Rzeszów - Sobota, 13.09.2025
Reklama

Przy SP nr 23 powstanie mini park linowy

Dodano: 01.08.2022 r.

Zdjęcie ze strony: www.sp23rzeszow.edupage.org
Zdjęcie ze strony: www.sp23rzeszow.edupage.org
RZESZÓW. Uczniowie szkoły podstawowej nr 23 przy ul. Pelczara na osiedlu Nowe Miasto będą mieli mini park linowy. Przetarg na realizację inwestycji już trwa.  

Istniejący na terenie szkoły stary plac zabaw, zostanie zastąpiony niskim parkiem linowym z wieloma atrakcjami. Będą to głównie stalowe konstrukcje do wspinaczki. Urządzenia będą przeznaczone głównie dla dzieci i młodzieży w przedziale wiekowym 3 - 14 lat. Zabawa na nich ma rozwijać m.in. równowagę, siłę fizyczną. W mini parku powstanie też bezpieczna nawierzchnia z mat przerostowych (168 m kw.), teren zostanie wyrównany i pojawi się nowy trawnik (295 m kw.). Zamontowane zostaną również ławki i kosz na śmieci.

Przetarg na budowę parku już trwa. Wykonawca będzie miał nieco ponad trzy miesiące od daty podpisania umowy na realizację inwestycji.

Projekt budowy niskiego parku linowego przy Szkole Podstawowej nr 23 znalazł się na liście zadań przyjętych do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego na 2022 r. Inwestycja zdobyła 678 głosów.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

30. Finał WOŚP w Rzeszowie: Koncerty, premiera hymnu i szereg atrakcji

RZESZÓW. W Rzeszowie zaplanowano szereg atrakcji, w tym koncerty, warsztaty oraz pokazy.

Rzeszów

Na Bulwarach powstanie ponad kilometrowa pętla dla biegaczy

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na realizację nowego odcinka ścieżki biegowej na Bulwarach. Zostanie on połączony z już istniejącą ścieżką tworząc pętlę o długości ponad kilometra.

Rzeszów

Zmiany w pracy Urzędu Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Od poniedziałku 24 stycznia do końca lutego br. Urząd Miasta Rzeszowa i jednostki organizacyjne miasta częściowo będą pracować zdalnie.

Rzeszów

Środowiskowy Dom Samopomocy przy ul. Litewskiej już otwarty

RZESZÓW. Ośrodek powstał dla osób z otępieniami, w tym z chorobą Alzheimera.

Rzeszów

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy i 500+. Dyżur ekspertów ZUS w Rzeszowie

RZESZÓW. W poniedziałek (24.01) pracownicy rzeszowskiego oddziału ZUS, będą pełnili dyżur ekspercki poświęcony Rodzinnemu Kapitałowi Opiekuńczemu oraz Świadczeniu Wychowawczemu 500+.

Rzeszów

Budowa hali sportowej przy ILO w Rzeszowie. Potrzebne dodatkowe pieniądze

RZESZÓW. O przyznaniu dodatkowych środków z budżetu na budowę hali, zdecydują radni podczas najbliższej sesji Rady Miasta Rzeszowa. 

Rzeszów

Naukowcy z Politechniki Rzeszowskiej opracowali program do wykrywania i oceny zaburzeń mowy w chorobie Parkinsona

​RZESZÓW. Projekt otrzymał dofinansowanie w ramach II naboru do Programu grantowego Podkarpackiego Centrum Innowacji.

Rzeszów

Śmiertelny wypadek na ul. Myśliwskiej. Nie żyje rowerzysta

RZESZÓW. 52-letni mieszkaniec Rzeszowa najprawdopodobniej przewrócił się na jezdnię i w wyniku obrażeń zmarł.

Reklama