Rzeszów - Sobota, 28.06.2025
Reklama

Przy Galerii Rzeszów powstanie winda zewnętrzna

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Przy Galerii Rzeszów będzie winda zewnętrzna. Radni bez szerszej dyskusji zaakceptowali projekt uchwały.

Radni zaakceptowali projekt uchwały zmieniający plan zagospodarowania przestrzennego w rejonie Hotelu Rzeszów. Korekta została wprowadzona, aby umożliwić stworzenie windy zewnętrznej, od strony al. Piłsudskiego, którą klienci galerii dostaną się do restauracji oraz na taras.

Podczas debaty nad projektem uchwały, głos w sprawie zabrał radny Grzegorz Koryl, który w swoim wystąpieniu pytał o to, czy planowana budowa wiaduktu bezkolizyjnego w tym rejonie nie będzie kolidować z ww. zmianą.

„Czy kiedy wiadukt zostanie podciągnięty nad rondem, to czy takie windy nie będą blokadą, żeby taka inwestycja powstała” – stwierdził Koryl. Warto w tym miejscu wspomnieć, że pomysł budowy wiaduktu bezkolizyjnego, powstał przy okazji planowania rozbudowy ronda Dmowskiego, które docelowo miałoby być trzypoziomowym skrzyżowaniem.
Reklama
Do dyskusji włączył się również przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa, Andrzej Dec: „Moim zdaniem nie powinniśmy myśleć o budowie takiego wiaduktu, ale o usuwaniu stamtąd ruchu”.

Na wątpliwości radnych odpowiedziała Anna Rainczuk, dyrektor Biura Rozwoju Miasta Rzeszowa, zapewniając że plan zagospodarowania mówiący o windzie zewnętrznej w żaden sposób nie zakłuci ewentualnej przebudowy.

W zasadzie po tej krótkiej dyskusji radni przystąpili do głosowania i projekt uchwały zaakceptowano.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

"Rzeszów to MY". Trwa nabór pomysłów na miejskie innowacje

RZESZÓW. Trwa nabór pomysłów do trzeciej edycji programu „Rzeszów to MY” na miejskie innowacje w obszarze poprawy jakości życia mieszkańców Rzeszowa. Projekty można zgłaszać do 15 czerwca.

Rzeszów

Inwestycja drogowa na osiedlu Miłocin. Podpisanie umowy z wykonawcą

RZESZÓW. Firma Strabag wybuduje ok. 800-metrowy odcinek ulicy Parkowej na osiedlu Miłocin. Umowa na realizację inwestycji zostanie podpisana jeszcze w tym tygodniu.

Rzeszów

W Rzeszowie rusza grupa wsparcia dla kobiet doświadczających przemocy. Pierwsze spotkanie 6 czerwca

RZESZÓW. Spotkania odbywają się w Ośrodku Poradnictwa Specjalistycznego i Interwencji Kryzysowej MOPS w Rzeszowie, przy ul. Skubisza 4.

Rzeszów

Ponad 220 tys. zł na remont rzeszowskich zabytków

RZESZÓW. Miasto dofinansuje prace remontowe przy czterech rzeszowskich zabytkach.

Rzeszów

Budowa Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. Zamknięcie ulicy Grottgera przedłużone

RZESZÓW. Do 20 czerwca przedłuży się zamknięcie odcinka ul. Grottgera. Po sygnałach od mieszkańców stworzone zostaną miejsca postojowe kiss&ride.

Rzeszów

Na osiedlu Pobitno powstaje ogród kieszonkowy [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Ogród powstaje przy Kurpiowskiej, na terenie o powierzchni ok. 30 arów. Będzie gotowy latem tego roku.

Rzeszów

Strażacy ochotnicy z Rzeszowa otrzymają nowe samochody

RZESZÓW. Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z osiedli Zalesie i Przybyszówka będą miały nowe samochody ratowniczo - gaśnicze.

Reklama