwiatkowskiego.

Rzeszów

W Rzeszowie powstaje Centrum Minecraft. "To będzie placówka, która połączy zabawę z edukacją."

RZESZÓW. W budynku, w którym mieścił się Międzyszkolny Ośrodek Sportowy przy ul. Unii Lubelskiej 1 w Rzeszowie, powstaje Centrum Minecraft i druku 3D. Zajęcia prowadzone będą już od września.

Rzeszów

Nowa lokalizacja przystanku przy ul. Langiewicza

RZESZÓW. Od poniedziałku, 24 maja, zmieniła się lokalizacja przystanku przy ul. Langiewicza w Rzeszowie.

Rzeszów

Utrudnienia na ul. Wierzbowej w Rzeszowie

RZESZÓW. Do piątku 28 maja mogą potrwać utrudnienia na ul. Wierzbowej w Rzeszowie, w rejonie skrzyżowania z ul. Warzywną.

Reklama