Rzeszów - Czwartek, 18.12.2025
Reklama

Przy SP nr 1 w centrum Rzeszowa otwarto nowy plac zabaw

Dodano: 22.05.2023 r.

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. 19 maja odbyło się uroczyste otwarcie nowego placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 1 w Rzeszowie, w którym uczestniczył prezydent Konrad Fijołek. Plac będzie służył przedszkolakom, uczniom, a także pozostałym dzieciom z okolicy. Jego modernizacja kosztowała ponad 253 tys. zł.

Inwestycja zrealizowana w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego obejmowała remont podłoża, wymianę nawierzchni, konserwację istniejących zabawek i doposażenie placu w nowe urządzenia.

- Radość dzieci to najlepszy dowód na to, jak bardzo tego typu miejsca są w mieście potrzebne. Cieszę się, że nasi najmłodsi mieszkańcy będą mogli tutaj bezpiecznie odpoczywać i bawić się. Zależy mi na tym, aby takich miejsc w Rzeszowie było jak najwięcej i dlatego w miejsca do rekreacji będziemy w dalszym ciągu inwestować pieniądze – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Z kolei Małgorzata Drozd-Ulijasz, dyrektor SP 1 w Rzeszowie wyraziła nadzieję, że nowy plac zabaw „zapewni dzieciom mnóstwo radości i pozytywnie wpłynie na ich rozwój”.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowe atrakcje parku w Miłocinie. Wśród nich dendrofon i ogródek meteorologiczny

RZESZÓW. Na terenie parku w Miłocinie rzeszowski Zarząd Zieleni Miejskiej stworzył innowacyjny kompleks edukacyjno-krajobrazowy. To inwestycja za prawie 115 tys. zł.

Rzeszów

Pijany 40-latek wpadł podczas kontroli drogowej. Był poszukiwany listem gończym

RZESZÓW. Podczas kontroli drogowej zatrzymany został 40-letni kierowca jeepa. Miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie. Okazało się też, że mężczyzna był poszukiwany za podobne przestępstwa.

Rzeszów

Uwaga kierowcy! Zmiana organizacji ruchu na ul. Lenartowicza

RZESZÓW. Na części ulicy Lenartowicza wprowadzony został ruch jednokierunkowy. Chodzi o odcinek od wysokości bloku przy Lenartowicza 41 do skrzyżowania z ul. Czackiego.

Rzeszów

Trwa zimowa akcja utrzymania dróg. Pługi i piaskarki wyjechały na ulice Rzeszowa

RZESZÓW. Rzeszowscy drogowcy ruszyli do pracy wczorajszego popołudnia. Posypywarki posypywały solą i piaskiem główne ulice miasta, a także mniej uczęszczane drogi i chodniki. Akcja kontynuowana jest od dziś rana.

Rzeszów

Spłonęło centrum ogrodnicze w Tyczynie. Duże straty

​RZESZÓW. Przez ponad cztery godziny strażacy z kilku zastępów gasili pożar centrum ogrodniczego w Tyczynie. Budynek całkowicie spłonął.

Rzeszów

„Rzeszów to My”. Kolejne nagrody za meldunek

RZESZÓW. W piątek w rzeszowskim ratuszu po raz drugi rozdano nagrody rozlosowane wśród uczestników loterii „Rzeszów to My”: laptop, hulajnogę elektryczną i smartwatch. Kolejne losowanie dodatkowe już 22 grudnia, a nagrodą główną...

Rzeszów

Rzeszów z inteligentnym systemem parkingowym. Aplikacja pomoże w znalezieniu wolnego miejsca

RZESZÓW. Rzeszów jako pierwsze polskie miasto wprowadza hybrydowy monitoring stanu wolnych miejsc parkingowych. Powstała także specjalna aplikacja dla mieszkańców. 

Rzeszów

Policyjne kontrole na buspasach w Rzeszowie. Posypały się mandaty

RZESZÓW. Policjanci drogówki rozpoczęli akcję „BUSpas dla uprawnionych”. Zwiększone zostały kontrole nieuprawnionych samochodów, poruszających się wydzielonymi pasami. Są już pierwsze mandaty.

Reklama