Przy hali Podpromie uruchomiono stały punkt kontroli autokarów
Dodano: 30.05.2023 r.
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. Na parkingu przy hali Podpromie działa stały punkt kontroli autokarów. Policjanci kontrolują autokary i pojazdy przewożące dzieci i młodzież na wycieczki.
Punkt działa od 29 maja do 16 czerwca br. Kontrole prowadzone są w dni robocze (od poniedziałku do piątku) w godzinach od 6.00 do 9.00.
W innych godzinach kontrole autokarów prowadzone będą przez policjantów w miarę możliwości, doraźnie, po wcześniejszym ustaleniu szczegółów z dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie - nr telefonu 47 821 33 12.
Każdy organizator wyjazdu może liczyć na sprawdzenie autobusu przez policjantów. Sprawdzeniu podlegać będzie między innymi: trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdu, czas pracy kierowców, wyposażenie autobusów, a także właściwy załadunek bagażu. Policjanci zwrócą kierowcom autobusów uwagę na odpowiedni dobór miejsc postoju w czasie podróży, dostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze. Fakt przeprowadzonej kontroli potwierdzony zostanie protokołem kontroli, którego kopią będzie dysponował kierowca.
Z uwagi na dużą liczbę zgłoszeń policjanci apelują również, aby w godzinach, kiedy czynny będzie stały punkt kontroli, właśnie tam przeprowadzać niezbędne kontrole.
RZESZÓW. Walki i wyścigi robotów oraz tegoroczna nowość, festiwal nowych technologii. Do stolicy Podkarpacia powracają największe w Polsce międzynarodowe zawody robotów XChallenge!
RZESZÓW. Trwa rozbudowa 5-kilometrowego odcinka drogi od granicy miasta Rzeszowa do drogi wojewódzkiej w Jasionce. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z realizacji inwestycji.
RZESZÓW. 6,5 kilometra będzie miała droga, która połączy ulice Warszawska i Krakowską. W ramach inwestycji powstanie m.in. wiadukt nad ul. Warszawską i torami kolejowymi. Budowa drogi - ostatniego elementu północnej obwodnicy Rzeszowa,...
RZESZÓW. W najbliższy piątek, 6 października w Rzeszowie odbędzie się wyjątkowe wydarzenie pn. Piknik Jabłonki. W ramach pikniku organizatorzy wspólnie z mieszkańcami posadzą 400 ozdobnych jabłonek, m.in. w Parku Papieskim, gdzie na...
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz