Reklama

Aktualności / Rzeszów

Przetarg na remont parku przy ul. Dąbrowskiego do powtórki. Wycofał się wykonawca

Dodano: 08.05.2019 r.

Przetarg na remont parku przy ul. Dąbrowskiego do powtórki. Wycofał się wykonawca - Aktualności Rzeszów

fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. 20 lutego ruszył przetarg na roboty budowlane w celu rewitalizacji zabytkowego Ogrodu Miejskiego im. Solidarności przy ul. Dąbrowskiego. Miasto wybrało wykonawcę, ten jednak wycofał się z realizacji bez podania przyczyny.

Już od wielu lat park przy ul. Dąbrowskiego aż prosi się o remont. Temat był wielokrotnie poruszany na sesjach Rady Miasta, stworzono nawet w tej sprawie petycję, ostatecznie projekt znalazł się w budżecie na 2019 rok. Przetarg na rewitalizację ruszył w lutym.

Przetarg do powtórki

12 marca poznaliśmy wykonawców zainteresowanych realizacją inwestycji. Było ich dwóch: Firma Remontowo-Budowlana z Wiązownicy(ofertą za 6,8 mln zł) oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów z Rzeszowa(oferta za 7,4 mln zł).

Na rewitalizację Ogrodu Miejskiego Miasto planuje przeznaczyć 6,7 mln zł, toteż 9 kwietnia zdecydowano, że inwestycje wykona firma z Wiązownicy. Miało dojść do podpisania umowy, jednak okazuje się, że wykonawca zrezygnował.

„Wykonawca, bez podania szczegółów, wycofał się z podpisania umowy” – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Zgodnie z pierwotnymi założeniami, rewitalizacja parku powinna być zakończona do 30 września 2020 roku. Ze względu na aktualną sytuację będą opóźnienia.

„Najpóźniej w przyszłym tygodniu ogłosimy kolejny przetarg, tak żeby pod koniec czerwca rozpocząć tam prace. Będziemy mieć miesiąc opóźnienia” – dodaje Maciej Chłodnicki.

Plan rewitalizacji

Zgodnie z dokumentacją projektową w zakres planowanych prac wchodzi montaż rzeźby, zegara słonecznego, placu zabaw o nawierzchni z płytek gumowych, ogrodzenia wewnętrznego placu zabaw i ogrodów kwaterowych oraz wymiana elementów małej architektury, tj. ławki parkowe, kosze na śmieci, tablice informacyjne.

Warto wspomnieć, że w zrewitalizowanym parku znajdzie się fontanny na zbiorniku wodnym w niecce dawnego stawu. Ponadto wykonana zostanie rozbiórka istniejących i wykonanie nowych alejek parkowych o nawierzchni z lanego asfaltu w kolorze piaskowym z opaskami z kostki granitowej. Wymienione zostanie również oświetlenie parkowe.

Na terenie całego parku wskazano drzewa przeznaczone do wycięcia ze względu na stan zdrowotny oraz ze względu na kompozycję, co docelowo pozwoli na stworzenie lepszych warunków rozwoju dla cennych egzemplarzy oraz uzyskanie bardziej słonecznych miejsc, w których wprowadzona zostanie bogata w kolorystykę roślinność.

W parku nieznacznie zmieni się również komunikacja – układ alejek wykonany zostanie tak, aby w najstarszej części nawiązać do pierwotnego kwaterowego układu ogrodu klasztornego, przy jednoczesnym zachowaniu jak największej ilości drzew.
 
Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Modernizacja pompowni wody przy ul. Armii Krajowej w Rzeszowie - Aktualności Rzeszów

Modernizacja pompowni wody przy ul. Armii Krajowej w Rzeszowie

RZESZÓW. Ze względu na kiepski stan systemu rur w pompowni wody przy ulicy Armii Krajowej w Rzeszowie, konieczna jest ich wymiana. Dz...

Rzeszów najbardziej zielonym miastem wojewódzkim - Aktualności Rzeszów

Rzeszów najbardziej zielonym miastem wojewódzkim

RZESZÓW. Rzeszów ma najwięcej terenów zielonych spośród miast wojewódzkich – wynika z danych Urzędu...

26 lutego w Rzeszowie rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa - Aktualności Rzeszów

26 lutego w Rzeszowie rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa

RZESZÓW. Od 1 lutego w województwie podkarpackim trwa kwalifikacja wojskowa. Obowiązek dotyczy 15 tys. osób. W Rzeszowi...

Dotacje dla mieszkańców na retencję wody deszczowej - Aktualności Rzeszów

Dotacje dla mieszkańców na retencję wody deszczowej

RZESZÓW. 1 marca 2024 r. rozpoczyna się nabór wniosków o dofinansowanie inwestycji związanych z retencją wód opa...

Połączenie ulic Krzyżanowskiego i Wieniawskiego. Miasto ogłosiło przetarg - Aktualności Rzeszów

Połączenie ulic Krzyżanowskiego i Wieniawskiego. Miasto ogłosiło przetarg

RZESZÓW. 1,4 kilometra ma mieć nowa droga, który połączy ulice Krzyżanowskiego i Wieniawskiego. Miasto ogłosiło przetarg na re...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Wasze opinie

Reklama
Partnerzy: