Rzeszów - Czwartek, 08.05.2025
Reklama

Przerwa w działaniu psich parków w Rzeszowie

Dodano:

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Od najbliższego poniedziałku nieczynne będą psie parki na kilku rzeszowskich osiedlach. Przerwa techniczna zostanie wykorzystana na rekultywację terenu.

Jak informuje Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie, przerwa techniczna rozpocznie się 20 marca. Od tego dnia czasowo nieczynne będą obiekty na terenie Parku Kultury i Wypoczynku (bulwary), parku na osiedlu Kmity, parku przy ul. Zbyszewskiego, ul. Brydaka i ul. Kolbego. Jak co roku pracownicy zieleni miejskiej wykorzystają czas na prace rekultywacyjne trawników na terenie psich parków.

Przy okazji planowany jest także przegląd małej infrastruktury na placach. Tam, gdzie będzie to konieczne zostaną wykonane naprawy i kosmetyka m.in. zabawek dla zwierząt.

O tym, jak długo będą wyłączone z użytkowania poszczególne obiekty, ZZM zdecyduje w kolejnych tygodniach. Tam, gdzie trawa urośnie szybciej, parki zostaną oddane do użytku wcześniej.

Poza parkami, które zostaną objęte konserwacją w Rzeszowie funkcjonują jeszcze dwa: w rejonie ulicy Odrzykońskiej oraz przy ulicy Krogulskiego.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Do końca sierpnia powstanie prawoskręt z ul. Słowackiego na ul. Szopena

RZESZÓW. Inwestycja kosztować będzie Ratusz ok. 674 tys. zł.

Rzeszów

Wzrosną opłaty za wywóz śmieci. Zagospodarowaniem zajmie się MPGK

RZESZÓW. godnie z nowymi wytycznymi mieszkańcy zapłacą więcej za wywóz śmieci. 

Rzeszów

Wzrasta liczba „niebieskich kart” w Rzeszowie. Ofiarami najczęściej padają kobiety

RZESZÓW. W 2018 roku mieliśmy 244 przypadków wszczęcia procedury.

Rzeszów

Radny interpeluje w sprawie poszerzenia ul. Herbowej, Senatorskiej, Miejskiej i Strzelców

RZESZÓW. Zdaniem radnego fatalny stan tych ulic wiąże się z wykonaniem kanalizacji deszczowej.

Rzeszów

Na dworcu PKS w Rzeszowie okradziono 16-latka. Sprawca pytał jakiemu klubowi kibicuje

RZESZÓW. Mężczyzna, w rejonie dworca PKS, zaczepił czekającego na autobus 16-latka. 

Rzeszów

W Ratuszu rozmawiano o nowej hali sportowej dla Zespołu Szkół nr 1

RZESZÓW. Zgodnie z zapisami w WPF-ie Ratusz planuje rozpocząć inwestycje w 2020 roku.

Reklama