Rzeszów - Piątek, 23.05.2025
Reklama

Przebudowa wiaduktu na ul. Batorego rozpoczęta. Potrwa ok. 13 miesięcy

Dodano:

fot. Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wybudują nowy, ponad 3-krotnie szerszy obiekt. Rozbiórka starego wiaduktu rozpoczęła się od zamknięcia przejazdu w poniedziałek.

2 września około godz. 10.00 rozpoczął się kolejny etap inwestycji kolejowych w Rzeszowie, tym razem związany z przebudową wiaduktu nad ul. Batorego. Obecnie pod obiektem, który jest w złym stanie technicznym, mieści się tylko jeden pas ruchu i wąski chodnik. Samochody jeżdżą wahadłowo, co powoduje korki.

Po rozebraniu obiektu przejazd pod nim zostanie pogłębiony i poszerzony tak, aby zmieściły się pod nim dwa pasy ruchu, chodniki i ścieżka rowerowa. Następnie Kolej wybuduje w tym miejscu nowy wiadukt a miasto rozpocznie przebudowę drogi pod obiektem.

Szeroki zakres prac spowodował zmiany w komunikacji drogowej. Kierowcy jadący od ul. Siemieńskiego będą mogli przedostać się na południową stronę poprzez ul. Kochanowskiego i wiadukt Tarnobrzeski. Natomiast jadący w odwrotną stronę - od al. Piłsudskiego przez Cieplińskiego, wiadukt Tarnobrzeski i ul. Kochanowskiego.

 Inny przejazd może odbywać się ul. Siemieńskiego, Ciepłowniczą do Rzecha, następnie na rondzie Jacka Kuronia do al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego. Inwestycja, która potrwa ok. 13 miesięcy znacząco usprawni system komunikacji w mieście.
Źródło: Urząd Miasta w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Spośród 402 szkół z całego kraju wybrano 20 do projektu „Szkoła dla innowatora”. Wśród nich placówka z Rzeszowa

RZESZÓW. Szkoła Podstawowa nr 21 im. Armii Krajowej w Rzeszowie zakwalifikowała się do projektu „Szkoła dla innowatora”.

Rzeszów

Jest oferta na budowę kładek rowerowych w mieście. Jedna cześć przetargu z szansą na realizacje

RZESZÓW. Przetarg na budowę kładek rowerowych, które miałyby powstać przy moście Lwowskim, Karpackim i Narutowicza trwa.

Rzeszów

Strażak z rzeszowskiej komendy miejskiej otrzymał medal od Prezydenta RP

RZESZÓW. Medal Za Ofiarność i Odwagę został wręczony podczas uroczystości, która odbyła się 8.01.2020r. w Pałacu Prezydenckim.

Rzeszów

Wydano „wuzetkę” na wieżowiec na os. Nowe Miasto. Będzie mógł mieć nawet 180 m wysokości

RZESZÓW. Inwestycja miała by się znajdować na parkingu przed Delikatesami Centrum na ul. Podwisłocze.

Rzeszów

Kolejne problemy z obwodnicą południową miasta

RZESZÓW. Tym razem „kłody pod nogi” rzucają władzom miasta mieszkańcy i stowarzyszenie, zajmujące się oceną legalności działań administracji

Rzeszów

Ruszył nabór wniosków o udzielenie dotacji na usuwanie wyrobów zawierających azbest

RZESZÓW. Mieszkańcy mogą liczyć na 100% pokrycie kosztów.

Rzeszów

Sprawdź, ile osób skorzystało z lotniska w Jasionce w ubiegłym roku

RZESZÓW. Ponad 772 tysiące pasażerów skorzystało w ubiegłym roku z usług Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. 

Reklama