Rzeszów - Czwartek, 18.09.2025
Reklama

Przy hali Podpromie uruchomiono stały punkt kontroli autokarów

Dodano: 30.05.2023 r.

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. Na parkingu przy hali Podpromie działa stały punkt kontroli autokarów. Policjanci kontrolują autokary i pojazdy przewożące dzieci i młodzież na wycieczki.

Punkt działa od 29 maja do 16 czerwca br. Kontrole prowadzone są w dni robocze (od poniedziałku do piątku) w godzinach od 6.00 do 9.00.

W innych godzinach kontrole autokarów prowadzone będą przez policjantów w miarę możliwości, doraźnie, po wcześniejszym ustaleniu szczegółów z dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie - nr telefonu 47 821 33 12.

Każdy organizator wyjazdu może liczyć na sprawdzenie autobusu przez policjantów. Sprawdzeniu podlegać będzie między innymi: trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdu, czas pracy kierowców, wyposażenie autobusów, a także właściwy załadunek bagażu. Policjanci zwrócą kierowcom autobusów uwagę na odpowiedni dobór miejsc postoju w czasie podróży, dostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze. Fakt przeprowadzonej kontroli potwierdzony zostanie protokołem kontroli, którego kopią będzie dysponował kierowca.

Z uwagi na dużą liczbę zgłoszeń policjanci apelują również, aby w godzinach, kiedy czynny będzie stały punkt kontroli, właśnie tam przeprowadzać niezbędne kontrole.

 
Źródło: KMP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W weekend Targi Ślubne w Jasionce. Będzie blisko 100 wystawców

JASIONKA. W dniach 18 – 19 września br. w G2A Arena w Jasionce odbędzie się XVI edycja Targów Ślubnych. Na zwiedzających czeka masa inspiracji i gorące nowinki wprost z weselnego parkietu. Swoje...

Rzeszów

Wypadek na ul. Sikorskiego. Zablokowane dwa pasy w kierunku Tyczyna

RZESZÓW. Przed godz. 11:00 na ul. Sikorskiego w Rzeszowie doszło do zderzenia dwóch samochodów – fiata pandy z audi. Ranna została 32-letnia mieszkanka Rzeszowa.

Rzeszów

Pierwszy samolot z Oslo wylądował w Jasionce. Wracają połączenia z Norwegią

RZESZÓW/JASIONKA. Samoloty linii Wizzair polecą z Podkarpacia na lotnisko Torp obsługujące aglomerację Oslo.

Rzeszów

To już pewne! W Rzeszowie odbędzie się Festiwal Kulinarny "Karpaty na widelcu"

RZESZÓW. W przyszłym roku w Rzeszowie odbędzie się, zapowiadany kilka miesięcy temu Festiwal Kulinarny "Karpaty na widelcu" pod patronatem Przezydenta MIasta Rzeszowa i Roberta Makłowicza.

Rzeszów

InternetBeta powraca do Kielnarowej! Trzynasta edycja wydarzenia już 15-17 września

RZESZÓW. Wszyscy głodni wiedzy i stęsknieni za podkarpackim klimatem, będą mogli spotkać się w dniach 15-17 września na żywo!

Rzeszów

Przez tydzień ul. Jagiellońska będzie deptakiem

RZESZÓW. Jak może wyglądać ul. Jagiellońska bez samochodów? - Pokażemy to mieszkańcom podczas  zbliżającego się Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.
 

Rzeszów

Tragedia w Dylągówce. 29-latek śmiertelnie przygnieciony przez traktor

DYLĄGÓWKA. Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotę po południu w Dylągówce, w powiecie rzeszowskim. Podczas prac polowych, 29-letni mężczyzna został śmiertelnie przygnieciony przez traktor, którym kierował.

Rzeszów

W Rzeszowie rowerzyści będą mogli korzystać z buspasów

RZESZÓW. Komisja ds. Bezpieczeństwa i Organizacji Ruchu Drogowego pozytywnie zaopiniowała możliwość korzystania przez rowerzystów z buspasów w Rzeszowie.

Reklama