Rzeszów - Środa, 21.05.2025
Reklama

Przy SP 10 powstanie miasteczko ruchu drogowego

Dodano:

fot. UM Rzeszowa
fot. UM Rzeszowa
RZESZÓW. W czasie tegorocznych wakacji na terenie Szkoły Podstawowej nr 10 ma powstać miasteczko ruchu drogowego. Przetarg na jego budowę został już ogłoszony.

Na pomysł zagospodarowania przyszkolnego terenu w taki sposób wpadli pracownicy „dziesiątki”. To oni znaleźli źródło dofinansowania dla takich inwestycji i przekazali miastu propozycję. Część pieniędzy na miasteczko będzie pochodzić ze Skarbu Państwa, a dokładnie z Centrum Unijnych Projektów Transportowych.

- Miasteczko powstanie w miejscu starego asfaltowego placu, który od dawna wymagał remontu. Będzie miało kształt litery „L”. Bardzo nam się przyda, uczniowie będą mogli tutaj poznać zasady poruszania się po drogach i zdawać egzaminy na kartę rowerową. Do tej pory przeprowadzaliśmy je wyznaczając trasę przejazdu pachołkami i rysując tor przy pomocy kredy – mówi Albert Murjas, dyrektor SP 10 w Rzeszowie.
Reklama
Nowy plac będzie wyposażony w znaki drogowe i oznakowanie poziome. Na oferty od wykonawców Urząd Miasta Rzeszowa czeka do 12 czerwca. Jeśli przetarg uda się rozstrzygnąć w założonym terminie, plac ma powstać do 25 sierpnia.

Budowa toru rowerowego będzie kolejną inwestycją realizowaną w ostatnim czasie przy szkole. Wcześniej w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego odnowiono tu boiska i zlecono budowę nowego placu zabaw.
 
Źródło: UM Rzeszowa
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kolejne zatrzymania CBA w związku z tzw. aferą podkarpacką. Tym razem chodzi o elektrociepłownie

RZESZÓW. Wcześniej prokuratura przedstawiła, w tym wątku, zarzuty 12 osobom.

Rzeszów

MPWiK nie wyklucza budowy elektrowni wiatrowej i wodnej

RZESZÓW. „Planujemy wdrożenie projektu budowy elektrowni wodnej na odpływie oczyszczonych ścieków do Wisłoka i rozważamy możliwość wybudowania elektrowni wiatrowej".

Rzeszów

Podpisano porozumienie obejmujące m.in. budowę mostu łączącego Rzeszów z Boguchwałą

RZESZÓW. Miasto Rzeszów, gmina Lubenia, Boguchwała oraz starostwo powiatowe podpisało porozumienie w sprawie ok. 100 mln inwestycji. 

Rzeszów

Za nami I Kobiecy Kongres w Jasionce. Hasłem wydarzenia: „Baby są jakieś inne” [FOTO]

RZESZÓW. Ponad 300 kobiet w sobotę przyjechało do Jasionki do Centrum Wystawienniczo-Kongresowego G2A Arena.

Rzeszów

Turyści coraz częściej odwiedzają Podkarpacie. Nie inaczej jest w Rzeszowie

RZESZÓW, PODKARPACIE. Od stycznia do września 2019 roku z 652 turystycznych obiektów noclegowych na Podkarpaciu skorzystało 1012,4 tys. turystów, w tym 111,6 tys. z zagranicy.

Rzeszów

Świąteczna choinka zdobi rzeszowski Rynek. Rozpoczęto montaż iluminacji

RZESZÓW. W tym roku na iluminacje świąteczne miasto przeznaczyło prawie 1,3 mln zł.

Rzeszów

Do końca tego roku w Rzeszowie pojawi się wypożyczalnia samochodów elektrycznych

RZESZÓW. „Taka usługa w mieście Rzeszów może obejmować 100-200 samochodów” – wyjaśnia szef 4Mobility.

Rzeszów

Władze miasta kontynuują „walkę” z PGE Energia Ciepła. Szykuje się wizyta w Warszawie

RZESZÓW. Dzisiaj o godz. 12.00 zaplanowano spotkanie w Warszawie pomiędzy prezydentem Rzeszowa a Wojciechem Dąbrowskim,

Reklama