Rzeszów - Środa, 18.06.2025
Reklama

Przy Galerii Rzeszów powstanie winda zewnętrzna

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Przy Galerii Rzeszów będzie winda zewnętrzna. Radni bez szerszej dyskusji zaakceptowali projekt uchwały.

Radni zaakceptowali projekt uchwały zmieniający plan zagospodarowania przestrzennego w rejonie Hotelu Rzeszów. Korekta została wprowadzona, aby umożliwić stworzenie windy zewnętrznej, od strony al. Piłsudskiego, którą klienci galerii dostaną się do restauracji oraz na taras.

Podczas debaty nad projektem uchwały, głos w sprawie zabrał radny Grzegorz Koryl, który w swoim wystąpieniu pytał o to, czy planowana budowa wiaduktu bezkolizyjnego w tym rejonie nie będzie kolidować z ww. zmianą.

„Czy kiedy wiadukt zostanie podciągnięty nad rondem, to czy takie windy nie będą blokadą, żeby taka inwestycja powstała” – stwierdził Koryl. Warto w tym miejscu wspomnieć, że pomysł budowy wiaduktu bezkolizyjnego, powstał przy okazji planowania rozbudowy ronda Dmowskiego, które docelowo miałoby być trzypoziomowym skrzyżowaniem.
Reklama
Do dyskusji włączył się również przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa, Andrzej Dec: „Moim zdaniem nie powinniśmy myśleć o budowie takiego wiaduktu, ale o usuwaniu stamtąd ruchu”.

Na wątpliwości radnych odpowiedziała Anna Rainczuk, dyrektor Biura Rozwoju Miasta Rzeszowa, zapewniając że plan zagospodarowania mówiący o windzie zewnętrznej w żaden sposób nie zakłuci ewentualnej przebudowy.

W zasadzie po tej krótkiej dyskusji radni przystąpili do głosowania i projekt uchwały zaakceptowano.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowy park kieszonkowy w Rzeszowie na ukończeniu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Dobiegają końca prace przy budowie parku kieszonkowego na osiedlu Nowe Miasto. Jak słyszymy w ratuszu, pozostał jeszcze montaż dużego urządzenia zabawowego, które zostało zamówione za granicą.

Rzeszów

Zderzenie dwóch pojazdów na skrzyżowaniu ulic Krzyżanowskiego z Paderewskiego w Rzeszowie. 1 osoba ranna

RZESZÓW. Przed godz. 13:30 na skrzyżowaniu ulic Krzyżanowskiego z Paderewskiego, doszło do zderzenia dwóch samochodów. Kierowca jednego z nich trafił do szpitala. W miejscu zdarzenia występują utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Znów drogo! Otwarto oferty w drugim przetargu na projekt przebudowy ronda Pobitno

RZESZÓW. Miasto po raz kolejny próbuje znaleźć firmę, która opracuje dokumentację na przebudowę Ronda Pobitno. Zgodnie z założeniem, ma tam powstać rondo turbinowe. Niestety, proponowana przez wykonawcę kwota, znacznie przekracza środki zarezerwowane...

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto nową Biedronkę

RZESZÓW. Na osiedlu Drabinianka otwarto nowy sklep sieci Biedronka. Jest to już 23. punkt tej popularnej marki w naszym mieście. W całej Polsce jest ich ponad 3600.

Rzeszów

Rejs po Wisłoku i piknik na miejskiej plaży z Prezydentem Rzeszowa na licytacji WOŚP

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek wystawił dwie aukcje na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wylicytować można m.in. wspólny rejs po Wisłoku i piknik na terenie miejskiej plaży.

Rzeszów

W szpitalu przy ul. Lwowskiej powołano pełnomocnika ds. praw pacjenta

RZESZÓW. Dr Witold Skręt, kierownik Ośrodka Ambulatoryjnych Świadczeń Zdrowotnych KSW Nr 2 w Rzeszowie, został powołany na stanowisko pełnomocnika ds. praw pacjenta.

Rzeszów

Na ul. Grabskiego uszkodził 4 pojazdy i odjechał. Miał ponad 3 promile

RZESZÓW. We wtorek, rzeszowscy policjanci wyeliminowali z ruchu dwóch nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich uszkodził cztery pojazdy zaparkowane przy ul. Grabskiego. Jak się okazało, miał ponad 3 promile alkoholu.

Rzeszów

MPK Rzeszów uruchamia specjalne linie autobusowe w dniu 33. Finału WOŚP

RZESZÓW. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Rzeszowie w tym roku zagra razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W dniu 33. Finału po ulicach Rzeszowa będą kursowały specjalne „orkiestrowe koła” z wolontariuszami na pokładzie.

Reklama