Przy hali Podpromie uruchomiono stały punkt kontroli autokarów
Dodano: 30.05.2023 r.
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. Na parkingu przy hali Podpromie działa stały punkt kontroli autokarów. Policjanci kontrolują autokary i pojazdy przewożące dzieci i młodzież na wycieczki.
Punkt działa od 29 maja do 16 czerwca br. Kontrole prowadzone są w dni robocze (od poniedziałku do piątku) w godzinach od 6.00 do 9.00.
W innych godzinach kontrole autokarów prowadzone będą przez policjantów w miarę możliwości, doraźnie, po wcześniejszym ustaleniu szczegółów z dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie - nr telefonu 47 821 33 12.
Każdy organizator wyjazdu może liczyć na sprawdzenie autobusu przez policjantów. Sprawdzeniu podlegać będzie między innymi: trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdu, czas pracy kierowców, wyposażenie autobusów, a także właściwy załadunek bagażu. Policjanci zwrócą kierowcom autobusów uwagę na odpowiedni dobór miejsc postoju w czasie podróży, dostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze. Fakt przeprowadzonej kontroli potwierdzony zostanie protokołem kontroli, którego kopią będzie dysponował kierowca.
Z uwagi na dużą liczbę zgłoszeń policjanci apelują również, aby w godzinach, kiedy czynny będzie stały punkt kontroli, właśnie tam przeprowadzać niezbędne kontrole.
RZESZÓW. W najbliższy piątek, 11 października w Centrum Innowacji Miejskich – URBAN LAB, przy ul. 3 Maja 13 w Rzeszowie odbędzie się rzeszowska edycja ogólnopolskiej akcji organizowanej przesz Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wydarzenie...
RZESZÓW/JASIONKA. - To najlepszy dziewiąty miesiąc roku w historii lotniska, z wynikiem wyższym o 11 procent od ubiegłorocznego (115 tys.) – informuje Waldemar Mazgaj, rzecznik prasowy lotniska.
RZESZÓW. W związku z rekomendacjami wypracowanymi podczas Rzeszowskiego Panelu Klimatycznego przyspieszają prace nad SUMP (ang. Sustainable Urban Mobility Plan). Jest to dokument strategiczny, dotyczący zagadnień związanych z szerokorozumianym transportem i mobilnością w...
RZESZÓW. 4 tys. zł mandatu i 14 punktów karnych – taką karę nałożono na 49-letniego kierowcę volkswagena touran, który jechał ekspresówką z prędkością prawie 190 km/h.
RZESZÓW. Do końca listopada w stolicy Podkarpacia posadzonych zostanie 1055 drzew, ponad 3200 krzewów oraz ponad 860 sztuk bylin. Pojawią się przy kilku rzeszowskich ulicach oraz na terenach zielonych.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz