Rzeszów - Środa, 06.05.2026
Reklama

Prywatna firma nada imię pływalni przy ul. Matuszczaka. Miasto szuka partnera tytularnego

Dodano: 27.01.2026 r. / Redakcja

Pływalnia przy ul. Matuszczaka w Rzeszowie / fot. Archiwum RESinet.pl
Pływalnia przy ul. Matuszczaka w Rzeszowie / fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Rzeszowski Ośrodek Sportu i Rekreacji ogłosił konkurs na partnera tytularnego pływalni przy ul. Matuszczaka. Zwycięska firma nada jej nazwę.

W poniedziałek, na terenie basenu przy ul. Matuszczaka 7a w Rzeszowie zorganizowano briefing prasowy, podczas którego ogłoszono konkurs na partnera tytularnego pływalni w Rzeszowie. W spotkaniu z mediami wziął udział m.in. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek, który wyjaśnił, dlaczego miasto zdecydowało się na taka formę „partnerstwa z biznesem”.

- Nowoczesny sport wymaga dziś nowoczesnych modeli finansowania - tak jest na całym świecie. Dlatego sięgamy po rozwiązania, które od lat sprawdzają się w Europie i na świecie, czyli partnerstwo miasta z biznesem – mówił Prezydent Rzeszowa. - Dlaczego szukamy partnera tytularnego? Żeby sport w Rzeszowie mógł się dalej rozwijać, ale bez obciążania mieszkańców.

- Towarzyszenie wydarzeniom sportowym i sukcesom sportowym jest dobrym wizerunkowym przekazem. To krok do mądrej, długoterminowej współpracy. Zapraszamy zatem wszystkich przedsiębiorców nie tylko z Rzeszowa, którzy chcieliby objąć patronatem ten obiekt i odnoszone tu sukcesy. To realna, długoterminowa inwestycja w markę - widoczną, wiarygodną i obecną w codziennym życiu miasta – dodał Konrad Fijołek.

Reklama

Partner tytularny zostanie wybrany na 3 lata z możliwością przedłużenia. Będzie mógł m.in. nadać nazwę pływalni, oznakować ją materiałami własnymi, korzystać z Sali konferencyjnej, Strefy VIP.

– Oferty można składać od dziś do 12 marca. Następnie, po 12 marca, będą one oceniane. Będzie na to 14 dni roboczych. Co ważne o nazwie będzie też decydowała Rada Miasta uchwałą – jest to wymóg formalny. Naszymi partnerami nie mogą być podmioty, które reklamują alkohol, wyroby tytoniowe, hazard lub inne produkty czy też usługi sprzeczne z dobrymi zasadami współżycia społecznego – poinformował Marcin Deręgowski, Zastępca Prezydenta Rzeszowa.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na Politechnice Rzeszowskiej odbędzie się pokaz szkolenia spadochronowego

RZESZÓW. Spotkanie odbędzie się 10 kwietnia o godz. 10:00.

Rzeszów

Poseł Buczak o zabudowie terenów nad zalewem: „Zwróciłem się do NIK-u o przeprowadzenie kontroli”

RZESZÓW. Poseł Wojciech Buczak skierował pismo do Najwyższej Izby Kontroli.

Rzeszów

PRIMA APRILIS! Póki co władze miasta nie zamierzają przenieść Ratusza

1 kwietnia informowaliśmy, że władze miasta chcą przenieść Ratusz na al. Piłsudskiego.  To był oczywiście żart prima-aprilisowy.

Rzeszów

1 kwietnia zmieniają się rozkłady trzech linii MPK. Ponadto startuje nowa linia na Zalesiu

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego wprowadza kolejne zmiany w rozkładzie.

Rzeszów

Akty oskarżenia dla trzech osób związanych z Podkarpackim Związkiem Piłki Nożnej

RZESZÓW. Akt oskarżenia przedstawiono Kazimierzowi G, Markowi H. i Zenonowi K.

Rzeszów

W Rzeszowie będzie nowe miejsce stacjonowania zespołu ratownictwa medycznego

RZESZÓW. Od 1 kwietnia w życie wchodzą zmiany związane z ratownictwem medycznym. 

Rzeszów

Dzisiaj Asseco Resovia Rzeszów zagra o 7. miejsce w PlusLidze

RZESZÓW. W tym sezonie zespół z Rzeszowa już dwuktornie musiał uznac wyższość GKS-u.

Reklama