Rzeszów - Poniedziałek, 09.06.2025
Reklama

Prowadził służbowego chryslera mając 2 promile. 27-latka z Mołdawii zatrzymano na ul. Naruszewicza

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Mężczyzna jechał od ulicy Warszawskiej w kierunku centrum miasta, po drodze nie stosując się do sygnalizacji świetlnej. Okazało się, że to pijany obywatel Mołdawii. Badanie wykazało niemal 2 promile alkoholu w jego organizmie. Po sprawdzeniu okazało się, że kierował samochodem firmowym, który zabrał bez wiedzy właściciela.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godz. 22. Jak wynikało ze głoszenia, od ul. Warszawskiej w kierunku centrum miasta jedzie kierowca, który może być nietrzeźwy. Na ul. Naruszewicza zatrzymali go policjanci z wydziału ruchu drogowego rzeszowskiej komendy.
Jak wynikało z relacji świadków, mężczyzna jechał od ulicy Warszawskiej całą szerokością jezdni. Na rondzie Dmowskiego oraz na ulicy Piłsudskiego nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej.
Reklama
Samochodem kierował 27-letni obywatel Mołdawii. Mężczyzna był pijany, badanie wykazało w jego organizmie blisko 2 promile. Podczas czynności policjanci ustalili, że mężczyzna jechał nie swoim samochodem. Był to samochód firmowy, który zabrał bez wiedzy i pozwolenia właściciela pojazdu.

W związku z tym 27-latek trafił do policyjnego aresztu, a auto zostało zwrócone przedstawicielowi firmy, który w tej sprawie złożył zawiadomieni o przestępstwie. Policjanci przesłuchali 27-latka i przedstawili zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości oraz zaboru auta w celu krótkotrwałego użycia. Mężczyzna wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Policyjne działania w autobusach. Skontrolowano 775 pasażerów

RZESZÓW. Trwają policyjne kontrole w autobusach MPK. Policjanci sprawdzają czy pasażerowie noszą maseczki oraz czy zachowują dystans między sobą.

Rzeszów

W weekend do Rzeszowa przyjedzie cyrk. Będzie protest aktywistów z fundacji Viva! Akcja dla Zwierząt

RZESZÓW. 5 lipca w rejonie ulic Witosa i Wyspiańskiego rozłoży się cyrk “Arena”. Lokalna grupa “Viva – akcja dla zwierząt” zapowiedziała protest przeciwko obecności cyrku ze zwierzętami w mieście. 

Rzeszów

Tragiczny wypadek na budowie. Nie żyje dwóch mężczyzn

RZESZÓW. Dwóch mężczyzn spadło z rusztowania na budowie przy ul. Bałtyckiej w Rzeszowie. Ponieśli śmierć na miejscu. Sprawę bada policja pod nadzorem prokuratora.

Rzeszów

Kontrole Policji i Straży Miejskiej w autobusach MPK

RZESZÓW. Pasażerowie MPK nie przestrzegają obowiązujących obostrzeń. Prezydent Rzeszowa reaguje.

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto poradnię dla ozdrowieńców z Covid-19

RZESZÓW. To jedyna w regionie i jedna z pierwszych w kraju tego typu poradnia. Będzie funkcjonowała na terenie Podkarpackiego Centrum Chorób Płuc w Rzeszowie.

Rzeszów

Worki na odpady zielone w automatach

RZESZÓW. Mieszkańcy, którym brakło worków na odpady zielone, mogą je dokupić w automatach, w których sprzedawane są środki ochrony osobistej.

Rzeszów

Nowy gmach Sądu Okręgowego będzie gotowy za 5 lat

RZESZÓW. Akt notarialny dotyczący przejęcia przez Ministerstwo Sprawiedliwości działki przy ul. Zielonej i Granicznej ma być podpisany w ciągu miesiąca.

Rzeszów

Budynek Straży Miejskiej przy ul. Targowej do remontu

RZESZÓW. Ratusz prowadzi postępowanie przetargowe, którego celem jest wyłonienie projektanta, który zajmie się opracowaniem dokumentacji projektowej budynku, znajdującego się przy ul. Targowej 1.

Reklama