Rzeszów - Środa, 11.03.2026
Reklama

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie śmierci dwójki nastolatków. Nowe fakty

Dodano: 13.10.2025 r. / Redakcja

fot. Archiwum KMP w Rzeszowie
fot. Archiwum KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Ruszyło śledztwo w sprawie śmierci nastolatków, którzy zaginęli w piątek i byli poszukiwani przez służby. Ich ciała odnaleziono w sobotę w rejonie budowy Wisłokostrady. Wstępne ustalenia wskazują, że mogło dojść do samobójstwa.

W piątek rano, 10 października 2025 r., 14-letnia Maja z Rzeszowa oraz 15-letni Wiktor z powiatu sanockiego opuścili swoje miejsca zamieszkania w celu udania się do szkoły, do której jednak nie dotarli. Od momentu zaginięcia telefony nastolatków były nieaktywne. Wieczorem rodzice zaginionych zgłosili sprawę na policję. Służby rozpoczęły intensywne poszukiwania, w których uczestniczyli policjanci, strażacy oraz ratownicy z psami ze Stowarzyszenia Cywilnych Zespołów Ratowniczych z Psami (STORAT).

Niestety, poszukiwania zakończyły się tragicznie. Ciała nastolatków odnaleziono w sobotę (11 października) po południu na terenach zielonych w rejonie ulicy Chłędowskiego w Rzeszowie, w pobliżu budowy Wisłokostrady.

– Na miejscu ujawnienia zwłok, pod nadzorem prokuratora, przeprowadzono czynności procesowe, w tym szczegółowe oględziny oraz zabezpieczenie śladów kryminalistycznych i dowodów rzeczowych. Zabezpieczono również urządzenia elektroniczne należące do zmarłych, które zostaną poddane szczegółowej analizie w celu ustalenia okoliczności zdarzenia – przekazał Krzysztof Ciechanowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

Reklama

Prokurator zdecydował o zabezpieczeniu zwłok do dalszych badań. We wtorek, 14 października, w Katedrze Medycyny Sądowej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie przeprowadzona zostanie sekcja zwłok, która pozwoli ustalić bezpośrednią przyczynę śmierci nastolatków.

Na podstawie zebranego dotychczas materiału dowodowego rzeszowska prokuratura wskazała możliwą przyczynę zgonu. – Wstępne ustalenia wskazują, że przyczyną ich śmierci były działania o charakterze samobójczym – poinformował Krzysztof Ciechanowski.

Ze względu na dobro prowadzonego postępowania oraz prawnie chronione interesy pokrzywdzonych i ich rodzin, prokuratura nie udziela dalszych informacji w sprawie.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowy dom kultury na osiedlu Krakowska Południe. Wybrano projektanta

RZESZÓW. Rozstrzygnięto przetarg na wybór firmy, która przygotuje dokumentację projektową domu kultury na osiedlu Krakowska Południe. Zadanie zrealizuje firma Badstudio z Rzeszowa.

Rzeszów

Kluczowe inwestycje lotniska w Jasionce. Wybrano nadzór inwestorski

RZESZÓW/JASIONKA. Firma Safege będzie nadzorować dwie kluczowe inwestycje lotniska w Jasionce: budowę II etapu równoległej drogi kołowania oraz przebudowę I etapu drogi startowej. Zadanie jest współfinansowane przez Unię Europejską.

Rzeszów

Prace serwisowe w rzeszowskim Centrum Obsługi Strefy Płatnego Parkowania

RZESZÓW. W piątek, 25 lipca w godzinach porannych, w związku z aktualizacją systemów informatycznych, Centrum Obsługi Strefy Płatnego Parkowania przy ul. ks. J. Jałowego 23A będzie tymczasowo nieczynne. Prace serwisowe potrwają od...

Rzeszów

Trwa betonowanie lewej nitki estakady na Wisłokostradzie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. W poniedziałek rozpoczęła się potężna operacja na budowie Wisłokostrady. Chodzi betonowanie lewej nitki estakady. Prace prowadzone są w trybie ciągłym przez dwie brygady liczące po 40 osób. Potrwają aż 80 godzin.

Rzeszów

Uwaga kierowcy! Chwilowe utrudnienia w centrum Rzeszowa

RZESZÓW. Na jednym z rzeszowskich rond w centrum miasta przez 2 dni realizowane będą roboty drogowe. Mogą występować czasowe utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Czasowe utrudnienia dla wypoczywających na rzeszowskich Bulwarach. Wzdłuż brzegów Wisłoka przejdą kibice

RZESZÓW. W najbliższy piątek w Rzeszowie odbędzie się mecz Stali Rzeszów ze Śląskiem Wrocław. Kibice drużyny gości przejdą w asyście policji z dworca PKP na Stadion Miejski m.in. wzdłuż brzegów Wisłoka. Mogą...

Rzeszów

4 wypadki, 5 osób rannych – rzeszowscy policjanci podsumowali weekend na drogach

RZESZÓW. 4 wypadki, 5 osób rannych, 25 kolizji, 4 nietrzeźwych kierowców – tak wygląda bilans minionego weekendu na drogach Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego.

Rzeszów

Wjechał schodami na zamknięty parking Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego

RZESZÓW. Do nietypowej sytuacji doszło w weekend w centrum Rzeszowa. Kierujący hyundaiem, mieszkaniec Leżajska, wjechał na parking Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego… schodami od strony al. Piłsudskiego. Okazało się, że powodem była nawigacja.

Reklama