Rzeszów - Wtorek, 17.02.2026
Reklama

Przy al. Sikorskiego powstaje kolejny ogród kieszonkowy

Dodano: 14.06.2022 r.

fot. Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie
fot. Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie
RZESZÓW. 62 drzewa posadzono już w nowym ogrodzie kieszonkowym, który powstaje przy al. Sikorskiego na terenie o powierzchni 30 arów. Wykonawca  utwardza teren, trwają także prace przy kształtowaniu tzw. suchej rzeki. Ogród ma być gotowy latem tego roku.

W ogrodzie znajdą się wielobarwne rabaty, na których posadzone zostaną takie gatunki roślin jak np. miskanty, hortensje, rdesty, szałwie, jeżówki. W sumie będzie tam blisko 1550 roślin, w tym blisko 70 drzew. Oprócz 62 grabów, które już zostały tam posadzone, w ogrodzie pojawią się także klony.

Zamontowane zostaną także: ławko-leżanka o nietypowy kształcie, a także leżaki i ławki oraz huśtawki wahadłowe, karuzela, zestaw linowy. Na prośbę mieszkających w sąsiedztwie parku rzeszowian, powstanie kosz do koszykówki. Będą także stojaki na rowery. Wzdłuż istniejącego rowu melioracyjnego powstanie tzw. sucha rzeka.

Ogród przy al. Sikorskiego ma być gotowy latem tego roku.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszowskie uczelnie wprowadzają działania profilaktyczne w związku z koronawirusem

RZESZÓW. Uniwersytet Rzeszowski i Politechnika Rzeszowska podejmują działania profilaktyczne, w celu zminimalizowania skutków ewentualnego pojawienia się koronawirusa.

Rzeszów

Rzeszowska grupa SPEED w akcji. Przejęto ponad 5000 paczek papierosów

46-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego został zatrzymany za posiadanie nielegalnych wyrobów tytoniowych o wartości blisko 100 tys. zł.

Rzeszów

Zakończono modernizację dawnej galerii Rotunda [ZDJĘCIA]

Odnowiony obiekt, który obecnie nosi nazwę Starej Szwalni, został już przekazany nowemu najemcy.

Rzeszów

Pędził ponad 118 km/h na Wiadukcie Śląskim

RZESZÓW. Mandatem i utratą prawa jazdy zakończyła się brawurowa jazda obywatela Kazachstanu. 

Rzeszów

Na ul. Rejtana pojawi się zegar z 10-metrową tarczą. Radni jednogłośnie zaakceptowali pomysł

RZESZÓW. Projekt uchwały został przyjęty przez radnych jednogłośnie.

Rzeszów

Dwa projekty rzeszowskiego samorządu w finale konkursu Polskiej Agencji Prasowej

RZESZÓW. W konkursie udział wzięło 181 jednostek samorzadu terytorialnego.

Rzeszów

Policja prosi o pomoc ws. tożsamości rowerzysty, który zginął w wypadku

RZESZÓW. Ofiarą jest mężczyzna w wieku około 55-65 lat.

Rzeszów

ZTM nie wprowadzi zmian na linii 0A i 0B, ale nowe tabliczki na przystankach pozostaną

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego wstrzymuje się z wprowadzeniem nowego rozkładu jazdy dla linii 0A i 0B.

Reklama