Rzeszów - Poniedziałek, 03.11.2025
Reklama

Przebudowa ul. Matysowskiej zakończona

Dodano: 02.12.2022 r.

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. - Ta inwestycja nie była łatwa. Matysówka jest osiedlem położonym na wzgórzach i dla wykonawcy prac było to wyzwanie. Ale rzeszowska firma – Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów świetnie sobie z tym zadaniem poradziła - mówi Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa.

W czwartek oficjalnie oddano do użytku przebudowaną ulicę Matysowską na osiedlu Matysówka. - Konieczność przebudowy tej drogi była zgłaszana przez mieszkańców Matysówki już od pierwszych rozmów, które prowadziliśmy w sprawie przyłączenia tej miejscowości do Rzeszowa. Zwracano uwagę na brak chodnika, na to, że sama droga jest wąska i wymaga poszerzenia. Udało się te postulaty zrealizować– mówił prezydent Rzeszowa podczas czwartkowej uroczystości oddania do użytku przebudowanej drogi.
Jak podkreślał Prezydent, inwestycja nie należała do najłatwiejszych, ze względu na pagórkowate ukształtowanie terenu na osiedlu Matysówka. Wyzwanie podjęła firma Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów w Rzeszowie, która przebudowała odcinek o długości ponad 2,3 km.
Reklama
Konrad Fijołek przypomniał przy okazji o kolejnych, trwających inwestycjach drogowych, które mają usprawnić komunikację w mieście. Chodzi o rozbudowę ul. Warszawskiej, budowę drogi na os. Przybyszówka i rozbudowę dróg przy dworcu kolejowym.

Rozbudowa ul. Matysowskiej była realizowana w trybie zaprojektuj i wybuduj. Rozbudową objęty został odcinek tej ulicy o długości 2,35 km – od skrzyżowania z ul. Wichrową do ul. Pienińskiej. Drogę poszerzono do sześciu metrów. Wybudowano również chodnik, który w miejscach o dużym nachyleniu jest wyposażony w balustrady. Na długości ponad 280 metrów wykonano konstrukcje oporowe zabezpieczające skarpy.

W ramach inwestycji powstało również energooszczędne oświetlenie - zamontowano 73 słupy oświetleniowe z oprawami typu LED. Wybudowana została także kanalizacja deszczowa, przebudowano gazociągi i wodociągi.

Koszt rozbudowy ul. Matysowskiej to prawie 11 mln zł.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rusza sezon fontannowy w Rzeszowie. Są dwie nowości

RZESZÓW. W Rzeszowie rozpoczyna się sezon fontannowy. Pierwsza została już uruchomiona. Sukcesywnie włączane będą kolejne. W tym roku pojawią się również dwie nowe fontanny.

Rzeszów

Nowy sprzęt w Szpitalu Miejskim. Służy najmłodszym pacjentom

RZESZÓW. Szpital Miejski w Rzeszowie ma nowy aparat do USG. Sprzęt zakupiono ze środków Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Rzeszów

Zamknięty fragment ścieżki pieszo-rowerowej przy rzeszowskiej plaży

RZESZÓW. Do końca kwietnia zamknięty będzie ponad 150 metrowy odcinek ścieżki pieszo-rowerowej przy plaży miejskiej. Tymczasowe przejście poprowadzono przez teren plaży.

Rzeszów

Bezpłatne badania prenatalne w KSW nr 2 w Rzeszowie

RZESZÓW. W ofercie Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie pojawiła się możliwość wykonania bezpłatnych badań prenatalnych.

Rzeszów

5 wypadków, 7 osób rannych – rzeszowscy policjanci podsumowali weekend na drogach

RZESZÓW. Podczas minionego weekendu w Rzeszowie i powiecie rzeszowskim doszło do pięciu wypadków, w których ucierpiało 7 osób.

Rzeszów

15-piętrowy biurowiec przy ul. Geodetów przechodzi metamorfozę [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwa modernizacja 15-piętrowego wieżowca przy ul. Geodetów 1, niegdyś najwyższego budynku w Rzeszowie. Prace wykonuje firma Erbud International.

Rzeszów

Ciąg dalszy kampanii promującej komunikację miejską. Tym razem z podobizną Matyldy Kowal

RZESZÓW. Matylda Kowal jest drugą po Krystianie Herbie ambasadorką kampanii promującej rzeszowską komunikację miejską. Reklamy z podobizną biegaczki pojawiły się na jednym z przystanków oraz na autobusie MPK.

Rzeszów

Zbiórka odpadów niebezpiecznych, odzieży oraz tekstyliów w Rzeszowie [HARMONOGRAM]

RZESZÓW. 7 kwietnia 2025 r. rusza obwoźna zbiórka odpadów niebezpiecznych oraz tekstyliów i odzieży na terenie Rzeszowa. Samochody MPGK zaparkują w kilkunastu lokalizacjach na terenie całego miasta. Akcja potrwa do 14 kwietnia...

Reklama