Rzeszów - Środa, 20.08.2025
Reklama

Przy stadionie miejskim stanęła wiata rowerowa z monitoringiem. Będzie ich więcej [ZDJĘCIA]

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
 RZESZÓW. W Rzeszowie powstają monitorowane wiaty rowerowe. Pierwsza z nich stanęła przy ul. Hetmańskiej, w bliskim sąsiedztwie stadionu miejskiego.

Nowych wiat będzie pięć. W każdej z nich będzie miejsce przynajmniej dla 35 rowerów. Modułowa konstrukcja obiektów umożliwia ich rozbudowę w przyszłości. Wewnątrz wiat zamontowane będą dwupoziomowe stalowe stojaki rowerowe. Będą one wyposażone w system rolkowy oraz urządzenia hydrauliki siłowej wspomagające wyniesienie oraz zniesienie roweru z górnego poziomu. Będą także posiadać dodatkowe uchwyty umożliwiające zapięcie roweru o ramę. W wiatach będzie oświetlenie typu LED oraz dwie kamery monitoringu.
Reklama
Pierwsza z wiat – przy ul. Hetmańskiej, w bezpośrednim sąsiedztwie stadionu miejskiego, jest już prawie gotowa. Kolejna powstanie przy al. Powstańców Warszawy (obok przystanku Powstańców Warszawy Politechnika 04), jej montaż rozpocznie się lada dzień.

Następne wiaty staną przy al. Rejtana (obok przystanku Rejtana/Paderewskiego 10), przy ul. Łukasiewicza (obok przystanku Łukasiewicza pętla 08) oraz w parku przy al. Cieplińskiego (w części parku sąsiadującej z Liceum Sióstr Prezentek).

Wykonawcą inwestycji jest firma Elektron-tech z Padwi Narodowej. Koszt to ponad 1,1 mln zł. Wszystkie wiaty mają być gotowe w listopadzie br.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowy przewoźnik i nowe połączenie z Jasionki. Wystartowały loty do Rygi

RZESZÓW/JASIONKA. Łotewskie narodowe linie lotnicze Air Baltic zadebiutowały w Jasionce. Od piątku, 8 listopada 2024 roku można polecieć do Rygi. Rejsy odbywają się dwa razy w tygodniu.

Rzeszów

Nad Wisłokiem powstaje plaża. Fijołek: Inwestycję, którą teraz tworzymy traktuję jako pierwszy etap [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Pojawi się tam ponad 20 tys. roślin, siedziska, ławki, leżaki i ramy widokowe.

Rzeszów

Święto Niepodległości w Rzeszowie. Będą utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. W związku z obchodzonym w poniedziałek, 11 listopada Narodowym Świętem Niepodległości oraz wydarzeniem towarzyszącym jakim jest 12 PKO Bieg Niepodległości, na ulicach Rzeszowa wystąpią utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

9. Podkarpacki Bazarek. Ekologiczne produkty w Parku Papieskim

RZESZÓW. W ofercie m.in. chleby i wędliny, sery, miody, owoce i warzywa, ciasta, ekologiczne przetwory.

12. PKO Bieg Niepodległości

Około 2700 uczestników pobiegnie dla Niepodległej [TRASA BIEGU]

RZESZÓW. 11 listopada o godz. 11.11 z rzeszowskiego Rynku wystartuje 12. PKO Bieg Niepodległości. O zwycięstwo walczyć będzie ok. 2,7 tys. uczestników. Zawodnicy tradycyjnie pobiegną w białych i czerwonych koszulkach. Dzięki temu...

Rzeszów

LOTAMS otworzył swoją bazę serwisową w porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka

JASIONKA. Pierwszym zadaniem, które zostanie zrealizowane w nowej bazie będzie przegląd ciężki jednego z największych szerokokadłubowych samolotów na świecie – Boeinga B787.

Rzeszów

Tragiczny wypadek na A4 pod Rzeszowem. 35-latek zginął na miejscu

RZESZÓW. Kierujący osobowym chryslerem uderzył w ciężarowe Iveco.

Reklama